تورنمنت خزانی در جاغوری در سال ۱۳۸۷

مدبریت ۱۱:۴۳ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش

سلام دوستان عزیز

تورنمنت خزانی ورزش والیبال والسوالی جاغوری امسال نیز با قهرمانی تیم عقاب بابه پایان یافت . 

این تورنمنت که  در مرکزسنگماشه و در تاریخ ۲۲ میزان سال جاری آغاز گردیده بود امروز جمعه تاریخ ۱۷عقرب سال جاری به فهرمانی تیم عقاب بایه به کار خود پایات داد .

همه سال در چند  فصل سالانه  در جاغوری تورنمنت های  برگذار می شود  وامسال نیز در فصل خزان این مسابقه برگذار شد و بروز های جمعه هر هفته مسابقات بین تیم های حاضر برگذار می گردید. معمولا نزدیک به یک ماه طول می کشد تا سرنوشت تیم قهرمان مشخص شود .  

این تورنمنت با حضور  تیمهای خوبی ورزشی که شرکت ورزیده بودند جان تازه داشت تورنمنت بین هشت تیم  برگذار گردید از جمله تیم های شرکت کننده :

 ۱- امید داله

 ۲ –  عقاب بابه  

۳ –  امید انگوری  

۴ – میهن داود  

۵ – میهن تمقول  لومان

۶ – اتحادیه مرکز

۷ –   نو جوانان لیسه سلطانی  

۸ – جوانان قمبر جوی نو  

این بازیها بصورت کامل زیر نظر امرالمپک جاغوری استاد عنایت چنگزی برگزار  می شد تورنمنت  امسال  با تشویق تماشا چیان عزیز و با اخلاق نیک ورزشکاران همراه بود بازی فینا ل امسال بین تیم های عقاب بابه و امید داله و با  حضور مسئولین جاغوری اقای حسین عرفانی مدیر حقوق جاغوری حاجی میرزای شاروال جاغوری واقای احسانی ناظم ساحوی  و السوالی جاغوری واستاد ازاد یکی از اساتید لیسه نور و دیگر مسئولین جاغوری بروز جمعه برگزار  گردید تا تکلیف قهرمانی این دوره از بازی ها مشحص گردد.  سر انجام با یک باری زیبا  وجوان مردانه عنوان قهرمانی را عقاب بابه به خود اختصاص دا د تا خواطره قهرمانی های گذاشته را یک بار دیگر تازه کرده باشد . و تیم امید داله دوم شد و جایگاه سوم را امید انگوری به خود اختصاص داد  .

در پایان  مدیر حقوق جاغوری ا قای ازاد سخنرانی نموده و ورزشکاران را در ادا مه ورزش تشویق نمودند .

جوایز  برای مقام اول  : یک دانه کب قهرمانی یکدست لباس یکدانه توپ و جال

برای مقام دوم  : یکدانه کپ و یکدانه جال وتوپ

برای مقام سوم :  یکدانه کپ ویکدانه جال وتوپ

وبرای بازیکنان برتر نیز تحفه ویزه نیز در نظر گرفته شده بود برای هر بازیکن خوب یک جفت کرمیج اعلا هدیه داده شد و برای مهمانان نیز تحفه از طرف برگزار کنندگان این تورنمنت نیز اهدا گردید .

تورنمنت بعدی در همین ماه به تاریخ  ۲۴ عقرب در بازار غجور برگذار می گردد  که در این تورنمنت هشت تیم دیگر نیز در نظر گرفته شده است و بازی بروز جمعه ۲۴  تاریخ شروع خواهد شد .

برای تمام ورزش کاران عزیز از خداوند متعال ارزوی موفقیت می کنم  . همچنان تشکر زیاد از  همکاری برادر محترم استاد عنایت چنگیزی امرالمپک جاغوری

  اما تاریخچه تیم قهرمان- عقاب بابه 

ورزش والیبال یکی از پرطرفدار  ترین ورزش در جاغوری محسوب می شود که  سالانه چندین  بار برگذار می  شود و تیم های برتر انتخاب  شده مدال های را تصا حب می کند  با وجود تیم های  زیاد  که در این مسابقات از نقاط مختلف جاغوری شرکت می کند تیم عقاب با به همچان قهرمان است .

بازی  والیبال در بابه در سال ۱۳۵۲ بشتر بین  معلمان مکاتب آن زمان رایج بود  و به سرعت در میان دانش آموزان و مردم عادی رواج یافت در سال۱۳۵۸دراغاز انقلاب اسلامی اندکی متوقف شد و در سال ۱۳۵۹دوباره به فعالیت اغازکرد.  دراغازاین فعالیت اسحاقعلی و خانعلی محمدامین و قمبر علی نقش اول را دارا بود و اعضای این تیم عبارت بود از  سخیداد و حسین علی عبدالقیوم ، علی حسن ، محمدابراهیم ، رجب علی و بعضی جوانان دیگر نیز در شکل گیری آن نقش داشتند . بعد از بازگشت جوانان از ایران این تیم رونق تازه تر به خود گرفت که در ان یک نفر  سر تیم بنام شوکت علی و محمد حکیم وکیلی نقش برازنده ای ایفا کردند .

از ان روز به بعد سال بسال این تیم فعال و فعالتر شده می رفت   در چندین مسابقات غیر رسمی در بعضی نقات که شرکت می کردند در همه جا دست بالا داشتند  و بالاخره درسال  ۱۳۸۰ بنا به مشوره اعضای تیم  تیم بابه بنام عقاب نامگذاری شد که به همین نام به پنج تورنمنت رسمی که در مرکز جاغوری بر گذار شد شرکت کردند.  و در سه دور اول ان مقام اول را از میان تیم های رقیب بخود اختصاص دادند اما در دورد چهارم بنا به بعضی دلایل مقام دوم را کسب نمود.

  و در تورنمنت پنجم ، امسال  (۱۳۸۷)  بروز  جمعه ۱۷عقرب سال جاری تیم عقاب بابه نیز  مقام اول را ازان خود ساخت  تا برای چهارم بار عقاب بابه  عنوانی قهرمانی را تجربه کرده باشد.  تمیهای شرکت کننده تیم های خیلی حوبی هستند د

972بازدید

کامنت بسته شده است.