توقف کار ساخت میدان هوایی جاغوری این بار توسط خود مردم !

جاغوری ناشناس ۶:۰۴ ب.ظ ۴
توقف کار ساخت میدان هوایی جاغوری این بار توسط خود مردم !

دوستان خوبم  سلام !

نمیدانم چرا نمی توانم شما را با خبرهایی  خوب دلشاد نمایم متاسفانه  بازهم یک خبر مایوس کننده برایتان دارم . آن این است که : کار ساخت میدان هوایی جاغوری ، علی رغم  مخالفتهای برخی مقامات ولایتی ولایت غزنی ، در برج ۸ سال گذشته  أغاز شده بود بد بختانه توسط مردم همجوار متوقف شد.
حرف حدیث  در این  باره زیاد است  گفته می شود مردم محل که شنیده اند از پروزه های دولتی می شود باج گرفت ظاهرا خواهان باج گیری هستند . در شروع کار گفته بودند که بشرطی با کار میدان موافقه می کنیم که کارگرهای میدان از مردم محل باشند وقتی به این مقصود رسیده اند یک قدم جلو تر گذاشته اند   این بارهم خواهان پول نقد هستند.
احتمال دیگر که در بین مردم دهان به دهان  می شود می گویند دست های مخالفین پروزه ساخت میدان هوایی از بیرون جاغوری در متوقف ساختن کار دخیل است.

من برداشتم این است که هر دوی این علت  در نحریک کردن مردم علیه این پروژه ، دخیل هستند . این جا ولسوال که مجری  وناظر پروژ ه های دولتی ا ست  با قاطعیت  با مخالفین  طرح برخورد کند  . ولسوال این دفعه در بوطه آزمابش قرار گرفته است  اگر از پس اچرای پروژه به این کوچکی بر نیاید بهتر است  در سیاست های خود ومسایل دیگر تجدید نظر کند به فکر یک و ….

ظاهرا ولسوال جاغوری هیئتی را موظف ساخته تا میان مردم محل ومسئولین  پروزه مصالحه نماید.  باید دید که  نتبجه این مذاکره چه خواهند شد .

لازم به ذکر است  کارمیدان هوایی ولسوالی جاغوری با هزینه ی ۸ میلیون دالر امریکایی از سوی کشور هندوستان آغاز  شده است  آقای ظفرشریف در آغاز این پروژه  گفته بود :  مرحله اول کار میدان هوایی جاغوری ، احاطه ی میدان است که از سیم های خاردار احاطه خواهد شد نیز  اتاق هواشناسی ، حفر چای عمیق در این مرحله می باشد ، حال با گذشت بیش از ۶ برج از اچرایی این پروژه ، تا چه اندازه کار این میدان پیشرفت کرده دقیقا  معلوم نیست . در گزارش های بعدی خدمتان عرض خواهیم کرد .

خبر دیگر اینکه :

در این روزها جاغوری حال هوای دیگر دارد مراسم های نیمه شعبان  به این شکوه افزوده است  . در اکثر مناطق مختلف جاغوری مراسم نیمه شعبان  بر گزار شد.  مراسم با شکوه در مسجد جامع رسول اکرم مرکز جاغوری وهم چنین  مراسمی با شکوهی  دیگر از طرف دانشگاه خاتم النبیین و مدرسه مدینۀ العلم و بازاریان غجور در مسجد جامع غجور بر گزار شد .

مراسم دیگری نیز در مسجد جامع بازار انگوری برگزار گردید و سخنرانان و مقاله خوانان در فلسفه انتظار و مهدویت سخنرانی و مقالات و سرود در مدح امام خواندند.

امروز نیز مراسم گرامی داشت میلاد حضرت مهدی موعود با حضور عده از محصلین و بازاریان  و مردم جاغوری در مدرسه علمیه مهدیه بر گزار گردید.
سخنران این مراسم الحاج شکرالله حیدری بود ایشان پیرامون ویزگیهای حکومت حضرت مهدی صحبت نمودند .

تا گزارش بعدی خدا نگهدار – نا شناس جاغوری زیبا

3,331بازدید

۴ دیدگاه »

 1. J.Ali.li سرطان ۱۲, ۱۳۹۲ در ۶:۲۶ ق.ظ -

  من واقعا برای مردم کشورم متاسفم که بعضی افراد با این کوته فکری وبه همین راحتی جلوی پیشرفت خودشون رو میگیرن!!!
  من هیچ وقت فکر نمیکردم به جز طالبان کس دیگه ای هم از این کارهای بی فکرانه بکنه… وای بر این مردم.

 2. زابلی سرطان ۱۵, ۱۳۹۲ در ۸:۲۸ ق.ظ -

  میدان هوایی چه درد مردم جاغوری را دوا می کند. این یک فکر فریبکارانه دولت است که برای دلخوشی مردم گاهی طبل آن را می کوبد. قبل از ساختن میدان هوایی ضروری و لازم است که سرک جاغوری پخته شود تا مردم راحت بتوانند در این راه سفر کنند. آنچه که لازم است انجام نمی شود و آنچه که به آن نیاز جدی نیست به سر زبانها قرار می کیرد!

 3. محمد کاظم کاظمی سرطان ۱۵, ۱۳۹۲ در ۹:۰۳ ق.ظ -

  جناب علی وای بر یک تعداد کثیر مردم روان نیست وای بر کسی که هیچ فکر نمیکند وای میگوید توصیه میکنم که اول مسئله را مورد مطالعه قرار بیدی بعد بیگو مسئله که در بالا ذکر گردیده است .

 4. یزدانعلی محسنی سرطان ۲۵, ۱۳۹۲ در ۱:۰۹ ق.ظ -

  دریغا و صد دریغا که جاغوری مدتهاست که جایگاه بزرگان مردان تاریخش را خالی میبیند٠.و…….
  http://jaghori1.com/?p=9400
  با عرض حرمت ! یزدانعلی پیلوت
  شانزدهم جولای ٢٠١٣ ناروی