تیم باز سازی ولایتی ولایت غزنی به سوالات خبر نگاران پاسخ گفتند

مدبریت ۸:۲۵ ب.ظ ۱۴

سلام دوستان

 از روزی که تیم باز سازی در جاغوری آمدند  بنده در صدد شدیم که یک مصاحبه با آنها داشته باشم  تا اینکه هم از چند چون ماجرا بیشتر اطلاع حاصل نمایم در ضمن خواست مردم را نیز با آنها در میان بگذارم . از شما چه پنهان  چندین باربرای تهیه گزارش در مقر ساختمان جدید ولسوالی جاغوری مراجعه نمودم اما آنها هر دفعه به من گفتند که ما حالا فلان ساحه روان هستیم باشه برای فرصت دیگر . ظهر آن روز در مراسم تحویل دهی مکتب اتبدائیه چال ممدگ باز گزارش گر آنها را ملاقات کردم به آنها گفتم من برای تهیه گزارش داخل ساختمان وسوالی میاییم زمینه این کار را فراهم نماید . فردا آن روز نیز مراجعه کردم باز هم آنها ساحه رفته بودند . روز سوم نیز مراجعه نمودم آنها گفتند روز چهار شنبه ساعت ۵ بعد از ظهر  کنفرانس مطبوعاتی برگزار می گردد شما نیز آن روز بیاید.

خلاصه تیم باز سازی ولایتی ولایت غزنی که یک  گروپ شان در بخش های  باز سازی ، تطبیق پروژه های ساختمانی ، زراعت و حقوق در ولسوالی جاغوری بسر می بردند  دیروز طی یک کنفرانس مطبوعاتی در مقر ولسوالی جاغوری دایرشده بود بعد از این همه برو بیا ، به سوالات خبر نگاران پاسخ گفتند .

روز چهار شنبه ما به عنوان گزارش گر سایت جاغوری یک و آقای احمدی خبرنگار رادیو جاغوری ، آقای عارف همدرد که خود را خبرنگار بی بی سی معرفی می نموده و اقای ظاهر سلطانی یکی از اعضای ماهنامه جاغوری خود را داخل سالن کنفرانس ولسوالی جاغوری که در آن جا کنفرانس مطبوعاتی دایر می گردید رساندیم  . و آقای سید قدیر خبرنگار تلویزیون طلوع که در این سفر تیم پی ار تی را همراه می کردند نیز در کانفرانس اشتراک نموده بودند .

ابتدا اعضای تیم پی آر تی یکی یکی خود را معرفی کردند . سپس آقای ریزی ((Rizzi قوماندان این نیرو ها در مورد کار کرد های شان از دوسال قبل تا اکنون در ولسوالی جاغوری معلومات داد

 وی گفت : اعمار ۳ پل و چهار باب مکتب و فارم زراعت از پروژه  های بوده که در ولسوالی جاغوری کار شان به اکمال رسیده و به بهره برداری سپرده  شده است .

سپس آقای احمدی گزارشگر رادیو جاغوری به عنوان اولین سوال پرسید ؟ : شما چه قدر صلاحیت دارید که خواست های عمده مردم را جواب بدهید . مثلا خواست مردم جاغوری این است که برای ما بند برق درست نمائید در این مورد معلومات ارائه نماید .

آقای ریزی قوماندان پی آر تی : ما خواست های مردم را با تائید و خواست ولسوال و دولت محل قبول نموده و برای اجرا آن اقدامات لازم را می نماییم .

آقای سید قدیر خبر نگار تلویزیو طلوع گفت  : در مورد کار سرکت جاغوری قره باغ معلومات بدهید . نیز آقای سید قدیر گفتند خانم که خود را از بخش حقوق معرفی کردند  در پیش مقدمه سخنان اش  گفت که ما در بخش حقوقی نیز با حکومت و مردم همکار می باشیم . آقای سید قدر گفت: شما چرا کار های تان در ولسوالی های دیگر ولایت غزنی گسترش نمیدید . ولسوالی جاغوری خود شعبه قضا دارد و از امکانات نسبتا خوبی برخوردار هستند .

آقای ریزی در مرود کار سرکت جاغوری قره باغ گفت :  قرار داد جدید با یک  شرکت ساختمانی به امضا رسیده باید در هر ده روز یک کیلو متر سرک قیر ریزی صورت گیرد و در غیر آن این قرار داد فسخ خواهند شد .

در مورد فعالیت حقوقی که خانم به آن اشاره نمودند در جواب باید عرض کنم : ما در آنجا نیز فعالیت داریم و همیشه تلاش می نماییم که بشتر فعالیت های داشته باشیم .

آقای سلطانی یکی از اعضای ماهنامه جاغوری چنین سوال نمودند : شما گفتید که کار سرک جاغوری قره باغ بخاطر ناامنی تا حالا به بهره برداری نرسیده است چرا کار سرک را از طرف جاغوری به طرف قره باغ آغاز نه می کنید . در ایجا که مشکل امنیت نیست !!!

آقای ریزی قوماندان پی ار تی گفت : حالا که ما قرار داد کرده ایم آنها باید در هر ده روز یک کیلومتری  قیر ریزی بکند در ادامه به آنها می گویم که از داخل ولسوالی جاغوری به طرف قره باغ  نیز کار شروع نمایند .

اقای احمدی گزارش گر رادیو جاغوری گفتند : قرار معلومات و گفته های شما هر ۹ ماه تیم پی ار تی  مسولین شان تغیر می کند تا حالا پیشنهاد ها و پروپوزل های زیاد از طرف مردم به شما داده شده در حالی که شما تغیر و تبدیل می شوید . با این وضع ایا باز هم به در خواست های مردم رسیدگی می شود ؟ .

آقای ریزی گفت : ما هیچ وقت به مردم وعده نمیدهیم که ما این کار را حتما برای شما انجام می دهیم ما وقتی کار می کنیم که خواست مردم از طرف دولت برای ما پیشنهاد گردد. وی گفت هدف ما از آمدن در ولسوالی جاغوری ارزیابی خواست های مردم است که در مشوره با ولسوال منطقه خواست های عمده مردم را در پلان گرفته و روی آن غور می کنیم اما به مردم وعده صدرصد نمیدهیم ، تلاش ما بر این است  تا برای مردم کار کنیم .

 جاغوری یک : شما گفتید که پروژه ها  را وقت روی اش غور و برسی می کنیم که اول پیشنهاد از طرف مردم به دولت سپس ازطریق دولت به شما تسلیم داده شود. برای مردم سیر اداری یک پروژه مهم نیست آنچه که مهم است این است که مردم می گویند شما وعده می دهید ولی عمل نه می کنید . ما بار ها شاهد این بوده ایم که مردم جاغوری چندین پشنهاد را تهیه و توسط نماینده های شان  و مقامات دولتی به شما تسلیم نموده اند .از طرف تیم باز سازی وعده های نیز ب

1,372بازدید

۱۴ دیدگاه »

 1. ع حیدری استرالیا میزان ۱, ۱۳۹۰ در ۲:۵۴ ق.ظ -

  جمعه ۱ مهر۱۳۹۰ ساعت: ۲:۵۴

  سلام برای همئ برادران

  در دوران ریاست اقای عرفانی کم و بیش ساخت ساز دیده میشد اما فعلا چیزی دیده نمیشودحتی کاری ساختمانی قوماندانی هم ایستاداست که سنگی بنای انرا اقای عرفانی گذاشته بود

 2. سیدعصمت الله نقوی میزان ۱, ۱۳۹۰ در ۳:۰۴ ب.ظ -

  جمعه ۱ مهر۱۳۹۰ ساعت: ۱۵:۴

  خدمت آقای ع حیدری استرالیا:
  متاستفانه که درجاغوری یک جوان پرکارهم تاهنوذ بروز نکرده که حداقل درمورد زادگاهش همرای مردم تصمیم درست بیگیرد ومردم را بی فهماند که شمارا دولت مرکزی توسط چند شخص مافیای پول وزمین از قوم هزاره خود شما دارد بازی میدهد فقط سالانه بالای هزاران نفر وارد دانشگاه ها میشوند ولی یک توت هم ارزش ندارند مثلاً درانتخابات پارلمانی ازجاغوری چی کسانی وارد مجلس شده است آیاتاهنوذ چهره یک نفرآنرا درپارلمان دیده اید که حرف ومشکل مردم را گفته باشد حتی چند تن شان قراربود که ازمجلس بیرون شوند ولی درمورد سرنوشت خود هم یک روزی حرفی نگفت آرزو دارم که قهر دوستان سرمن نیاید چون ازنظربنده درست گفتم.

 3. لیلا نبی زاده میزان ۱, ۱۳۹۰ در ۴:۲۹ ب.ظ -

  جمعه ۱ مهر۱۳۹۰ ساعت: ۱۶:۲۹

  مومن زاده ی عزیز ممنون. از سوالات شما پیداست که واقعا محرومیت ومظلومیت بی مانند مردم مان را درک کرده اید و تمام وجودتان دراین آتش دیرینه سوخته وخاکستر شده است.
  کاش چنین سخنان با وقت کافی ودقت و سنجش لازم از سوی وکلای پارلمان وبزرگان مردم ما به خارجیها انتقال داده شود!
  اگر من بگویم ما هنوز نتوانسته ایم رو در رو و مستند و مفصل خواسته های مان را به نهادهای مربوطه برسانیم باور می کنید؟

  آیا ما کس داریم؟ اگر در ضعف شدید ارتباط ودیپلماسی ما شک دارید سری به دفاتر رهبران و متولیان امور مان بزنید تا بدانید فکر شان تاکجا قد می دهد و ریسمان باریک روابط شان تا کجا می رسد؟
  دست گل شما درد نکند کاش همه ی مردم ما در صدد رساندن صدای مظلومیت شان به گوش جهانیان باشند!

 4. احسانی میزان ۱, ۱۳۹۰ در ۷:۴۳ ب.ظ -

  جمعه ۱ مهر۱۳۹۰ ساعت: ۱۹:۴۳

  من شنیده ام رئیسا تیمهای باز سازی همه اش فارسی بلدند ولی ترجمان میگیرن!!

 5. رشوت نه می گیرم میزان ۱, ۱۳۹۰ در ۹:۴۳ ب.ظ -

  جمعه ۱ مهر۱۳۹۰ ساعت: ۲۱:۴۳

  یک کمی خجالت ام خوب است آغا از استرالیا امده داخل منطقه را قضاوت می کند .
  شاید خودت از …………….عرفانی باشی او بود که جاغوری را بدبخت کرد دیگر از او توره نگی که با گرفتن نام او حالم بهم می خورد . او چه کار کرده که شما خدمت می گویند ؟

  حالا چرا خدمت نه می کند معلوم است که شما از کاسه لیس های عرفانی و امسال او هستید و ………..
  حالا که داخل پارلمان هستند تا حالا از کدام رسانه های جمعی کدام روز دیده اید که نماینده های جاغوری کدام حرف بزند . معلوم است که عرفانی و امسال و برای کرسی رفته نه برای خدمت و خدمت کجا و مردم اوغانستان کجا . بابی مه اد وخت خارج از منطقه بودی قضاوت نکو . اگر ما کل چیز ره درباره عرفانی بنویسم باز نظر ما را نشر نه می کنند . اگر فیس بوک یا یاهو داری بدی ما خدمات عرفانی را برای شما ابلاغ نماییم بعد اگر مسلمان بودی هر کجای که عرفانی و باقی عرفانی ها را دیدی به روی او توف می کنی . ازی که به نام مستعار آدم مغذرت . ع محیبی دانشجوی حقوق کابل . مومن زاده جان لطف کن نظر مه را نشر کنید .

 6. روست موگیم میزان ۱, ۱۳۹۰ در ۹:۴۹ ب.ظ -

  جمعه ۱ مهر۱۳۹۰ ساعت: ۲۱:۴۹

  مومن زاده تشکر ازی که نظر مه ره نشر کدی مخصد جواب مره ندادی ما روست موگیم استوم این دفه جای خو موگیم اگه جواب مه داده باز خود خو معرفی نوم .
  ما از کویته کومنت اشتوم از سایت جاغوری یک تشکر نوم که موره ار روز از اوال وطن با خبر مونه . جواب مه ضروری استه بوگی تو چطور ده ار کجا خود خو مرسنی و از کجا خبر موشی . تو که یک دوکان دار استه .
  روست موگیم از کویته

 7. اردوی ملی میزان ۲, ۱۳۹۰ در ۱۰:۰۸ ق.ظ -

  شنبه ۲ مهر۱۳۹۰ ساعت: ۱۰:۸

  بنده به گفته های آقای سیدعصمت الله نقوی کاملاًموافق هستم بله متسافانه که دانشگاهی یان جاغوری فقط موی چرب کدن را بلدهست دیگرهیچ چیزی را نمیفهمند.

 8. رضا میزان ۲, ۱۳۹۰ در ۱۱:۲۶ ق.ظ -

  شنبه ۲ مهر۱۳۹۰ ساعت: ۱۱:۲۶

  متأسفانه بعض ها آنقدر دو آتشه مرید بعض کسان شده اند که آدرس وبلاگ شانرا تبلیغ کرده رایی اند!!
  اگه کسی خودش وبلاگ نداره از دیگرا هم تبلیغ نکند

 9. ع حیدری استرالیا میزان ۲, ۱۳۹۰ در ۱۲:۴۸ ب.ظ -

  شنبه ۲ مهر۱۳۹۰ ساعت: ۱۲:۴۸

  رشوت نمی گیرم برار از تو کده ما احوال جاغوری ره زود خبر میشوم بخاطر که اینجا ما

  در امکانات روز دست رسی دارم

  دوم اینکه شما جواب من رااز روی عقل نویشته کرده یااز روی احساسات و روان خود

  اگر از روی عقل نویشتی خیلی مانده که در عقل کامیل برسی اگر از روی روان نویشتی باید در داکتری روان شناس بروید

 10. قربانی میزان ۲, ۱۳۹۰ در ۱۱:۲۰ ب.ظ -

  شنبه ۲ مهر۱۳۹۰ ساعت: ۲۳:۲۰

  خیلی جالب. تشکر آقای مومن زاده ولی در رقم … خود هم زیاد تر دقت کنیم بسار مهم است

 11. عقیل میزان ۳, ۱۳۹۰ در ۱۲:۳۷ ق.ظ -

  یکشنبه ۳ مهر۱۳۹۰ ساعت: ۰:۳۷

  سید عصمت الله نقوی شما در سایت خود از جاغوری نوین نام کرده اما عکس که در
  سایت شما دیده میشود از دوز دان سنکلاخت است که در معامیله افشار دست دارد

 12. سیدعصمت الله نقوی میزان ۳, ۱۳۹۰ در ۱۲:۴۱ ب.ظ -

  یکشنبه ۳ مهر۱۳۹۰ ساعت: ۱۲:۴۱

  آقای عقیل:
  من نمیفهمم که شمادرچی قرن زنده گی میکنید ؟
  دامن زدن این حرفهافایده ندارد همه اش به ضرر ماوشمااست او کسی را که شمامیگوید دزدان سنگلاخ درواقع اشتباه میکنید یک کمی مطالعه نماید .

 13. farssi benawessid میزان ۳, ۱۳۹۰ در ۱۱:۰۶ ب.ظ -

  یکشنبه ۳ مهر۱۳۹۰ ساعت: ۲۳:۶

  salam dustan lotf kuned farssi benawessid
  azizan durost ast ki lahja ma ha hazaragi ast vali zaban ma farssi ast kitab ma farssi ast … lotf namoda da lahja hai kotagi wa motagi na nawessid

 14. جواد میزان ۴, ۱۳۹۰ در ۱۲:۴۷ ب.ظ -

  دوشنبه ۴ مهر۱۳۹۰ ساعت: ۱۲:۴۷

  رشوت خور به شرم باید بدانی شما از ان ادم نما های استید که یکپایشیم ده در وازه
  ربانی و سیاف یکپایشیم ده دروازه ملا عمر اقای عرفانی مردانه توانیست تعدادی را
  درجهنم تعدادی را در حاشیه و اینضوا قرار بدهد مرک بر اجیران