جاغوری امروز شاهد تظاهرات مسالمت آمیز در رابطه با بسته شدن کابل بانک بود

مدبریت ۵:۳۵ ب.ظ ۱۳

سلام دوستان

تظاهرات مردم جاغوری

جاغوری امروزچهار شنبه مورخه ۳/۱۲/۱۳۹۰ شاهد تظاهرات مسالمت آمیز بود . بسته شدن شعبه کابل بانک بلاخره احساسات مردم جاغوری را داغ تر کرد و سرانجام  جمعی از مردم ولسوالی جاغوری به هدایت و رهبری معارف ولسوالی جاغوری دست به تظاهرات مسالمت آمیز زدند .

 آنان از مسؤلین کابل بانک و حکومت افغانستان خواستند که هرگز باید دروازه کابل بانک به روی مردم ولسوالی جاغوری مسدود نگردد . زیرا مسدود شدن کابل بانک ضمن سلب اعتماد مردم  باعث مشکلات دیگر نیز  خواهند شد .

مردم در این تظاهرات با شعار دادن الله اکبر ، کابل بانک باید بسته نشود ، ما با بسته شدن بانک مخالف هستیم ،  این خواست منطقی ماست و دولت باید خواست ما را نادیده نگیرد . مردم با این شعار ها حق شان را در راستای رشد اقتصادی ، پرداخت سهولت معاشات کارمندان و ادارات معارف و معلمین به گوش مسئولین رساندند  . آنان تاکید داشتند که درصورت بسته شدن نمایندگی کابل بانک در ولسوالی جاغوری و نبود امنیت در مسیر راه های مواصلاتی این  ولسوالی ، مردم بیش از حد به مشکلات مواجه خواهند شد .

در این تظاهرات گفته شد درصورت که نمایندگی کابل بانگ در جاغوری مسدود شود مردم  تظاهرات شان را در سطح وسیع تر گسترش خواهند داد .

قبلا ما در مورد کابل بانک  و اهمیت بانگداری گزارش را پیش کش حضور شما دوستان نموده بودیم .که مردم از بودن بانک در منطقه به مثابه شاه رگ وجودی در بدن از آن یاد آور شده بودند .

این تظاهرات بیش از یک ساعت با شعار های فوق الذکر از لیسه سلطانی آغاز در فضای جاغوری و تا مقابل نمایندگی کابل باک ادامه یافت .

اما جالب قضیه انجا بود که از مسؤلین کابل بانگ هیچ کدام از داخل ساختان بیرون نشدند مردم انتظار داشتند که از مسولین کابل بانک پاسخ در یافت کند ویا اینکه مشکلات شما را به مرکز منتقل خواهیم نمود . به هرصورت بسته شدن کابل بانک قبل از هرچیز دود شان به چشم مسولین همین بانک خواهند رفت . مردم بدون اینکه جواب از آنها داشته باشد با صحبت های مختصر قوماندان امنیه ولسوالی جاغوری و صحبت های مسؤلین معارف اکتفا نموده متفریق گردیدند .

مردم جدا از این واقعه خشمگین است هیچ توجیهی منطقی ، جز تبعیض در اقدام دولت نمی بیند وبا این  سوال اساسی به خانه های خود برگشتند که چرا باید کابل بانگ در ولسوالی جاغوری بسته شود ؟!!! وآیا واقعا تبعیض تا این حد ؟!!!!

در این رابطه می خواستیم نظر مسؤلین شعبه کابل بانک مقیم جاغوری را داشته باشیم که موفق نشدیم . انشاء الله تلاش می نماییم تا مصاحبه با مسؤلین ساحوی کابل بانگ انجام گردد .

تا گزارش بعد التماس دعا

مومن زاده مرکز جاغوری

+;نوشته شده در ;چهارشنبه سوم اسفند ۱۳۹۰ساعت;۱۷:۳۵ توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;

1,519بازدید

۱۳ دیدگاه »

 1. سیدعصمت الله نقوی حوت ۴, ۱۳۹۰ در ۸:۲۰ ق.ظ -

  پنجشنبه ۴ اسفند۱۳۹۰ ساعت: ۸:۲۰

  دوستان عزیز این تظاهرات هیچ به درد نمیخورد زیرا مردم جاغوری توان بیشتر از یک ساعت تظاهرات را ندارند یعنی حوصله مندی شان کم است چرامردم برای سرک شان که قیر ریزی نمیشود وبی امنیتی راه خویش تظاهرات نمیکنند که برای یک بانک شخصی تظاهرات میکنند.

 2. شریف نجفی حوت ۴, ۱۳۹۰ در ۷:۴۱ ب.ظ -

  پنجشنبه ۴ اسفند۱۳۹۰ ساعت: ۱۹:۴۱

  خیلی تعائسف انگیز است. ما از دست مردم اعراب به انجا رسیدم اما هنوز آدم نشودیم. شعار دادن الله اکبر یعنی چه؟؟ اگر این را به زبان خود بیگیم چه کار خواهد شد؟ زمنن استفاده از الله اکبر در تظاهرات جهل ندانی ما را نشان میدهد. هر چه از خود وخت دارد.

 3. یاسین حسنی حوت ۵, ۱۳۹۰ در ۷:۲۵ ق.ظ -

  جمعه ۵ اسفند۱۳۹۰ ساعت: ۷:۲۵

  واقعا جای تاسف است که در اینگونه تظاهرات شعار الله اکبر سر میدهند!
  این که خدای نخواسته کدام تظاهرات دینتی مذهبی نیست که اینگونه شعار ها میدهند! من از مدیریت محترم خواهیشمندم که این گزارش را اصلاح کند.

 4. sakhi حوت ۵, ۱۳۹۰ در ۳:۳۱ ب.ظ -

  جمعه ۵ اسفند۱۳۹۰ ساعت: ۱۵:۳۱

  درود به جاغوری عزیز!
  انوقت که کلمه الله اکبر استفاده می شود ،دیگر نمی توان ان را یک حرکت مدنی تلقی کرد،چون کلمه الله اکبر یک کلمه است که برای سر بریدن استفاده میشود، مثلکه طالبان، القائده و چچینی ها سر ادمها را می برند الله اکبر می گویند، شما در سایت (لایف لیک )نگاه کنید میبینید که چگونه هنگام سر بریدن ادمها این کلمه را بکار میبرند، پس در یک حرکت مدنی و حقوقی معنی ندارد، امید وارم که مدیران این گونه برنامه ها به این چیز ها توجه کند، ووقت مردم با الله اکبر والله اکبر ضایع نکنید و بگذارید که مردم انچه حق شان است با شعار های شان مطالبه کند.
  سخی

 5. ahmad حوت ۵, ۱۳۹۰ در ۱۰:۰۹ ب.ظ -

  جمعه ۵ اسفند۱۳۹۰ ساعت: ۲۲:۹

  این بیچاره چیزی دیگه یاد ندارن که شعار بدن. همین که بعد از سال ها جرات کدن امدن و شعار دادن ام خانه شی اباد.
  امی ره ام ده فال نیک بیگرید شاید اغازی باشد برای همگرایی بیشتر.

 6. مهدی داود حوت ۵, ۱۳۹۰ در ۱۱:۵۸ ب.ظ -

  جمعه ۵ اسفند۱۳۹۰ ساعت: ۲۳:۵۸

  دوستان عزیز من چند سالی است در خارج هستم دوکان دارم ….. 
  موقع سر بریدن گسفند همیشاه کلمه الله اکبر میگویام….

 7. سیدعصمت الله نقوی حوت ۶, ۱۳۹۰ در ۷:۳۰ ق.ظ -

  شنبه ۶ اسفند۱۳۹۰ ساعت: ۷:۳۰

  سلام دوستان:
  درزمانیکه مردم میخواستند برای اینکه حق مردم هزاره(شیعه) ازبین رافته منظورم چرا سرک های هزاره جات قیر ریزی نمیشود یک تعداد ازمردم میخواستند که تظاهرات نمایند همین آخوندا بودند که مانع این کار شد ولی امروز بخاطر یک بانک شخصی کلمیه الله اکبر بزرگ را استفاده میکنند چرا برای حق مدنی خویش تظاهرات نمیکنید برای همه مامعلوم است که کابل بانک برشکست شده است.

 8. sakhi حوت ۸, ۱۳۹۰ در ۹:۳۱ ب.ظ -

  دوشنبه ۸ اسفند۱۳۹۰ ساعت: ۲۱:۳۱

  سلام
  اقای تقوی با احترام خدمت شما بگویم این که هزاره یعنی شیعه نیست وشیعه جز هویت هزاره ها شده نمی تواند، هزاره هزاره است اگر او شیعه است یا سنی،مسیحی است یا بدون دین، امید وارم که دیگر کلمه هزاره را مترادف به شیعه استفاده نکنید. لطفا لطفا…………..
  سخی

 9. سیدعصمت الله نقوی حوت ۹, ۱۳۹۰ در ۹:۲۸ ق.ظ -

  سه شنبه ۹ اسفند۱۳۹۰ ساعت: ۹:۲۸

  سخی جان تو مسیحی هستی؟؟؟؟

 10. sakhi حوت ۹, ۱۳۹۰ در ۳:۳۹ ب.ظ -

  سه شنبه ۹ اسفند۱۳۹۰ ساعت: ۱۵:۳۹

  سلام
  اقای تقوی این چه سوال است که شما از من میکنید، من اگر مسیحی باشم یا به قول شما شیعه، شاید هم بدون دین باشم، ولی چه ربط دارد به هزاره بودن، خوب فکر کن! بطور مثال میگویم دوستان خفه نشوند، یک نفردر یک دین یا مذهب تحقیق میکند، فرض کن این مذهب … است، در اخیر تحقیقات به این نتیجه میرسد که این مذهب درست نیست، مرود بودایی میشود، پس او بودایی شد. ولی هزاره بودن شان برای همیشه جاویدانه است،از شما احتراما خواهش میکنم که کلمه مقدس هزاره را با هییچ دین و مذهب مترادف استفاده نکن. دوست عزیزم از من خفه نباشی با اروزوی موفقیت هر چه بشترشما، خدا حافظ
  سخی

 11. سید عصمت الله نقوی حوت ۱۱, ۱۳۹۰ در ۹:۳۷ ق.ظ -

  پنجشنبه ۱۱ اسفند۱۳۹۰ ساعت: ۹:۳۷

  سلام سخی جان اگر درحق شماازطرف بنده کدام جسارت صورت گرفته باشد معزرت میخواهم:
  افسوس که شماوبلاگ ندارید واز وبلاگ بنده هم سرنمیزنید.
  هزاره فقط شیعه آن هزاره هایکه راه نیاکانش را فراموش کرده فقط همرای تیشه به پای هزاره های شیعه میزنند نمونه مثال هزاره های دره پنجشیر وسرخ پارسا که سنی هستند ازهزاره بودن خود که انکارمیکنند هیچ تازه به هزاره هاتوهین هم میکنند آه یک حرف است پله (ترازو) را هم مشاهده میکنند اگرکدام تاجک نباشد باز آنها هم هزاره هست اگر تاجک را دید باز تاجک است نه هزاره قضاوت بدست دوستان.

 12. سلام حوت ۱۶, ۱۳۹۰ در ۱:۲۲ ب.ظ -

  سه شنبه ۱۶ اسفند۱۳۹۰ ساعت: ۱۳:۲۲

  در افغانستان امروز چه بخواهیم یا نخواهیم هزاره با کلمه شیعه مترادف شده است.
  هرچند که در حقیقت فرق می کند، زیرا هزاره نژاد است و شیعه مذهب. شاید این ترادف از آنجا ناشی شده که هزاره به خاطر اعتقاد شدید و نیز قیافه خاص خود در تمام شرایط و حتی در خفقان‌ترین دوران شیعه مانده است و لی سایر نژادها مثل قزلباش و سید و غیره در راحتی و آسایش و فایده شیعه است و در هنگام خطر شیعه بودن خود را انکار می کنند!.

 13. سیدعصمت الله نقوی حوت ۱۷, ۱۳۹۰ در ۷:۴۲ ق.ظ -

  چهارشنبه ۱۷ اسفند۱۳۹۰ ساعت: ۷:۴۲

  آقای سلام :
  یک طرفه قضاوت نکن.