جاغوری‌نوشت (۱)

مدبریت ۷:۳۰ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
جاغوری‌نوشت (۱)

جاغوری‌نوشت (۱)FB_IMG_1588093960542
_________
هرچند دوست نداشتم در باره‌ی مشکلات جاغوری بنویسم، اما دیده می‌شود که بعد از غایله‌ی اخیر هم کسی به فکر حل مسئله و حل مشکل نیست، بلکه همه تلاش دارند که به‌جای حل مسئله، صورت مسئله را پاک کنند، مشکل جاغوری هم از همین جا نشأت می‌گیرد.

هیچ‌کسی در طول ۱۹ سال گذشته جرئت نکرد که واقعیت‌ها و مشکلات موجود در جاغوری را به‌صورت شفاف بیان و برای آن راه‌حل و راه‌کار ارائه دهد. مصلحت‌اندیشی و پنهان‌کردن مشکلات و پاک‌کردن صورت مسئله، جاغوری را به تباهی کشاند.

جاغوری‌ها در طول این ۱۹ سال به جای اینکه مطالبات خود را از حکومت دنبال و برای توسعه و پیشرفت جاغوری تلاش‌کنند، تمام همت‌شان را در رقابت‌های تیمی، دسته‌ای و… به‌خرج دادند، جاغوری با بیش از ۳۵۰ هزار نفوس از ولایت‌های ارزگان، زابل، پنجشیر و…، بیشتر جمعیت دارد، اما در طول این ۱۹ سال، فقط به‌عنوان بانک رأی مورد توجه قرار گرفت و حتی یک پروژه در این‌ ولسوالی اجرا نگردید، ولایت‌شدن جاغوری، ساخت فرودگاه، ساخت سرک و… در طول ۱۹ سال گذشته فقط در ایام کمپاین انتخاباتی مطرح و بعد از انتخابات به فراموشی سپرده شد.

بعد از غائله‌ی اخیر، هم دیده می‌شود که کسی به فکر حل اساسی مشکلات جاغوری نیست و هر تیم، هر دسته، هر جریان سیاسی و… تلاش دارند تا چوکی‌های حکومت محلی این ولسوالی را تصاحب نمایند و کمپاین‌های شان را هم آغاز کرده‌اند، اینجانب تصمیم دارم تحت عنوان: «جاغوری‌نوشت» مشکلات جاغوری را در چند قسمت مطرح و سپس راه‌حل ارائه نمایم، امید است دوستان بدون حب و بغض با نقد و نظر شان‌ در بیان مشکلات و ارائه راه‌حل، اینجانب را همکاری و یاری نمایند.

ادامه دارد ….

نسیم جعفری

68بازدید

کامنت بسته شده است.