جاغوری باید ولایت شود ؛

عزیزالله جاغوری ۸:۵۰ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
جاغوری باید ولایت شود ؛

جاغوری باید ولایت شود ؛

به کمپاین # جاغوری ولایت شود # بپیوندید.FB_IMG_1592913359196

بعد از سال ۲۰۰۱ میلادی در تمامی انتخابات ریاست جمهوری، غنی ، عبدالله ، دانش ومحقق، در جریان کمپاین های شان پیوسته از « ولایت شدن جاغوری » سخن گفتند ولی شعاری عمل کردند. به یاد داریم که دانش در جاغوری رفت وازپشت تریبون کمپاین برای غنی ، به مردم وعده داد که اگر تیم ماپیروز گردد، جاغوری ولایت میشود. اما بعد از پیروزی این تیم نابکار، نه « چرگی بود ونه پرگی » یعنی آن وعده دانش به محاق رفت.
یکی از دوستان در ذیل پست کوتاه دیشب من نوشته بود بیایید که کمپاین « ولایت شدن جاغوری » را راه اندازی کنیم. این کمپاین گرچه قبلآ هم صورت گرفته بود اما تکرار آن هرگز خالی از مفاد نمیباشد. دوستانی که در امور فنی راه اندازی کمپاین به تویتر دسترسی دارند، میتوانند که هشتک # جاغوری ولایت شود # را راه اندازی کنند. در اینجا چندحسن ارزشی ولایت شدن جاغوری را برمیشمارم :

۱ – بودجه وامکانات یک ولایت بسیار فراتر از بودجه وامکانات یک ولسوالی است.
۲ – ولایت دارای ارگانهای امنیتی مجهز واثرگذار برای دفاع از مردم خود میشود . با توجه به مرزهای نا امن جاغوری، این مشکل بزرگ حل گردیده وامنیت مردم جاغوری در حضر وسفر تامین میشود.
۳ – مرزهای جاغوری که از سوی طالبان ومناطق پشتون نشین مورد تهدید است، با حضور نیروهای نظامی – امنیتی ولایت، این تهدید ها ازمیان برداشته میشود.
۴ – چندین ولسوالی هزاره نشین به ولایت جاغوری مدغم میشود، وازطریق امکانات ولایت جاغوری زمینه ی توسعه وانکشاف اقتصادی این ولسوالی ها مهیا میشود.
۵ – ولایت شدن جاغوری در نقشه هزارستان به یک مکان بسیار مهم جغرافیای سرزمینی تبدل میشود.
۶ – با توجه به ظرفیت های فکری ، فرهنگی واقتصادی خوب جاغوری وولسوالیهای مدغم شده به آن ، ترقی وپیشرفت ولایت جاغوری در همه این عرصه ها بسیار سریع خواهد بود.
۷ – ولایت شدن جاغوری درنقش آفرینی اتحاد وهمبستکی جامعه هزاره ، کارا و موثر عمل خواهد کرد.
اینها بخشی از بارارزشی ولایت شدن جاغوری بودکه بطورگذرا، بدان اشاره کردم. امید که علاقمندان ولایت شدن جاغوری به این کمپاین بپیوندند. وهم از حرف های لوکس ، « غزنی باختری » ومخالفت به ولایت شدن جاغوری وغیره بپرهیزند، تا اینها به مانعه های نا میمون در برابر ولایت شدن جاغوری ، تبدیل نگردند.

علی تقوایی

104بازدید

کامنت بسته شده است.