جاغوری هم آباد می شود هم ولایت اما…

مدبریت ۵:۵۷ ب.ظ ۵
جاغوری هم آباد می شود هم ولایت اما…

جاغوری هم آباد می شود هم ولایت اما نه اینگونه…

من در یاد داشت قبلی موضوع ولایت شدن جاغوری را به عنوان یک موج و هلهله ای پوچ مطرح کرده بودم که ممکن است از سوی کسانی که در اندیشه ای سوار شدن برگرده ای مردم جاغوری و گرفتن رأی این مردم است دامن زده شود و هرچه بسوی انتخابات نزدیکتر شویم آتش ولایت شدن جاغوری هم تیز ترشود. واکنش برخی خوانندگان انگشت شمار این سایت که رو در رو با من صحبت کردند این بود که چرا قضیه ای ولایت شدن جاغوری را تبلیغاتی و خیالی جلوه داده ای در حالیکه ممکن است روزی جاغوری واقعا ولایت بشود؟

پاسخ بنده آنجا واینجا این است که اول: بنده ولایت شدن جاغوری را حق مسلم جاغوری دانسته بودم و می دانم اما آنچه را که تا هنوز در عمل دیده ایم صرف، هیاهوی پوچ و استفاده ای تبلیغاتی و کمپاینی از ولایت شدن جاغوری برای بردن رأی مردم صادق و صمیمی جاغوری است.

دوم : ولایت شدن و آباد شدن جاغوری هردو چیزی شدنی و حتی ساده است

اما بشرط اینکه اندک تلاشی از سوی خود ما هم صورت بگیرد. تنها کافی است

تمام مردم ما بدون هیجگونه اختلافی، شعار شان باز سازی جاغوری و ولایت شدن جاغوری

باشد و از هرکسی که این دو پروژه را “ درعملپیش ببرد حمایت کند جاغوری

هم ولایت می شود و هم آباد.

اما با این وضعی که ماداریم بازسازی سرک جاغوری و ولایت شدنش دشوار شده است. چون مردم به دهان مقامات نگاه می کنند نه اعمال شان. هرکسی در جاغوری می آید لافی می زند و می رود کسی هم نیست که فردایش سوال کند که برادرگل! شما که دیروز فلان ادعای کلان را کردی چرا به ادعای خود جامه ای عمل نپوشاندی؟ چرا با احساسات و آبروی مردم جاغوری بازی می کنی؟ چرا از نیازها و مشکلات مردم جاغوری سوء استفاده کرده با شعارهای واهی و دهن پرکن مردم صادق مارا سرگرم کرده فریب می دهی؟ چرا…

سخن کوتاه، تا خودما حد اقل در بازسازی و ولایت شدن جاغوری انسجام  وجدیت کامل نداشته باشیم این دوکار دشوار است اما با هوشیاری و قاطعیت خود مردم و حمایت از خدمتگذاران و شایستگان جامعه، این دو کارنه، بلکه کارهای کلانتر از آن دو، ساده و عملی خواهد شد.

یازده سال است با احساسات مردم ما بازی شده است اما ما هنوز یک تظاهرات عمومی برای اعتراض به باز سازی نشدن سرک خود و بی توجهی به حق ولایت شدن جاغوری برگزار نکرده ایم؟!!!

برچسب‌ها: جاغوری, سرک جاغوری, نمایندگان جاغوری, ولایت شدن جاغوری, ولایت جاغوری +;نوشته شده در ;یکشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۱ساعت;۱۷:۵۷ توسط;محمد حوتقولی; |;

1,413بازدید

۵ دیدگاه »

 1. Jaghori Lover قوس ۱۸, ۱۳۹۱ در ۶:۳۹ ب.ظ -

  شنبه ۱۸ آذر۱۳۹۱ ساعت: ۱۸:۳۹

  Man ba nazari shoma kamilan mowafiqam. Mardum Jaghori waqean ke dest ba dahan montazir loqme dagh nishastan ke bash namayandahai khaien Jaghori kare mekona bareshan. Mardum Jaghori bayad bedanan ke onha sher khana robahi sahra astan. ba en hama namayanda ke ma dar Parleman darem roozi shoma shini dayed ke onha yak kalam harf az dahanishan bar amada bashan, onha jorad harf zadan ra nadaran chee basa ke moshkil ma mardum ra matrah kona. Mardum Jaghori bayad az Bamyaniha yad bigiran tazahorat kona wa bogoya ke moshkilshan chest. yak mesal sade hazaragi ke megan ta ke bacha girya nakona, madar ham baresh sher nameta. ta ke dai khoda ra ba goshi shinowa narasandem onha ham nameshanawa.

 2. مهدی قوس ۱۸, ۱۳۹۱ در ۸:۱۰ ب.ظ -

  شنبه ۱۸ آذر۱۳۹۱ ساعت: ۲۰:۱۰

  با سلام
  بلی برادر عزیز با کوشش وپشت کار قوی وبا صداقت پایمردی ،عاقلانه فکر کردن میشود هر کاری کرد . بشرظه که دیگر به افراد دیوانه لافوک رای ندهیم رای دادن به رمضان بشر دوست وامثال بشر دوست یعنی رای انداختن در سطل زباله که نه تنها از ما شما یک تشکر خشک خالی نکرد بلکه در مقابل رسانه هاگفت اگر بخاطر هزاره بودن من مردم جاغوری رای بد کرده وغلط کرده این جواب از اشتباهات کرزی ودکتر عبدالله برای ما شما سختر وسنگین تر بود .
  به کسی که حق حقوق شما را به رسیت شناخت و خواسته های تان را در نظر گرفت رای بدهید هر کس کی باشد . چی کنیم ان دیوانه های که نه منافع خود را میفهد نه از قوم ملت خود را یکیش ملا عمر را در خانه خود مهمان می کند دیگری یک کتاب زیر بغلش هزیان میگوید

 3. نوری قوس ۱۸, ۱۳۹۱ در ۱۰:۵۴ ب.ظ -

  شنبه ۱۸ آذر۱۳۹۱ ساعت: ۲۲:۵۴

  تشکر حالا خوب سخنها می گویید به وقت ر’ی که برسد مردم احمق بی خود داغ مونه و خطا موره

 4. رسواگر قوس ۱۹, ۱۳۹۱ در ۷:۵۹ ق.ظ -

  یکشنبه ۱۹ آذر۱۳۹۱ ساعت: ۷:۵۹

  چوشت چوشت اوتقولی لالی بیدار شو که گصوبا شده

  هم رزمان تو به فکر تجزیه جاغوری اس ولی تو آمدی شعار انسجام را میدهی

  جاغوری ولایت نی بلکه تجزیه می شه آرمان ولایت را به ………..

  کسی میدانه که جاغوری به زودترین وقت تجزیه میشه
  و چه کسانی می خواهد جاغوری را پارچه کند ؟

 5. انجنیر محمد اسد ۱, ۱۳۹۲ در ۸:۴۳ ق.ظ -

  جاغوری صد در صد ولایت میشود.اما
  اما اگر مردم جاغوری هوشیار تر و منسجمتر عمل کند .
  من روزی به برنامه گم شده های رادیو آزادی گوش میدادم که یکی از شیر بچه های جاغوری به رادیو تماس گرفت با این متن که چهار نفر از جاغوری
  (نام های وکیل صاحبان )گرفت به مدت چند سال است که مفقود الاثر است.میگویند که در کابل استند؟
  اگر کسی آنها میشناسد؟ یا آدرس از آنها داشته باشد به آدرس ذیل (شماره) تماس بیگیرد.
  هدف از این نظر این بود که خود ما مردم جاغوری هوشیار عمل نکردیم و نمی کنیم.
  وکیل هایمان بی کاره بودند و هستند .
  راه حل ؟؟؟
  این بار در انتخابات ۱۳۹۳ مردم منسجم و هوشیار تر عمل کنند نمایندهای واقعی خود را به مجلس نمایندگان بفرستند نه گم شده ها را.
  شاید در آینده کاری شد؟؟؟
  به امید آن روز که جاغوری ولایت شود
  زنده باد هزارستان
  با احترام “محمد”
  ۱٫۵٫۱۳۹۲