جاغوری وخبر های ناخوشایند اختطاف و دزدی …

عزیزالله جاغوری ۹:۴۵ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
جاغوری وخبر های ناخوشایند اختطاف و دزدی …

jagh۱ – چندی قبل  یک باشنده جاغوری درشهر کابل اختطاف گردیده است

آدم روبایان برای فامیل وی که در جاغوری زندگی می کنند تلفنی تماس گرفته و ۸۰ هزار دالر برای راهایی پسرش مطالبه کرده است . بنا به دلایل امنیتی از جزئیات این خبر معذوریم .

۲ –  گروه به نام” اشباح شب” از چندی به این سوی در جاغوری ایجاد و زمزمه های را در میان مردم به راه انداخته است

کار این گروه، راه گیری، قاچاق اسلحه، قاچاق مواد مخدر و قاچاق مشروبات الکلی بوده و گه گاه در مسیر تردد مردم ظاهر و دست  به راه گیری و سرقت می زنند.

از همه جالب تر اینکه : مقامات امنیتی جاغوری می گوید از چندی به این سوء دنبال این گروه هستند و اما تا حالا موفق به دستگیری آنها نشده است ولی این را اضافه کرده که نگران نباشید  تلاش جهت دستگیری آنها جریان دارد .

۳ – وقتی که اشباح شب را کسی نتوانست مثلا رد یابی کند گروه دیگری که احتمالا معتادین مواد مخدر منطقه تشکل می دهند دست بکار شده با یار گیری به  ۷ نفر رسیده است و این گروپ از چند هفته به این طرف دست به دزدی های شبانه زده وروزانه زده و تا حالا موفق شدند ازمناطق مختلف جاغوری، دخل مساجد و باطری ها موترها، صفحات نوری که برای انرژی برق از آن استفاده می شود، به غارت برده است البته این گروه بسیار قانع است اگر چیزی با ارزش گیرش نیاید با میوه های خشک  مثل ( کشته، بادام و ..) قناعت کرده با خود می برد  . التبه بازم یاد اوری کنم که همه این قضیه نیز تحت پیگرد نیرو های امنیتی جاغوری قرار دارد .

 اما نکاهی به این  پدیده های  نامیمون

قتل دزدی  اختطاف رهزنی راه گیری  فساد های اخلاقی  ازجمله مسایل است که امروزه به شانه های مصیبت بار این کشور سنگینی می کند .

اما شنیدن نظیر این خبر ها ان هم از منطقه جاغوری ادم را وحشت زده کرده وادم را به تامل وا  می دارد .

۱-           گرچند در جامعه ای که در مرحله گزرا قرار دارد بوجود امدن پدیده های متفاوت شاید یک امری طبیعی باشد . ولی مهم برخورد با این عوامل .راه های پیشگیری از ان است باید دید که مسولین چه راه کارها وپیشگیری های مناسب  برای برخورد با این پدیده شوم بکار کرفته اند .

۲-           متاسفانه نیروی های امنیتی بجای توضیح راه کار وپیشگیری ها در این مورد ، می گوید تا به حال از دست گیری آنها عاجز بوده اند این گفته ها  شک تردید  را در این مسایل بیشتر می کند .  چون نه جاغوری آن قدر وسیع است که دست رسی به آن ها مشکل باشد ونه متخلفین ان قدر حرفه ای است که برخورد ویا پیدا کردن آن کار سخت باشد .  با این حال وقتی این اشباح شب وارازیل روز ، به این سادگی ارامش را از مردم می گیرند ادم فکر می کند که نکند کاسه زیر نیم کاسه باشد .

تجربه وعوامل زیاد نشان می دهند سرنخ همه فساد ها نظیر گروگان گیری در خود منطقه است حتی موارد را که  به نام طالب در گذشته انجام داده اند .

اگر مسولین به زودی به دنبال خشکاندن این ریشه ها نباشند باید منتظر حرف های تلخ تر از مردم باشد .

امیدوارم که این عزیز جاغوری صحیح سالم آزاد شود و نیز در آینده نزدیک شاهد دست گیری و معرفی این باندهای فاسد از سوی مقامات محلی در جاغوری باشیم

2,158بازدید

کامنت بسته شده است.