جاغوری و رویداد های ورزشی – قهرمانی تیم عقاب بابه درسطح ولایت غزنی

مدبریت ۹:۲۹ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش

سلام دوستان تیم عقاب بابه

با چند گزارش ورزشی در خدمت تان قرار داریم .

تیم مسکه جاغوری با همراهی اقای چنگزی بخاطر بازی های والیبال به مرکز ولایت غزنی رفته است طی تماس تلیفونی که با یکی از بچه های جاغوری مقیم غزنی داشتیم ایشان گفتند که تیم مسکه جاغوری سه ست بازی را به تیم غزنی  باخته است.

تیم عقاب بابه در غزنی

به گفته بچه های تیم عقاب بابه : وقت که ما خبر شدیم یک تیم از جاغوری به نمایندگی از تمام جاغوری به مرکز ولایت غزنی سفر داشته ما نیز رفتیم غزنی و به کمک خدا و دعا مردم جاغوری و همکاری بچه ها بازی را با تیم گلچین شده غزنی بازی کردیم و این دیدار با نتیجه ۳-۱ بنفع تیم ما (عقاب بابه ) به پایان رسید.

تیم عقاب بابه

همچنان بچه های تیم عقاب بابه از والی ولایت عزنی و معاون محترم شان قدر دانی نمود گفتند که بسیار خوب از بچه های جاغوری پذیرائی بعمل آورده اند . و همچنان ایشان از فدراسیون ورزشی ولایت عزنی و آمریت المپک بخاطر پذیرائی خوب شان قردانی نمودند.

اگر چند من به ورزش کاران و ورزش دوستان جاغوری گفته بودم که وقت بیرون از جاغوری برای کدام بازی رفتید لطفا ما را نیز خبر نمائید تا بنده برای تهیه گزارش همراه تان بروم. اما متاسفانه کم لطفی مقام محترم المپیک جاغوری و ورزش کاران ما است که بنده را خبر نساخته اند . بنده چندین بار به آنها می گفتم که وقت یکی از مقامات ولایتی به ولسوالی جاغوری سفر می کنند همراه شان چند خبرنگار را از رسانه های مختلف می آورند حالا ما در جاغوری سایت داریم و همچنان رادیو را نیز است  باید کسی را با خود ببرید که متاسفانه این کار را نکردند .

دو تورنمینت بهاری فوتبال نا هماهنگ در جاغوری برگزار شده است . علتی ناهماهنگی را در ادامه گذارش متوجه خواهید شد .

الف : تورنمینت بهاری فوتبال بازار غجور جاغوری

ب  : تورنمینت بهاری فوتبال سنگماشه مرکز جاغوری

 

مسؤلین غجور می گویند ما از تیم های سنگماشه دعوت کرده بودم اما هیچ کسی در تورنمینت غجور شرکت نکردند و حالا وقت ما تورنمینت را برگزار کردیم تعداد از سنگماشه برای ما تلیفون کرده که در تورنمینت سنگماشه اشتراک نماید . یک از مسؤلین تیم های غجور می گفتند تعداد در سنگماشه هستند که نه تنها ما را بلکه خود را نیز به مسقره گرفتند نمی دانم دلیل این حرکات غیر اخلاقی وغیر وزرشی شان چه می تواند باشد .

 

الف)تورنمینت غجور چهار هفته قبل در بازار غجور آغاز گردیده است و این تورنمینت از طرف باشگاه استقلال غجور برگزار شده بود و هذینه یا جام این تورنمینت یک دانه موتور سکیل ایرانی و مبلغ ۸۰ هزار کلدار می باشد.

اسامی تیم های شامل در تورنمینت بهاری در غجور قرار ذیل است .

۱ : تیم اتحاد حیدر

۲ : تیم امید هوسه

۳ : تیم امید سخته

۴ : تیم نوید قره انگوری

۵ : تیم عقاب بابه

۶ : تیم استقلال انگوری

۷ : تیم امید بلو داود

۸ : تیم طوفان داود

۹ : تیم جاویدان شغله

۱۰ تیم میهن سر لومان

۱۱ : تیم پامیر دولت شه

۱۲ : تیم استقلال غجور

۱۳ : تیم اتحاد لومان

۱۴ : تیم اتحاد سنگجوی لومان

۱۵ :تیم جوانان سید احمد

۱۶ : تیم اتحاد بوسعید

آنچه در تورنمینت غجور امید وار کننده است روند جدید بازی می باشد که شاید این نخستین بار باشد که بازی ها فوتبال در جاغوری افسایدی بازی می شود.  اما نبود داور ان حرفه ی چالش دیگر است که در سطح راه فوتبال جاغوری قرار دارد . بهر صورت مردم اولین بازی های افسایدی را در بازار غجور به فال نیگ می گیرند . منظور از بازاری افسایدی رعایت قوانین افساید در بازی است 

بازی ها به روز های  جمعه هر هفته در بازار غجور برگزار است همچنان بازی ها امتیازی می باشد .

ورنمینت بهاری فوتبال سنگماشه مرکز : 

 ب) تورنمینت بهاری فوتبال سنگماشه مرکز جاغوری این تورنمینت دو هفته قبل آغاز گردید به گفته مربی های تیم ها سنگماشه جام این تورنمینت ۲۰ هزار افغانی می باشد که ولسوال محترم ولسوالی جاغوری آقای ظفر شریف وعده شده است و این تورنمینت  تحت نظر آمریت المپیک جاغوری برگزار گردیده است . و جمعه های هر هفته تیم ها به دیدار هم خواهند رفت .

روز برگزاری تورنمینت سنگماشه لقه موتر و کمره عکاسی  خود را گرفته به مقصد میدان ورزشی حرکت کردم وقت در آنجا رسیدم جالب اینجا بود که جناب آقای ظفر شریف ولسوال جاغوری و جناب آقای چنگزی آمر والمپیک فعلی جاغوری تشریف نداشتند .به گفته تعداد که به اصطلاح عضو کمسیون ورزشی جاغوری هستند در میدان حضور داشتند و برای تیم ها می گفتند هر تیمی که حرکت بی جا و انتقاد روی داور داشته باشد در همان دقیقه از بازی ها حذف می شود . دیگر کسی حق شکایت را ندارند .

قبل از برگزاری تورنمینت جاغوری آقای چنگزی گفته بود که تیم پیروزی مرکز شرکت نکند اگر در این تورنمینت اشتراک می کند باید مومن زاده در بازی ها نباشد . چون او با یک کمره لقه ی که دارد بخاطر عکاسی همیشه در بازی ها اخلال ایجاد می نماید .  البته این اولین بار است چنین چیزی عجیب غریب را می شنوم  که کسی با دوربین عکاسی با گرفتن چند قطعه عکس ویا

1,268بازدید

کامنت بسته شده است.