جاغوری و چند رویدادی دیگر

مدبریت ۱:۰۹ ق.ظ ۶

بسمه تعالی

سلام و دورد بی پایان خدمت همه دوستان خوبم ! امیدوارم که در هر کجای این کره خاکی هستید موفق و صحتمند باشید .

بهترین اعمال امت من انتظار فرج است (حضرت پیامبر ( ص)

هوتل نگین

نخست از همه فرا رسیدن پانزدهم شعبان المعظم سال روز ولادت مصلح کل ، بر پاکننده ای  قسط و عدل ، پایان دهنده ظلم و فساد ، امید مستضعفان حضرت حجه الحسن المهدی (عج) بر امت اسلامی بویژه منتظران آن حضرت از طرف خود و همکارانم تبریک عرض می کنم .

به جرات می توان ادعا کرد که تنها مکتبی که می تواند در عرصه هایی مختلف  به تناسب زمان و شرائط مختلف جواب گوی نسل و عصر حاضر باشد دین مقدس اسلام می باشد ، مسلمانان عصر پیامبر(ص) با اقتدا به رسول خدا (ص) و تماشای سیمای ملکوتی او شیفته معنویت و کرامت او می شدند و روح شان در پرتوی ملاطفت و مدارای رسول رحمت دارای لطافت اسمانی می شد .

هر شیعه ای با اعتقاد بوجود امام زمان (عج) وبا عقیده اشراف آن حضرت بر شیعیانش خواه نا خواه تحت تاثیر و این عقیده قرار می گیرد. و در صدد کسب رضایت او با انجام وظائف خود و دوری جستن از کار های خلاف است . فراق و غیبت پیشوای محبوب سبب ایجاد حالت انتظار شده و ذهن و دل مریدان خویش را به خود مشغول می کند ، در این حالت امام غایب نقش تربیتی وسازنده ای  دارد . در روران جدائی و  انتظار است که قدرت تخیل اوج می گیرد. شور واشتیاق و سوز وگداز نمودار می شود. به انتظار عزیزی نشستن که غائب است و هر آن امید می رود که او از پس پرده عیبت بدر آید .  حالت اسرار آمیز و قدسی بوجود می آورد همین حالت باعث تلطیف احساسات شده و عواطف وی ساخته و پرداخته می شود. و در بعد اجتماعی انتظار فرج روحیه ای ظلم ستیزی و مبارزه با ستمگران را به منظور آماده کردن زمینه برای قیام  مهدی (عج) در انسان تقویت کرده و بطور دائم حالت اماده باش و تحرک را در منتظران فراهم می کند . بااین امید که همه ما شما ازجمله منتظران واقعی آن حضرت قرار بگیریم توجه شما به خبرهای ازجاغوری جلب می کنم .

اولین خبر اینکه :

برای اولین بار بمب که  کنترل از راه کنترل می شد منفجر شد شاید برای اولین بار  است که این کار در جاغوری صورت می گیرد امید وارم که آخرین نیز همین باشد .روز جمعه مورخه ۱/۵/۸۹ انفجار ماین ریموت کنتور در نزدیک  پوسته  باشی حبیب در منطقه انگوری واقع خاک بخشی جاغوری و تنگی اوتله که مسیر رفت آمد جاغوری می باشد  منفجر گردید . در این انفجارقومندان طاهر مشهور به خاک شار زخمی شده و یک اراده موتر  پولیس که قوماندان خاک شار در آن سوار بود نیز از بین رفته است . همچنان بعد از حادثه مقدار ۱۴ کیلو گرام مواد انفجاریه که از راه دور کنترل می شد نیز کشف و خونثی گردید . خوشبختانه  وضعیت صحی قومندان خاک شار هم خوب است . 

از آنجای که طالبان یک تهدید جهانی در افغانستان خوانده می شود ماه گذشته رهبر گروه طالبان ملا عمر فرمان صادر کرد که به اساس آن حملات آنان الهی  نیرو های ائتلاف و افغان تشدید یابد که امکنون اوضاع امنیتی در کشور روی به وی خامه گرویده است طالبان با نفوذ خود در اکثر ولایات و ولسوالی ها به مقابله می پردازند و امنیت را در ساحات مختلف  افغانستان اخلال می کنند . به دنبال بروز مسیر راه های جاغوری قره باغ و نشست بزرگان جاغوری با برادران پشتون بار دیگر طالبان دست از شورش برنداشته  و این بار از مردم جاغوری قربانی می گیرند حوادث روز جمعه و درگیری پولیس جاغوری  با طالبان شورشی در منطقه تمکی که به اثر این رویداد یک پولیس جاغوری کشته و یک پولیس دیگر مجروح شده اسم شخص کشته شده محمد نعیم سلمان علی از منطقه بابه جاغوری می باشد. و اسم شخص مجروح محمد ظاهر می باشد و این بنده خدا نیز از منطقه بابه می باشد.

خاستم نظر مقامات و ارگان های دولتی جاغوری  را در رابطه داشته باشم اما برای ما وعده دادن که فردا بیا تا ما برای شما معلومات بدهیم .

خبر دیگر اینکه :

تمام تجهزات کابل بانک به جاغوری رسید قرار شده که کار این بانک در هوتل نگین جاغوری به هیمن زودی ها آغاز شود.

هوتل نگین مقابل مسجد جامع حضرت رسول اکرم ص واقع بازار سنگماشه موقعیت دارد . به گفته دست اندر کاران این بانک  ده روز بعد بطور رسمی افتتاح شود و رسما شروع به فعالیت نماید .

خبر دیگر انیکه  : ریس المپیک ولایت غزنی با هئیت همراه به جاغوری آمد .

 روز جمعه مورخه ۱/۵/۸۹ هم زمان بصورت جداگانه ، دو بازی فوتبال در جاغوری برگزار گردید.  تیم استقلال عزنی با تیم استقلال غجور بازی کردند که ۹۰ دقیقه این دیدار با نتیجه ۳-۱ به نفع تیم استقلال غزنی به پایان رسید.

< FONT color=#0000ff size=3>همچنان بازی در مرکز در  ادامه رقابت های تورنمت بهاری با قهرمانی تیم نوید قره و نایب قهرمانی تیم شاهین مرکز به پایان رسید.

تورنمنت بهاری فوتبال  به حمایه مالی آقای احمد حسین جاغوری که کاندیدا شورای ملی سال جاری می باشد تحت نظر امریت المپیک جاغوری برگزار شده بود. در این تورنمنت ۲۴ تیم برتر از سراسر جاغوری شرکت ورزیده بودند. بیش از دو ماه تلاش ورزکاران فوتبال جاغوری روز جمعه بازی فینال بین تیم شاهین مرکز با تیم نوید قره ناوه برگزار شد. در نیمه اول بازی بسیار بی مزه را از هر دو تیم شاهد بودیم در آخرین دقایق نیمه اول تیم شاهین مرکز توانست توب را درون دروازه تیم نوید قره قرار بدهند  ۴۵ دقیقه نیمه اول با نتیجه ۱-۰ به نفع تیم شاهین مرکز به پایان رسید.  بعد از آف تایم دوباره بازی به جریان افتاد. در این نیمه بازی کمی جالب تر شده بود تیم شاهین مرکز تمام سعی خود را می گرد که گل زده را حفظ کند و تیم نوید قره سعی داشت تا گل خورده را جبران کند. در دقیقه ۷۰ تیم نوید قره به گل رسید و بازی داغ بود داغ تر شد. در دقیقه ۸۵ تیم نوید قره ۲-۱ از تیم شاهین مرکز پش قدم شدند بازی بسیار زیبا شده می رفت . تیم شاهین مرکز هم بالای دروازه حریف هجوم آورده بود . در اخرین دقایق نیمه دوم توسط داور وسط پنالتی به نفع تیم شاهین مرکز گرفته شد.  و بعد از زدن پنالتی ۹۴ دقیقه این دیدار با نتیجه ۲-۲ به پایان رسید.  و بازی به وقت های اضافه کشانده شد ۳۰ دقیقه وقت های اضافه کدام گل در قبال نداشت و ۳۰ دقیقه هم ۲-۲ نیز به پایان رسید و بازی به پنالتی کشانده شد .

۵-۵ نفر از هر تیم برای زدن پنالتی آماده شدن و از جمع ۱۰ پنالتی، محمد حنیف کابتان تیم شاهین مرکز نتوانست که توپ را داخل دروازه تیم نوید قره قرار بدهند در پایان ۷-۵ به نفع تیم نوید قره سوت زده شد و بازی به پایان رسید .

تورنمنت بهاری با قهرمانی تیم نوید قره و نایب قهرمانی تیم شاهین مرکز و مقام سوم را هم تیم استقلال انگوری ازآن خود نمودند.

جوایز که از سوی آقای جاغوری در این تورنمنت مانده شده بود قرار ذیل می باشد :

برای مقام اول: یک دانه گپ ، یک سیت لباس ورزشی ، یک سیت کفش شینکاک فوتبال ، یک سیت جوراب ورزشی ، یک دانه توپ و یک دانه یک جوره جال

برای مقام دوم : یک دانه گپ ، یک سیت لباس ، یک دانه توپ و یک جوره جال

برای مقال سوم : یک سیت لباس ، یک دانه توپ و یک جوره جال

و اما بهترین گپ (کپ اخلاق )  را تیم  نوجوانان توغی به خود اختصاص داد  و این تیم از بین ۲۴ تیم از سراسر جاغوری با اخلاق ترین تیم شناخته شده است . وکابتان این تیم  با تمام احساس و خوشی فراوان کپ اخلاق بالای سر بلند کرد و گفت این برایم از مقام اول کرده چند برابر بالا تر است .

و همچنان برای مهمانان و بزرگان نیز جوایز ویژه در نظر گرفته شده بود و توزیع شد .

منظر مصاحبه با مقامات دولتی جاغوری و مصاحبه که ریس المپیک غزنی به چه منظور به جاغوری امدن باشید .تا آمده شدن عکس ها و نشر مصاحبه همه شما دوستان را به خدای مهربان می سپارم . 

 

+;نوشته شده در ;دوشنبه چهارم مرداد ۱۳۸۹ساعت;۱:۹ توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;

1,190بازدید

۶ دیدگاه »

 1. Lofoten اسد ۵, ۱۳۸۹ در ۱۲:۲۵ ب.ظ -

  سه شنبه ۵ مرداد۱۳۸۹ ساعت: ۱۲:۲۵

  Salam aghayei momin zadeh tashakur az gozaresh shoma amma yak hafte qabl yaki az behtarin farzandani jaghori dar masir tamaki shahid va yaki zakhmi shodan.Vali ta hanooz hich gozareshi az an hadisa ghamnak ra hich kodam az modiran site jaghori1 gozaresh nadadan ?

 2. حیدری استرالیا اسد ۵, ۱۳۸۹ در ۲:۴۵ ب.ظ -

  سه شنبه ۵ مرداد۱۳۸۹ ساعت: ۱۴:۴۵

  برای آن خانواده شهید محمد نعیم تسلیت می گویم
  تشکر از گزاریش تان اقای مومن زاده

 3. همت اسد ۵, ۱۳۸۹ در ۳:۲۴ ب.ظ -

  سه شنبه ۵ مرداد۱۳۸۹ ساعت: ۱۵:۲۴

  ممنون عالی بود

 4. نازیه سوئدن اسد ۵, ۱۳۸۹ در ۴:۲۶ ب.ظ -

  سه شنبه ۵ مرداد۱۳۸۹ ساعت: ۱۶:۲۶

  سلام بلدی کل قومای گلیم عید شیم مبارک باشه
  و سلام بخشه مدیر صایب و مومن زاده عزیز
  از زامتای کل شوم تشکر مومن زاده عزیز ده پنای خدا باشی غدر زامت مکشی اما
  امی توره کشته شدوم خیلی ماره دیق کد ما ام قد خانوالا ازی بیرار خو عم شرک استوم و بلدی بیرار که زحمی شده ام شفا اجل از خدا متلبوم .
  ما تازه از دیست امتیانا خلاص شدوم بلدی بار اوال ده سایت جاغوری یک امادوم که باش مندگی مه راس شونه وختی ام خبر ره خاندوم گفتوم بزار ازی امدو
  ما خاک سار حقیر دوا نوم که خدایا عیدی از مو ره فرج مهدی و امنیت کشور موره سر بلندی تمام مردم مو ره بلدی مو بیدی دیگه چیز ده کار مو نیه .
  خبر بخی ماره شل پر کد باش کی بوروم کم زار زوقوم بوخروم اگرچه قورت نه موشه باز شاید امی خبر بد تای نان شونه .
  سر بلدی تمام شوم ره از خدا جان میتلبوم
  بامان خدا

 5. ناروی اسد ۵, ۱۳۸۹ در ۵:۰۲ ب.ظ -

  سه شنبه ۵ مرداد۱۳۸۹ ساعت: ۱۷:۲

  سلام مومن زاده عزیز !
  در واقع این خبر ها تکان دهنده است ! خدا وند یار ویاور مردم مصلح و صلح دوست مردم ما باشد !
  شهادت نا بهنگام برادر عزیز مقیم بابه را برفامیل نجیب شان تسلیت عرض نموده واز خداوند منان ,صبر جمیل برای خانواده شهید و شفای عاجل برای فرد دوم که زخمی شده است میخواهیم .
  گزارش تان در مورد مسابقه فوتبال ارزنده بود زنده باشی .

 6. رهگذر جوان مرد اسد ۶, ۱۳۸۹ در ۸:۵۱ ق.ظ -

  چهارشنبه ۶ مرداد۱۳۸۹ ساعت: ۸:۵۱

  هاهاها
  اگر طرز نوشتن را بلد نیستی جبر نیست که این قسم نوشته کنید و اگر می خواهد ادامه بدهد از کدام کسی مشوره بگیر تا چیزی را که نوشته می کنید خواندی باشد وقتی ده جاغوری یک می ایم مطلب های خواندنی نه می باشد افسوس می کنم که چرا این قدر وقت خود را ضایع می کنم .
  مومن زاده از کدام با سواد مشوره بگیر تا چیزی که نوشته می کنی درست باشد

  ================================

  سلام رهگذر جوان مرد
  من با وجود گرفتاری های شخصی خودم دوست دارم به همه نظرات که مربوط به خودم است جواب بدهم ولی گاهی وقت گرفتاری زیاد فرصت این کار را از ما می گیرد . وگاهی بهترین جواب ندادن جواب به بعضی نظرات می باشد .

  در خصوص نظر رهگذر جوان مرد چند نکته که شاید پاسخ بسیاری باشد به عرض می رسانم .
  ۱- دو دشنام تمسخر در دنیایی مجازی آنهم به اسم مستعار بسیار کاری ساده ای است از هر کسی در هر پست مقام ساخته است . پس این یک هنر نیست.
  ۲- من بار ها عرض کردم وباردیگر می گویم من مدعی نیستم وادعای هم نکردم و بر کسی هم خورده نگرفتم . اگر گاهی هم اتفاق افتاده سعی کردم اول به خود یک نگاه بیندازم بعد به دیگران ایراد بگیرم .
  ۳ – دراین سایت در به روی همه باز است . دیگردوران و… گذشته است . در این سایت از نویسنده های ابتدایی گرفته تا دکتر فروان وجود دارد مردم هم هر کس را به همان القاب که یدکمی کشند انتظار دارد . مگر بعضی ادم های …
  ۴ – جاغوری یک خواننده های خود را دارد سطح سواد شما با توجه به نوع انتقاد تان پیدا است اگر به اندازه سواد تان چیزی در این دست گیر تان نمی شود توصیه میکنم به سایت دیگر مراجعه کنید که با سواد شما هم خوانی داشته باشد .
  ۵ – شما نیزمیتوانید از مدیریت سایت درخواست عضویت کنید تا ما نیز از نوشت های شما استفاده کنیم . با سپاس مومن زاده