جاغوری

عزیزالله جاغوری ۱۲:۰۶ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
جاغوری

جاغوری FB_IMG_1584965046004
در جاغوری مردم نکات‌ بهداشتی را رعایت کردند. نوروز همه در خانه‌های شان بودند. بازار‌ها بیروبار نیست و مردم صرف برای تهیه‌ نیازمندی شان می‌آیند. از راه دور سلام می‌دهند و خیلی کرونا را به شوخی نگرفته اند. با تمام این‌ها از چند هفته به این سو از سراسر کشور و از ایران در جاغوری مسافر آمده است.
مردم رهنمایی‌هایی وزارت‌ صحت عامه را لحاظ کرده است بنابراین بر مسوولین‌ صحت‌عامه است تا در زمینه‌ پیشگیری و اقدامات پیشگیرانه توجه کنند. در این جا چند شفاخانه‌ی خصوصی با حداقل امکانات است و کلینک‌های دولتی هیچ‌نوع امکانات مورد نیاز را ندارد.
اگر یک مریض برای پیشگیری بخواهد به مراکز صحی مراجعه کند نمی‌داند به کدام شفاخانه مراجعه کند. در شهر غزنی نیز هیچ تدابیری روی دست گرفته نمی‌شود و گفته می‌شود همین خیمه که در عکس می‌بینید‌ مرکز تشخیص کرونا است.
مالستان و قرباغ‌ نیز هیچ امکانات صحی ندارند.
از دوستانی که با وکلای غزنی و وزارت صحت‌ عامه ارتباط دارند تمنا داریم این مشکلات‌ را در جریان بگذارند و قبل از ثبت کیس کرونا و سراسیمگی حداقل تدابیر روی‌ دست گرفته شود.
پ ن
لطفا در زمینه با مردم و جلب توجه‌ مسوولین‌ همکاری کنید. جاغوری از ایران و هرات و کابل در این چند هفته بیشترین‌ مسافرین‌ را داشته است و هیچ امکاناتی وجود ندارد.

علی محبی

233بازدید

کامنت بسته شده است.