جزئیات تازه از جنگ ارزگان

عزیزالله جاغوری ۶:۰۲ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
جزئیات تازه از جنگ ارزگان

جزئیات تازه از جنگ ارزگانFB_IMG_1541140924300
اصف سحر
در ادامه حمله گروه طالبان بر ولسوالی خاص ارزگان، جنگجویان این گروه، پنجشنبه شب نیز بالای سنگرهای پولیس ملی و اربکی های محلی حمله نموده که در نتیجه آن، یک تن جان باخته و هفت نفر دیگر نیز زخمی شده اند.
منابع موثق از داخل منطقه با ذکر این جزئیات می گویند که چرخبال های نظامی نیز در جریان شب گذشته و امروز، بالای مواضع گروه طالبان چندین حمله را انجام داده اند، اما هنوز از نتایج این حمله های هوایی و میزان تلفات طالبان، معلومات در دست نیست.
همزمان مستقر شدن تعدادی از کماندو های اردوی در محل نیز تائید شده است، اما مکان استقرار و آمار این کماندو ها هنوز از محرمیات نظامی است.
به گفته این منابع، آواره‌گان و بی‌جا شده‌های این جنگ نیز در وضعیت ناگواری قرار دارند و هنوز هیچ کمک و امدادی برای این بی‌جا شده‌ها و تداوی زخمی‌ها از سوی حکومت صورت نگرفته است.
همزمان با این، از تحرک و برخی فعالیت ها از گروه طالبان که در ولسوالی اجرستان مستقر اند، نیز گزارش هایی دریافت شده است. اما هنوز مشخص نیست که این گروه در ولسوالی اجرستان چه اقدامی را انجام خواهد داد. اما قبلا ولسوال نام نهاد این گروه در داخل اجرستان، تحت فشار قرار گرفته بود تا برای پراکنده ساختن جنگ در نقاط دیگر، دست به یک سلسله تحرکات نظامی در نوار مرزی های مالستان بزند، اما این تصمیم طالبان با مخالفت های شدید باشندگان ولسوالی اجرستان قرار گرفته و مردم اجرستان گفته بودند که طالبان نباید از این منطقه بالای مالستان حمله کند.
گفتنی است که حمله طالبان بالای ولسوالی ارزگان خاص در ولایت ارزگان و همجواری مالستان، از روز شنبه هفته روان آغاز شده است که تا کنون تلفات سنگینی را هم برای این گروه در پی داشته و هم مردم ملکی متقبل تلفات انسانی و مالی شده اند.

334بازدید

کامنت بسته شده است.