جشن میلاد !

مدبریت ۷:۰۰ ق.ظ ۵

 بنام خدا وند !

 جشن میلاد ، حلول روح خداوند !

 جشن میلاد است !   میلاد  مسیح که ،  نسیم  حیات بخش نفس وی طلیعه خورشید نجات بخش ”  صلح  ، محبت را  برای  جهانیان ،  به  ودیعه گذاشته است !

جشن میلاد است  و جشن  حلول و  ظهور  روح خداوندی  در کالبد  مسیح  این  ناجی بشریت !   که  خداوند  اراده  فرموده است  تا  با  ظهور مسیح  مقدس  ،  هدیه   نفیس   و گران بها ی  ” محبت  ” و ”  دوست داشتن  ”  را  برای بشریت  تا به  ابدیت  هستی جهان و بشر ؛  همچون ارمغان  خجسته  ،   میمون  و نیکو   اعطا  نموده   و   به  ودیعه  بگذارد   !

و جشن میلاد است  و ، جشن  درخشش حقیقت ؛  یک  حقیقت مطلق   !  

جشن   میلاد است و جشن  شادی هست و جشن  دوست  داشتن ! 

 جشن  عشق ورزیدن است  ؛  عشق  انسان به  خداوند ،   و الطاف و  کرم  و  محبت  بی پایان  و لایتناهی   خداوند  ،  برای  انسان  !

آ ری ،  جشن  مریم  مقدس است !   که ؛   با   تولد  انسانی   از دامان    عفت  و پاکیزه  وی ؛   سرنوشت   هستی  و جهان  متحول  و نورانی   گردیده  است  !

 عیسی  مسیح ؛    پیام بر عشق  ، ایمان  ،  اخلاص  ، محبت  ،  ایثار  و ؛    ”   شهادت ”  !

زیستنی   در عشق ؛  و   شهادت  و فنا  شدن   و فدا  شدنی  در  محبت !  این  است رمز   رسالت   مسیح   این  در یا ی  بیکران   از  اخلاص  !

مسیح پیام آور  کلام خداوند !

و ،   خداوند  مظهر عشق ، محبت ، دوست داشتن ، گذشت ، ایثار  و …. و تمام  خوبیها . 

  در فرایند  خلقت ،  عیسی مسیح  اعجاز  بی بدیل  و منحصر به فردی است ، از جانب پرورد گار .

مسیح ناجی بشریت  و مسیح   مرهم  شفا  بخش ی بر زخم های دیرینه  رنج بران عالم  ! 

جشن میلاد است  و ، چه فرخنده جشنی !

 و بوی عطر انگیز  نفس مسیحا  ( روح القدوس ) در شهرو برزن ؛ در کوه و کمر ،  در  زمین و  زمان .آ…ه  ای آدمیت ، ای جهان هستی ، ای زمین  و زمان ، ای کهکشان و کاینات  ،   این  فرخنده میلاد نیکو ، بر شما ها  میمون و مبارک باد !   

و  جشن  میلاد است  !

 کودکی پا به عرصه هستی میگذارد  که ،  تولد وی  از آغاز ، فلسفه  اعجاز خداوندی  است  .

 از دامان  پاکیزه ترین زن ( مریم مقدس ) در سرزمین  اورشلیم  ، عیسی مسیح ، همچون  درخشش بی انتهای  نور خداوندی  بر فراز گیتی به  درخشیدن میگیرد . و  میرود  تا از فیض وجود خویش ، جهان و جهانیان را

به سوی نور  و روشنایی ، به رستگاری هدایت  بنماید .     

مسیح ؛ تولد وی ، حیات وی  و مرگ وی  عظیم درس ی است بر  صفحه ، صفحه تاریخ ؛

 از گذشته ها  تا به امروز  و از امروز تا به آینده ها ……..

فلسفه شهادت مسیح  و مصلوب  شدن وی بر صلیب ؛  فلسفه  نجات است و  فلسفه  سعادت  است و  فلسفه  رستگاری و…

جشن میلاد است !

و مسیح مقدس  ما را  به دوست داشتن و عشق ورزیدن  فرا میخواند … 

+;نوشته شده در ;یکشنبه پنجم دی ۱۳۸۹ساعت;۷:۰ توسط;میر احمد لومانی; |;

1,313بازدید

۵ دیدگاه »

 1. ظاهر جدی ۵, ۱۳۸۹ در ۱۱:۴۳ ق.ظ -

  یکشنبه ۵ دی۱۳۸۹ ساعت: ۱۱:۴۳

  افغانستان هرچند که با شناسنامه کشور واحد در جغرافیای سیاسی جهان شناخته میشود، اما تعاملات سیاسی در این کشور از آدرس قومی و به تناسب کمیت قومی طرح و تعریف میگردد. از همین رو حضور رهبران قومی در مناسبات و تعاملات سیاسی به معنی حضور اقوام تعبیر میگردد. درحالیکه بسیاری از کسانی که تمثیل حضور قوم مربوطه اش را در مناسبات سیاسی ادعا می نمایند، خود درمیان آن قوم حضور ندارد و فاقد صلاحیت و مشروعیت دانسته میشود.

  آقای محمد کریم خلیلی معاون دوم آقای کرزی از جمله چنین کسانی اند که از آدرس مردم هزاره در حکومت کرزی نشسته است و بدون برخورداری از مشروعیت و اعتبار درمیان هزاره ها، ادعای نمایندگی از منافع هزاره ها را بی شرمانه یدک می کشد. کریم خلیلی بدون اینکه هیچ پیوند و تعهدی نسبت به منافع هزاره ها داشته باشد، سالها است که با سوء استفاده از نام هزاره ها وسیله دست دشمنان مردم افغانستان قرار گرفته و مصیبت های عظیمی را بر سرنوشت هزاره ها تحمیل کرده است. ، آقای خلیلی درقضاوت جمعی هزاره ها عامل دو سره بیگانگان دانسته میشود که در نقش عامل منافع بیگانگان و جلو دار کاروان دشمنان مردم هزاره عمل کرده است. نقش آقای خلیلی در حوادث سیاسی افغانستان، از منظومه منافع دشمنان مردم افغانستان تعریف و تدوین گردیده است

  Kabul Press
  http://kabulpress.org/my/spip.php?article46556

 2. همو طن جدی ۵, ۱۳۸۹ در ۲:۰۳ ب.ظ -

  یکشنبه ۵ دی۱۳۸۹ ساعت: ۱۴:۳

  سلام برادر . میلاد حضرت مسیح بر همگان مبار ک باشد و میتوانید در سایت کنگره ملی افغا نستان به رهبری عبد الطیف پدرام نظر تان را ثبت نماید .

 3. هموطن جدی ۵, ۱۳۸۹ در ۱۰:۰۴ ب.ظ -

  یکشنبه ۵ دی۱۳۸۹ ساعت: ۲۲:۴

  لومانی محترم مانده نباشید به امید صلح و دوستی و آگاهی در مملکت ما و شما

 4. مسیح جدی ۶, ۱۳۸۹ در ۴:۴۴ ق.ظ -

  دوشنبه ۶ دی۱۳۸۹ ساعت: ۴:۴۴

  Zaher aziz matlabitan chi rabti ba tawallodi maseh pisari khodawand darad maseh najat dihinda ast

 5. جاوید جدی ۷, ۱۳۸۹ در ۳:۵۳ ق.ظ -

  سه شنبه ۷ دی۱۳۸۹ ساعت: ۳:۵۳

  تولد حضرت عیسی مسیح(پاک) را بر همه انسانهای زمین و بالخصوص بر مسیحیان جهان و خاصتآ و خاصتآ مسیحیان افغان تبریک عرض میدارم. عیسی آمد روشنی، محبت و عشق واقعی خداوند را آشکار ساخت. و این روشنی و محبت شامل حال اشخاصی گردیدند که از شکنجه امپراطور روم به فغان آمده بودند درست همانند مردمیکه از دست طالبان کور و جاهل به تنگ آمده اند.