جلسه امروزی خانه فرهنگ جاغوری درباره مراسم فاتحه خوانی شهدا

محمدعلی رحمانی ۲:۴۳ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
جلسه امروزی خانه فرهنگ جاغوری درباره مراسم فاتحه خوانی شهدا

سلام!
حکومت افغانستان روز هشتم میزان را عزای عمومی اعلام کرده است.
Arm for Jaghori1.com
به ګزارش رادیو جاغوری این اعلام در حالی صورت میگیرد که لیست نام ۵۰۰۰ هزار نفر از مردم افغانستان که در سالهای ۱۳۵۷ و۱۳۵۸ خورشیدی توسط اگسا یا سازمان استخباراتی دولت کمونیستی وقت در پلچرخی کابل به شهادت رسیدند پرده برداشته شد.
به همین جهت مردم ولسوالی جاغوری در یک گردهمایی با حضور ولسوال جاغوری آقای ظفرشریف درخانه فرهنگ جاغوری ترتیب جلسه دادند؛ که هدف آن تصمیم گیری در مورد راه اندازی مراسم فاتحه خوانی شهدا وشناسایی ۵۳ شهید که نامهای شان شامل لیست شهدای ۵۰۰۰ نفری افغانستان میباشد بوده است.
در این نشست آقای ظفر شریف ولسوال جاغوری با ابراز تاسف وتاسر عمیق به خانواده های شهدا از مردم خواست که در مراسم فاتحه خوانی شهدا که در مرکز جاغوری برگزار میگردد اشتراک نمایند.
در نست امروز از میان نامهای ۵۳ شهید از جاغوری به تعداد به تعداد ۲۳ تن آنان شناسایی گردید که قرار است به روزهای دوشنبه وسه شنبه هفته آینده مراسم فاتحه خوانی وتجلیل از شهدای گمنام در مسجدجامع حصرت رسول اکرم (ص) در مرکز برگزار شود.
قرار است که در این روز بازارها تعطیل وسیا پوش گردد.
آقای حیدری عضو شورای علما اهمیت برگزاری مراسم شهدا را ایجاد اتحاد وهماهنگی میان مردم جاغوری دانست وافزود که این مراسم هرچه با شکوه برگزار شود.
آقای رسام از اساتید لیسه نور که در این جلسه صحبت میکرد از شجاعت و حماسه تاریخی این شهدا یادآور شد ومردم را به یکدلی وصبر واستقامت دعوت نمود واز مردم خواست مسئولیت شانرا در برابر خون شهدا انجام دهند.
آقای رسام گفت مردم ما قربانی بی باوریها به خود شده اند، خودپذیری وخوب پزیری را از دست داده برای خود کار نکرده اند وهمیشه برای دیگران کار کرده اند.
برخی دیگر از اقارب شهدا دراین جلسه حضور داشتند واز جمله آقای کارلو خواهان ایجاد یک تعمیر به نام شهدا دریکی از محلات جاغوری شد وهمچنین از وارثین شهدا خواسته شد که عکسهای این شهدا را در خانه فرهنگ جاغوری سپرده تا در مراسم فاتحه خوانی زینت محفل گردد.
۵۰۰۰ تن از مردم افغانستان به جرمهای مختلف توسط نظام کمونیستی پیشین به شکل بیرحمانه ترور، اعدام ومدفون شدند.
( محمدعلی “رحمانی” جاغوری ” ۴/میزان/ ۱۳۹۲ خورشیدی” )

2,033بازدید

کامنت بسته شده است.