جلسه بیست و یکم – نقش ضمیر نا خود آگاه در ساختن زیر بنای باورهای انسان ؟

عزیزالله جاغوری ۱۰:۱۸ ق.ظ ۳

دوستان سلام < ?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

خوشحالیم عمری باقی بود و امروز با  بسیت و یکمین جلسه موج سوم در خدمت تان هستیم  . ا ین سال  تحصیلی هم گذشت . دیرو ز اولین روز تعلطیلی مان بود درست در ۲۵ /۳ /۸۷ امتحانات همه ما تمام شد.  آن روز،  روز پایان امتحانات خودم و همه بچه هایم بود.  آری  ما خانواده ۶ نفری  که چهار تای مان محصل هستیم  غیر از خودم ، بقیه همه سومی ها تشریف دارند.  یکی سوم دبیرستان و دیگری سوم راهنمای و علبرضا هم سوم دبستان.  و با  امید اینکه از امتحانات الهی هم سر بلند بیرون بیاییم، تعطیلات تابستانی خود را آغاز کرده ایم.  هر کسی برنامه ای  دارد . انشالله که بتوانیم به هدف های مان دست پیدا کنم .

به امید توفیق همه

 

جلسه بیست و یکم

 

نقش ضمیر نا خود آگاه  در ساختن زیر بنای باورهای انسان ؟

انواع ضمیر انسان

انسان دو نوع ضمیر دارد ضمیر خود آگاه  و  ضمیر نا خود آگاه

ضمیر خود آگاه انسان : عبارت است از پست فرماندهی وجود انسان که  مجموعه تصمیم های ارادی انسان را در بر می گیرد  ، که معمولا روزانه از آن استفاده می کنیم وقتی شما هر کاری را آگاهانه اراده می کنید که انجام دهید و این ضمیر خود آگاه شما است که به شما دستور می دهد چه کار بکنید وچه کار نکنید .

ضمیر نا خود آگاه انسان : عبارت است از سیستم که مسئولیت امور اجرای بدن را به عهده دارد  و آن ضمیر نا خود آگاه شما است .  ضمیر نا خود آگاه گوش به فرمان ضمیر خود آگاه شما است . وتحت فرماندهی سیستم خود آگاه شما ، انجام وظیفه می کند.

     

ابتدا باید بدانیم که ضمیر ناخود آگاه چیست ؟

ضمیر  ناخود  آگاه انسان ،  یک سیستم است  یک سری ورودی ، خروجی ،  و دستگاه پردازش گر،  دارد .

ورودی های ضمیر ناخود آگاه : عبارت است از اطلاعات که از طریق حواس پنچگانه دریافت می کند واین اطلاعات – ۵ گانه بعلاوه  هر رشته فکری انسان – از طریق ۶ کانال ورودی ، ضمیر ناخود آگاه را ، در هر لحظه تغدیه می کند .  این اطلاعات وارد سیستم خود آگاه او شده و اثراتی را برجای می گذارد.  همه ای این سیگنال های ورودی در ضمیر نا خود آگاه اثر خاصی دارد.

 همزمان یک نسخه ای دیگر از این اطلاعات به صورت پرونده های جدا گانه و با نشانی های مشخص به ضمیر ناخود آگاه او ، وارد ، بایگانی و ثبت می شود .  انسان می تواند با کنترل کردن ضمیر ناخود آگاه خود دستاورد های زندگی خود را کنترل نماید  روحیه انسان سلامتی او نظام باورهای آن و شخصیت و اعتماد به نفس او از موفقیت ها و دستاورد های آدمی ، در گرو عمل کرد ضمیر ناخود آگاه اوست .

سیستم پردازش بلا فاصله شروع به پردازش نموده و یک سری پردازش های را انجام می دهند  . حاصل این پردازش  اطلاعات آماده  و یک باور و یک روحیه و یک شخصیت و یک انسان ساخته شده ای  است که در نظام باورهای آدمی اضافه می گردد و یک نوع  روحیه و باور را شکل می دهند . 

سیستم خروجی آن وقت بدون معطلی از طریق حروجی های خود  شروج به فعالیت نموده در دنیای بیرون آدمی را به آن سمت سو جهت داده و وادار به آنجام آن کار ها می نماید .

بدین ترتیب : انسان می تواند با کنترل کردن ورودی های  ضمیر ناخود آگاه خود دستاورد های زندگی خود را کنترل نماید  روحیه انسان ، سلامتی او نظام باورهای آن وشخصیت انسان  و اعتماد به نفس او موفقیت ها و دستاورد های آدمی ، در گرو عمل کرد ضمیر ناخود آگاه اوست . این ضمیر نا خود آگاه انسان است  که در هر لحظه ، زیبا ترین داده ها را دریافت می کند زندگی را زیبا وزیبا تر می سازد البته و صد البته اگر تدابیر منطقی برای این سیستم اندیشیده شده باشد.

زندگی زیباست ای زیبا پسند                            زنده اندیشان به زیبائی رسند

 

مدیریت موج سوم

+;نوشته شده در ;دوشنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۸۷ساعت;۱۰:۱۸ توسط;مدیریت موج سوم ; |;

1,301بازدید

۳ دیدگاه »

 1. شریفی جوزا ۲۹, ۱۳۸۷ در ۱۱:۴۴ ب.ظ -

  چهارشنبه ۲۹ خرداد۱۳۸۷ ساعت: ۲۳:۴۴

  سلام . دوست عزیز کاش مدرک تعریف های خود آگاه و ناخود و ناخود آگاه را می دادید
  به هرجال شادکام باشید

 2. مظفری جوزا ۳۰, ۱۳۸۷ در ۶:۱۱ ب.ظ -

  پنجشنبه ۳۰ خرداد۱۳۸۷ ساعت: ۱۸:۱۱

  با سلام خدمت آقای رحیمی و با تشکر از ارائه اطلاعات جدید تان راجع به مسایل مهم داخل کشور. موفق باشید.

 3. رسول قوس ۱, ۱۳۸۷ در ۱۲:۵۴ ب.ظ -

  جمعه ۱ آذر۱۳۸۷ ساعت: ۱۲:۵۴

  سلام دوست عزیز.ببخشید که نتونستم اون قالبی که شما میگین طراحی کنم.خوب چون من وقت ندارم فقط میخوام یه رنگی که شما دوست دارین رو طراحی کنم.لطف کنید اون رنگی که دوست دارین طراحی کنم رو بگین تا طراحی کنم.