جنایت تروریسم ها اینبار در کراچی – تظاهرات و مجلس برای شهدا کراچی در کویته

مدبریت ۱۰:۲۶ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
جنایت تروریسم ها اینبار در کراچی – تظاهرات و مجلس برای شهدا کراچی در کویته

چند روز پیش دو انفجار متوالی در جاده ابوالحسن اصفهانی شهر کراچی پاکستان بیش از ۵۰ تن قربانی گرفت. بچه کوچک، زنان و بزرگسالان قربانیان این حادثه خونین می باشند. در این انفجار بیش از ۱۵۰ نفر دیگر زخمی دو ساختمان مسکونی و ۱۵۰ دکان و مراکز تجاری تخریب گردید. در دو ساختمان مسکونی بیش از ۲۰۰ اپارتمان می باشد.

در منطقه ی که انفجار رخ داده است قوم مهاجر زندگی می کنند و اکثر شهدا و زخمی ها شیعه اند و افراد سنی نیز شهید شده اند.

از شدت انفجار اعضای بدن قربانیان این حادثه تکه تکه شده و نابود گردیده. طبق گزارش افراد موجود در صحنه تعداد شهدا بیش از ۵۰ نفر می باشند.  اکثر جنازه شهدا نا پدید گردیده  و از هر فامیل ساکن در دو ساختمان، ۳ تا ۵ نفر شهید شده اند و ازیک فامیل تنها یک دختر کوچک بجا مانده و باقی اعضای این فامیل معلوم نیست.

دو ساختمان چند طبقه ی کاملا تخریب گردیده و قابل استفاده نیست. تلاش برای بیرون کشیدن اعضای شهدا از زیر آوار ساختمان ها تا صبح امروز ادامه داشت.

کویته یکجهتی کونسل، بلوچستان شیعه کانفرانس و حزب دموکراتیک هزاره این جنایت غیر انسانی را محکوم کردند. امروز مردم  تظاهرات را در علمدار رود براه انداخت تا انزجار خود را نسبت و تروریستهای خونخوار و اظهار همدردی و همبستگی خود را به خانواده شهدا و مردم کراچی ابراز نمایند.

قابل ذکر اینکه مردم مومین کراچی در دوران سانحه علمدار رود و هزاره تاون جز اولین ها بودند و در کنار مردم مظلوم کویته ایستاده و با تظاهرات و تحصن خویش حکومت را مجبور به قبولی خواسته های مردم کویته نمودند.

 تظاهرات مردم مومین کویته علیه انفجار و کشتار شیعیان در کراچی

مردم مومن هزاره امروز علیه سانحه خونین شهر کراچی، که  بیش از ۵۰ تن  دراثر دو انفجار متوالی شهید شدند، تظاهرات کردند. مظاهرین بعد از ظهر روز دوشنبه در چوک شهدا علمدار رود تجمع نموده و از حکومت خواست که علیه تروریستها توسط ارتش عملیات نماید. سخنرانان گفت که اگر حکومت عاملین سانحه علمداررود و هزاره تاون کویته را گرفتار و به کیفر اعمال شان میرساند چنین واقعه خونین دیگررخ نمی داد. بعد از سانحه عباس تاون کراچی حکومت ایالت سنده باید استعفی می داد و بعد از اتفاق سانحه مرگبار حکومت تنها به اعلامیه های تایب شده اکتفا می نماید و در صفحه تلویزون ظاهر شده به خانواده قربانیان تسلیت عرض می نماید.

مردم امادگی هرگونه همکاری با خانواده شهدا و مومنین کراچی اعلان کرد و تا شب در چوک شهدا به تحصن نشستند. بعد از انکه جنازه شهدا در کراچی تدفین گردید مردم کویته نیز به تحصن خاتمه داد.

 

 

 کویته: کویته یکجهتی کونسل مجلس فاتحه خوانی برای شهدای سانحه کراچی برگزار کرد.

کویته: کویته یکجهتی کونسل مجلس فاتحه خوانی برای شهدای سانحه کراچی، امروز در امام بارگاه حسینی قندهاری  علمدار رود برگزار کرد. تعداد زیادی از مومنین علمدار رود در این مجلس فاتحه خوانی شرکت کردند و برای ایصال ثواب بروح شهدا دعا کردند.

مدیر جامعه امام صادق علیه السلام حجت الاسلام حاج آقای اسدی نیز در مجلس فاتحه خوانی حضور داشت.

در دو انفجار متوالی در منطقه شیعه نشین شهر کراچی پاکستان دست کم ۵۰ تن به شهادت رسیدند ودر اثر این انفجار دو ساختمان مسکونی تخریب گردید و  بیش از دو صد خانواده آواره شده اند و اکنون در  خیمه ها زندگی می کنند.

روز گذشته، افراد مسلح طرف تشییع جنازه تیر اندازی کردند و ۲ تن را به شهادت رساند و منطقه سهراب به میدان جنگ تبدیل گردید. بعد از فائرنگ نیروی انتظامی از صحنه کنار رفتند و تبادل آتش میان مردم و تروریستها تا سه ساعت ادامه داشت. در نتیجه این درگیری ۲۲ نفر زخمی شدند.

در نماز و تشییع جنازه شهدا هزاران نفر شرکت کردند.

 

سانحه کراچی تشییع جنازه شهدا

عاقلی کویته

2,399بازدید

کامنت بسته شده است.