جنگ در نوار مرزی جاغوری

عزیزالله جاغوری ۴:۱۷ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش

جنگ در نوار مرزی جاغوری
مدیر امنیت ملی جاغوری در این درگیری کشته شده است.
———
جنگ شدید میان طالبان و نیرو های امنیتی و خیزش مردمی در ساحه جنگلی و غجورگ از شب گذشته تا پیش از چاشت امروز دوشنبه ۱۶ ثور ۹۸ ادامه داشته است.
یک منبع امنیتی جاغوری که نه می خواهد اسمی از وی گرفته شود، با تایید این رویداد به جاغوری انلاین می گوید: جنگ شدید میان طالبان و نیرو های امنیتی و خیزش مردمی شب گذشته در غرب جاغوری در ساحه جنگلی و غجورگ از مربوطات ولسوالی خاک افغان ( خاک ایران) اغاز شد و تا قبل از ظهر امروز دوشنبه ادامه داشته است.
منبع می گوید، سکندر حسنی مدیر امنیت ملی جاغوری و بادیگارد قوماندان امنیه جاغوری در این درگیری کشته شده اند.

در همین حال، دفتر رسانه‌یی ولایت غزنی با نشر خبر نامه ای گفته:
۱۸ طالب مسلح در درگیرى با نیروهاى امنیتى جاغورى کشته و ۱۰ تن شان با تجهیزات و وسایط شان اﺯ سوى نیروهاى امنیتی ﺯنده اسیر و باﺯداشت شدند.
#جاغوری_انلاین

دوشنبه ۱۶/۲/۱۳۹۸
طالبان مسلح حوالى شب گذشته پلان حمله بر پوسته هاى کمربندى ولسوالى جاغورى با خاک افغان ولایت ﺯابل را داشتند که قبل اﺯ رسیدن به هدف بر اساس راپورهاى اپراتیفى نیروهاى امنیتى در مناطق لاغر ﺯمین و ده همت ولسوالى خاک افغان کمین افراﺯ نمودند.
طالبان قبل اﺯ انجام حمله در مناطق یاد شده خاک افغان با کمین نیروهاى امنیتى مواجه شده حدود یکساعت با نیروهاى امنیتى به در گیرى پرداختند که سر انجام ۱۸ طالب مسلح کشته و ۱۰ تن شان با تجهیزات و وسایط شان یکجا اﺯ سوى نیروهاى امنیتى ﺯنده اسیر و باﺯداشت شدند.
در درگیرى یاد شده سه تن از منسوبین قهرمان امنیتى نیز در راه دفاع اﺯ کشور، مردم و نوامیس ملى به شهادت رسیدند. از خداوند برای شهدا علو درجات وبهشت برین را اروزمندم وبرای خانوادهای شان صبر واجر را مسالت مینایم

احمد صابری

98بازدید

کامنت بسته شده است.