حفاظت وخدمت باید بومی ومنطقه ای شود

مدبریت ۷:۳۷ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
حفاظت وخدمت باید بومی ومنطقه ای شود

حفاظت وخدمت باید بومی ومنطقه ای شود FB_IMG_1502192544523

چرا پلیس جاغوری با توجه به نیاز منطقه جای دیگر خدمت کند ؟ وچرا پلیس جاغوری مناطق هزاره جات در خط مقدم با طالب فرستاده می شود ?!  وایا در این سناریو توطیه ی دیگر در  کار است ?!!!

چرا جوانان جاغوری در این موش و گربه بازی کثیف غنی وبرادرانش جان شان را از دست بدهند ?!!Screenshot_۲۰۱۷۰۸۰۹-۲۳۵۱۳۶_1
——-
جاغوری یکی از ولسوالی های أمن کشور بوده که در ان مردم با کمال ارامش به زندگی شان مصروف اند. اما راه های مواصلاتی منتهی به این ولسوالی همواره ناامن بوده و مردم از این ناحیه قربانی زیاد را متحمل شده اند. متاسفانه به بهانه امنیت در جاغوری از چند سال بدینسو قوماندانی أمنیه ولایت غزنی بطور مداوم تصمیم براین گرفته تا بخش قابل توجه نیروهای امنیتی شامل تشکیل این ولسوالی را بجای دیگر خدمتی بفرستد.

این کار باعث میشود تا نیروهای امنیتی موظف در ولسوالی جاغوری ضمن قربانی شدن ناحق به انجام وظائف خود به درستی موفق نشوند. همین اکنون تعدادی از نیروهای امنیتی این ولسوالی در ولسوالی های ناامن و مرکز شهر غزنی مشغول خدمت اند. سؤال اینجاست که سربازان و منسوبین شامل تشکیل آن ولسوالی ها در کجاست ? !! که باید نیروهای امنیتی جاغوری بجای انها برای تأمین امنیت انجا برود؟ ایا انها جز همان سربازان خیالی اند؟ اگر حضور دارند چرا وظیفه انجام نمی دهند؟ یانه انها حضور دارند ولی در مناطق هستند مناطق ناامن را باید سرباز از تشکیلات پلیس جاغوری جان نثاری کند . این جا است که بوی خیانت وتبعیض هم ازخودی وهم از غیر خودی به مشام می رسد .

مردم باید مقاومت کند نوجوانان شان را در این موش گربه بازی بردران غنی فدا نکند . وقتی خدمت به غیر از مناطق جاغوری می شوند  یک کلام نرود اصلا خدمت را ترک کنند . خدمت در کشور وجبه ی که در انسویش به سلاخی گرفته می شوی چه حماقتی از این بالاتر می تواند باشد. در نظام که لیاقت ات به هر میزان باشد فقط فقط پلیس ساده می توانی باشی که فقط به درد نشانه گیری طالب می خوری چه ارزش دارد ?!!!.
این در حالیست که ولسوالی اندر با جمعیت نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر و ولسوالی جاغوری با جمعیت بیشتر از ۳۵۰ هزار نفر بودجه دولتی یکسان سهمیه بندی می شود.
آیا کسی هست بگوید، چرا پولیس شامل تشکیل جاغوری جای دیگر خدمتی باشد؟
مومن زاده – ۱۸ اسد ۹۶ – جاغوری

گزارش مرتبط:
پوسته امنیتی پولیس جاغوری در شهر غزنی مورد حمله قرار گرفت.
——
مقام های محلی جاغوری از حمله بالای پوسته امنیتی پولیس در منطقه موی مبارک شهر غزنی خبر می دهد .
یک منبع که نمی خواهد نامی از وی گرفته شود به رادیو پیام جوان می گوید، افراد ناشناس موتور سیکلت سوار شام امروز ( دوشنبه ۱۶ اسد ۹۶ ) پوسته امنیتی پولیس را در شهر غزنی با پرتاب نارنجک هدف قرار داد که یک پولیس به اسم نورالله شریفی باشنده خارکش (خرکش) جاغوری به شهادت رسیده و سه تن دیگر سطحی جراحت برداشته است.
او می گوید، این پوسته در منطقه موی مبارک شهر غزنی موقعیت دارد که پولیس هایی از جاغوری به شکل خدمتی مسؤلیت آن را به عهده دارد.
منبع می گوید، مسؤلیت دو پوسته امنیتی در شهر غزنی به شکل خدمتی به دوش پولیس جاغوری می باشد.
غزنی در جنوب کشور از جمله ولایات است که طالبان مسلح در چند ولسوال آن حضور فعال دارد.
رادیو پیام جوان – ۱۶ اسد ۹۶

این گزارش با ویرایش جدید از طرف مدیریت سایت نشر گردید

245بازدید

کامنت بسته شده است.