حمله تروریستی که در مسیر شهرکویته و تفتان

مدبریت ۹:۱۰ ب.ظ ۲

دراثر یک حمله تروریستی که درشهرکویته پاکستان صورت گرفت به تعداد ۳۰تن کشته و به تعداد ۶ تن دیگر هم مجروح شدند این حادثه درشاهراه تفتان کویته و درمنطقه مستونگ صورت گرفته که کاروان زیارتی آنان بطرف ایران درحال حرکت بودند که هدف تیر اندازی افراد ناشناس مسلح که سوار بر موترسایکل بودند قرار گرفتند.تمام کشته شدگان و مجروحین حادثه به بولان میدیکل کمپیلکس انتقال داده شده است.
قرار اطلاعات بدست امده از افراد که برای انتقال جنازه ها و مجروحین به محل حادثه رفته اند بالای موترهای آنها نیز فیرنگ شده که یک تعدادی کشته وتعدادی هم مجروح کردیده اند وتلفات این حادثه دقیقا معلوم نیست و یکعده ای دیگر در محل حادثه گیر مانده اند وازنیروهای امنیتی تقاضای کمک نموده تا در تامین امنیت شان همکاری نموده و آنان دوباره بتواند به شهرکویته برگردند.
این در حالیست که چند روز قبل هزاره های شهر کویته به رهبری حزب هزاره دیموکراتیک پارتی تظاهرات را در اسلام آباد درمقابل پارلمان مرکزی پاکستان به راه اندختند و عده ای دیگر نیز در شهر کویته دست به تظاهرات زدند وخواهان توجه بیشتر در زمینه امنیت شهروندان این شهر وبخصوص هزاره ها شدند که مدام قربانی این گونه حملات تروریستی میگردند.تظاهر کننده گان از وضعیت درحال جاری براین شهر شکایت داشتند واز حکومت مرکزی خواهان این بودند که جلوی کشتارهای سیستماتیک وهدفمند هزاره ها را بیگرند. وافزودند که حکومت ایالتی بلوچستان توانایی این را ندارد که جلوی این گونه حملات را بیگرند.
حکومت ایالتی بلوچستان بخاطر این حادثه غم انگیز سه روز را عزای عمومی اعلان کرده است.
وامروز تظاهرات پرجوش توسط شهروندان هزاره این شهر براه انداخته شده بود که زنان وکودکان خوردسال نیز حضور یافته بودن دوعلیه بی کفایتی دولت شعارها سر می دادند و این صحنه درد ناک را قلم وکلمات توان بیانش ندارد.
محمدجلیل تجلیل کویته پاکستان
+;نوشته شده در ;چهارشنبه سی ام شهریور ۱۳۹۰ساعت;۲۱:۱۰ توسط;مدیریت وب سایت ; |;

1,060بازدید

۲ دیدگاه »

 1. مقصودی سنبله ۳۱, ۱۳۹۰ در ۵:۴۴ ق.ظ -

  پنجشنبه ۳۱ شهریور۱۳۹۰ ساعت: ۵:۴۴

  ما این ضایعه اسفناک رابه تمامی خانوده های شهدا وقربانیان و عموم ملت هزاره و جامعه تشیع تسلیت و تهنیت عرض میکنیم.
  دشمنان کوردل تشیع و وهابیون ملحد و متعصب اینبار نیز عده زیادی از فرزندان نسل مارا به سلاخی گرفتند.
  ولی یگ مسئله مهم را نباید نادیده گرفت و آن اینکه یگعده از کسانی که در کویطه ردای رهبریت مردم را بدوش میکشند آله دست و عمال رژیم … بوده که همیشه با برگذاری مثل روز قدس و …… بیشتر به این مسائل دامن میزنند و همینها و هابیون را تحریک به قتل و کشتار مردم مینمایند.
  مردم ما باید هوشیار باشند که در شرائط و وضعیت کوئطه مصلحت اندیشی را از نظر دور نداشته و امنیت جانی شان را مقدم بر همه چیز بدانند.

 2. خواننده همیشگی جاغوری1 سنبله ۳۱, ۱۳۹۰ در ۳:۱۳ ب.ظ -

  پنجشنبه ۳۱ شهریور۱۳۹۰ ساعت: ۱۵:۱۳

  مدیریت و مدیران جاغوری سلام علیکم
  از نشر و اخبار و گزارش دهی شما یک دنیا ممنون. لطفا لطف نموده یک حادثه و خبر را یکدفه در یک پست نشر کنید. لازم نیست هر مدیر یک خبر را تکرارا نشر کند، اگر قرار باشد هر مدیر برای خود نشر کند پس باید ده ها مدیر یک واقعه کویته را ده ها بار پشت سر هم به تکرار نشر کنند. مثل همین واقعه کویته که آقای خرمی نشر کرد، بعدا اقای حیمی بیکار ننشست و بعدا اقای عاقلی با نشر مکرر آن باید از دیگران کم نمی آورد جناب برای بار سوم هم باید تحت نام خودش نشر کرد. چه لازم پشت سر هم خبر و جملات تکراری را کاپی پست و بنام شان نشر کرده اند.

  خدا وکیلی خود تان صفحه را باز کنید ایا از دیدن ۳ پست تکراری ده قطار خسته نمی شید؟