حکومت استرالیا میگوید که یک کشتی حامل پناهجویان ویتنامی که به تازه گی از سوی نیروهای بحری این کشور متوقف شده است به زودی به ویتنام باز گردانده خواهد شد.

احمد نوید طنین ۵:۱۵ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
حکومت استرالیا میگوید که یک کشتی حامل پناهجویان  ویتنامی که به تازه گی از سوی نیروهای بحری این کشور متوقف شده است به زودی به ویتنام باز گردانده خواهد شد.

astraliya-290x160حکومت استرالیا میگوید که یک کشتی حامل پناهجویان ویتنامی که به تازه گی از سوی نیروهای بحری این کشور متوقف شده است به زودی به ویتنام باز گردانده خواهد شد. یک کشتی حامل ده ها پناهجوی ویتنامی که اوایل هفته جاری به صورت غیرقانونی وارد ابهای استرالیا شده بود از سوی نیروهای بحری استرالیایی متوقف شد.
این کشتی که ده ها پناهجو به شمول زنان ،‌ کودکان و مردان را با خود حمل میکرد روز دوشنبه پس از انکه به صورت غیرقانونی وارد ابهای استرالیا شد از سوی سربازان استرالیایی متوقف شد. این کشتی که ظاهرا مواد سوختی را حمل میکرد زمانی متوقف شد که نیروهای بحری استرالیایی متوجه شدند تعدادی از افراد مشکوک نیز در داخل این قایق کوچک چوبی حضور دارند. پیتر داتن وزیر مهاجرت وسرحدات استرالیا روز چهارشنبه اعلام کرد که به زودی سرنشینان این کشتی که از کشور ویتنام میباشند به کشور شان باز گردانده خواهند شد. هرچند تا اکنون در مورد ادعاهای این پناهجویان چیزی منتشر نشده اما وزیر مهاجرت استرالیا گفت پناهجویانی که به دلیل مشکلات اقتصادی راهی استرالیا میشوند ازسوی این کشور مستحق حمایت شناخته نخواهند شد. از ماه جون سال گذشته تا اکنون این اولین کشتی حامل پناهجویان غیرقانونی هست که توانسته است وارد ابهای استرالیا شود. حکومت استرالیا از اواخر سال ۲۰۱۳ تا اکنون تدابیر به شدت سخت را به منظور جلوگیری از ورود پناهجویان غیرقانونی درین کشور روی دست گرفته است. اتخاذ این پالیسی باعث شده است که برعلاوه توقف روند پناهجویی غیرقانونی در استرالیا تلفات پناهجویان در مسیر استرالیا نیز صفر شده است. حکومت استرالیا میگوید که این کشور دیگر در قبال پناهجویان که تلاش کنند به صورت غیرقانونی وارد استرالیا شوند از خود انعطاف پذیری نشان نخواهد داد. استرالیا طی یک دهه گذشته یکی از پرطرفدار ترین مقصد برای پناهجویان بوده است. مهاجرت به استرالیا به صورت قاچاقی یک از خطرناک شیوه های پناه گزینی در سطح جهان به شمار میرود.

597بازدید

کامنت بسته شده است.