خبر فوری از مرز اوتقول.

جاغوری ناشناس ۵:۴۲ ب.ظ ۱
خبر فوری از مرز اوتقول.

خبر فوری از مرز اوتقول.Screenshot_۲۰۱۸۱۲۰۲-۲۰۵۸۴۲_1
نیروی های امنیتی طی عملیات گسترده تلفات سنگین بر طالبان وارد کرده اند.
سخی عاقلی که در منطقه حضور داشته با گذاشتن عکس از اجساد طالبان نوشته: تمام ساحات اوتقول تا رسنه امروز ( یک شنبه ۱۱ قوس ۹۷) طی عملیات زمینی و هوایی نیروهای ارتش کشور پاکسازی شد. جبهات فیروز کوه و زنجیر شهید باشی کاملا به تصرف نیروهای دولتی در آمده اند. در این عملیات تعدادی زیادی از طالبان کشته و زخمی شدند که اجساد ۸ تن از انها در اختیار نیروهای دولتی قرار گرفته است.

#جاغوری_انلاین

خبر فوری و جدید از مرز اوت‌قول‌:
امروز، تمام ساحات اوت‌قول تا رسنه، طی عملیات زمینی و هوایی نیروهای امنیتی پاک‌سازی شد و جبهات فیروز کوه و زنجیر شهید باشی حبیب به تصرف نیروهای دولتی در آمد.
در این عملیات، ۳۰ راس طالب طالبان کشته و شماری زخمی شده‌اند که اجساد ۸ تن آن‌ها در اختیار نیروهای دولتی قرار گرفته‌ است.
منابع محلی/ عبدالله اخلاقی

ماشین_جنگی_طالبان_در_جنوب کشور از کارافتاد!
ملاعبدالرحیم نیازی والی نام نهاد گروه طالبان برای ولایت هلمند امروز به قتل رسید. او اسما والی این گروه برای هلمند اما درعمل، همه جنگ‌های ولایات جنوبی را راهبری میکرد. او بازوی راست و ماشین جنگی گروه طالبان بود. وی بزرگترین مانع در حال حاضر در قبال پروسه صلح بود که از میان برداشته شد که باید میشد.
ملا نیازی، مشری ((سره قطعه‌های)) طالبان به دوش داشت که سخت‌ترین و مجهترین علمیات را علیه نیروهای امنیتی افغان به راه می‌انداخت. این قطعات سرخ طالبان که جدیدا ایجاد گردیده بود، مجهز به عصری ترین سلاح‌های روسی بود که بیشتر آن دارای نشانزن‌های ماهری نیز بودند.
ملانیازی، در این اواخر به رهبری طالبان هم چندان اطاعت نداشت، چون عملا قوت جنگی این گروه را در اختیار خود داشت. او میگفت: خوب است ملاهیبت الله با کابل صلح کند، من صلح نمی کنم، تا که خواست‌های خودم پذیرفته نشود. او یک نظام علیحده در درون گروه طالبان تشکیل داده بود.
او چندین سال میشد که به اثر، ناراسایی های داخلی، روابط خود با پاکستان نیز بریده بود، اما درعمل روابطی خیلی مستحکمی با کشورهای روسیه و چین ایجاد کرده بود و به حمایت همین کشورها، در این اواخر جنگ های خیلی تندی را علیه نیروهای افغان در جنوب کشور به راه انداخته بود. او همه کاره بود که آهسته آهسته حتی شورای کویته را نیز به چالش میکشید و از اوامر آن اطاعت نمیکرد.
نیازی به چالش جدی برای شورای کویته نیز مبدل شده بود و شاید در از بین بردن او، رهبری طالبان نیز کمک کرده باشند یا حداقل به قتل او خوشنود باشند!
ملاعبدالرحیم در جنگ مهارت و قوت خاصی داشت، آهسته آهسته قطعات سرخ زیر امر وی به یک چالش جدی جنگی مبدل میشد که با سلاح های پیشرفته روسی مجهز بودند. او عملا در روسیه و چین دو دفتر خیلی مخفی را باز کرده بود، و هر گاهی داخل افغانستان میبود، عملا جنگ‌ها را رهبری میکرد.
قتل این فرمانده خونین طالب، میتواند در تسهیل روند صلح ممد واقع شود.
او باالاخره امروز از بین رفت!

اقبال علی صادقی

713بازدید

یک دیدگاه »

  1. دوستانه قوس ۱۲, ۱۳۹۷ در ۱:۵۶ ق.ظ -

    واقعا تعجب می‌کنم که طالبان را به روسیه و … ربط میدید، پس آمریکا چه کاره است این وسط، که حتما باید اکمالات طالبان را دیگری تامین کند. لطفن خبر دروغ را به نشر نرسانید، زیرا این کارتان مردم را بسوی اشتبا میکشاند. در هر صورت باید همه حقایق را بدانند، تا رفتار شان را مطابق آن تعقیب کنند. شما اساسا هیچ منبعی برای خبری که نشر کردید ندارید، پس چطور ادعا می‌کنید؟