خبر فوری – چه باید کرد ?

عزیزالله جاغوری ۴:۴۱ ب.ظ ۱

خبر فوری :

غرب جاغوری از دو جبهه ساعت ۹ شب مورد تهاجم طالب قرار گرفته است .

غرب جاغوری که مناطق بابه و هیچه را در بر میگیرد یکی از مناطق استراتیژیک است و سقوط این مناطق به دست دشمن مرکز جاغوری را بطور جدی به خطر مواجه می سازد.
فعلا طالبان غرب جاغوری را از دو نقطه مورد حمله قرار داده است و برای تقویت این جبهات جنگ و جلوگیری از نزدیک شدن دشمن به مرکز جاغور هرچه عاجل باید از مرکز جاغوری نیرو به منطقه ی بابه اعزام شود.
منطقه ی بابه مرز طولانی دارد با ساحات که دشمن در کنترول دارد و برای حفاظت این مرز ها باید هرچه عاجل نیرو اعزام شود.

باقر رویش

***

چه باید کرد ?
در پاسخ در این روز راه حل های مختلف مطرح می شود که متاسفانه زیر بنایی تحلیل ها ، برگرفته از واقعیات موجود در جامعه نمی باشد . تا وقتی درک درست از اوضاع نداشته باشیم دیوار تا سرایا کج خواهند رفت .
در این که طالب را روزی شیطان بزرک قابل شکست، وروزی دیگر ، ان را شکست ناپذیر می خواند سر مطلب در همین جا نهفته است. ما بدون درگ از بازی های منطقه ی در پیچ خم چهار بلوف غنی وکرزی مانده ایم . هر روز ان را به تحلیل می گیریم در حال که خود این بد بخت بچاره ها، روی دست خورده وحالا دست به گریبان دوستم شده که لالا تو راست می گفتی . حالا که خلیل زاد پنبه ی غنی منی را باهم زده برای خود ومنافع شیطان بزرگ وافغان ملتی ها، نقشه ای بهتر دارد باید غنی منی را کنار گذاشت ستارسیرت بی سیرت را جای این مردک گذاشت .
در حال که کشانیدن جنگ به شمال ومناطق مرکزی روی طرح کلان منطقه ی ارزیابی شود ، وتلاش شود که ما ناخواسته در راستای منافع انها گام بر نداریم ، چشم روی هم بسته طوطی وار چیز های را که از قبل یاد گرفتیم وبخورد مردم بچاره داده و از راه دور تبدیل به قومندان فیسبوکی شده مردم بچاره را در این جنگ موش گربه بازی ، بکشتن بدهیم بدون اینکه هیچ تدبیر برای فردای جنگ داشته باشیم .

ماه هیچ راهی جز اینکه خواستار تغییر ساختار ظالمانه باشیم نداریم . دارم دیوانه می شوم که وقتی می بینم ، دیگر اندیشان ما بعد از ۱۸ سال در ناکامی وناکارامدی این سیستم فاسد ، شک دارد هنوز دارد ، طرح های عوام فریبانه انها را ، مزمزه می کند ، بدون اینکه یک ذره فکر کند که اگر در این ساختار چیزی درست شدنی بود ۱۸ سال کم فرصت نبود .
تنها گذینه نجات بخش همه اقوام در این سر زمین فدرال است که حتی برای موجودات چندش اور بنام طالب هم می توان جای برایش پیدا کرد .
بیاید بلحاظ خدا وخون شهدا کمی روی مطالب که می نویسم بیشتر فکر کنم که ایا واقعا چه باید کرد ?

اسرار در طرح های فاشیستی که برای فریب افکار عمومی در زمان مشخص روی بوق تبلغاتی قرار گرفته و ما ان را جدی گرفته ، این یعنی عین بچارگی .

بیایم نوک وزبان قلم را بسوی تغییر ساختار فاشیستی کشانده وخواستار فدرالی شدن این کشور شویم . که ساختار که خود شیطان بزرگ امروز به همین ساختار اداره می شود که اگر ساختار بد بود قطعا امروزه در جغرافیای شیطان بزرگ وجود نمی داشت .

201بازدید

یک دیدگاه »

  1. علی عقرب ۲۹, ۱۳۹۷ در ۵:۰۳ ب.ظ -

    برادر شما درست میفرمایید اما اشکال کار اینجاست که این فغانستان میدان نبرد مزدور ها شده است هر مزدوریکه جو اش زیاد و اربابش قویتر همان برنده است
    طرح فدرال خوب است ولی کدام قدرت خارج از ان حمایت میکند ؟ شخصیت ها و احزاب ملی گرا از اول انقلاب تا حالا از صحنه دور نگه داشته شده و یا نابود شده است قدرت های اسلامی و کفری همه از افراط گرا ها حمایت کرده و میکنند .