ختم ماموریت ام در جاغوری

عزیزالله جاغوری ۶:۴۸ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
ختم ماموریت ام در جاغوری

ختم ماموریت ام در جاغوریFB_IMG_1586276276841

ابتدا جا دارد از اعتماد جناب ریس صاحب جمهور و معاونین محترم شان و جناب بیک صاحب ریس محترم اداره مستقل ارگانهای محلی اظهار سپاس و امتنان نمایم که مسوولیت خطیر و بزرگی را در شرایط کاملا مایوس کننده و ناامید کننده که مدتی اندکی از حضور و سقوط برخی نقاط جاغوری بدست طالبان گذشته بود به من منحیث ولسوال جاغوری سپرده؛ در حالیکه من توسط هیچ رهبر حزب،قومندان و وکیل حمایت نمی شدم و خوشبختانه تا ختم ماموریت هم حمایت نشدم.
ماموریت در زادگاه ضمن خوبی ها دشواری های خاص خود را نیر دارد ؛ حضور من منحیث ولسوال از نسل جوان و تحصیلکرده برای اولین بار در تاریخ جاغوری رقم خورد؛ و من در شرایط ای عهده دار مسوولیت شدم که عده کثیری از نیروهای امنیتی مستقر در جاغوری و نزدیک به نصف نفوس جاغوری به شهر های کلان کشور بدلیل وضعیت بدی امنیتی که در حمله طالبان بالای جاغوری حاکم شده بود از خانه های شان کوچ کرده بودند که در بهار سال ١٣٩٧ که از وضعیت خوب امنیتی مطمین شدند دوباره به خانه هایشان برگشتند .
من یک اداره ای را در عرصه حکومتداری به میراث گرفتم که از فساد؛ مردم آزاری و داد و ستد علنی برای انجام کار مراجعین بنام سرای شهزاده مشهور بود.
بعد از یک و نیم سال ماموریت میراث خوبتر و بهتر از آنچه گرفته بودم بجا گذاشتم.
باور دارم همیشه پلان خوب جمع تطبیق خوب مساوی به موفقیت است. و برای تحقق حکومتداری خوب در جاغوری سه الویت کاری برای خود تعین کرده بودم که به همه انها موفقانه دست یافتم .
١ . تامین امنیت و تمرکز روی مدیریت و هماهنگی بهتر نیروهای امنیتی
٢ . مبارزه با فساد و آوردن اصلاحات در ادارات
٣ . تطبیق پروژه عام المنفعه و انکشاف متوازن در سطح ولسوالی
یک : اولین الویت کاری ام که همانا تامین امنیت و مدیریت و هماهنگی بهتر نیروهای امنیتی بود به کمک خداوند متعال و همکارانم توانستم وضعیت امنیتی را کاملا مطلوب و بهتر بسازم که همه مردم که از خانه های شان کوچ کرده بودند دوباره به جاغوری آمدند و بدون هیچ نگرانی و دغدغه امنیتی به زندگی اش ادامه میدهند و در دوره ماموریت ام فرصتی را به دشمنان مردم ما ندادیم که اهداف شوم شان را نسبت به مردم ما و جاغوری عملی کند و امنیت در دوره ماموریت ام کاملا تامین بوده است .
دومین الویت کاری ام که مبارزه با فساد و آوردن اصلاحات در ادارت بود تغیرات لازم در رهبری نهادهای امنیتی ( پولیس و امنیت ملی ) و برخی ادارت ملکی آوردم و تمام تشکیلات خیالی شان در بخش پولیس و معارف از بین برده شد؛ و همچنان در سایر ادارت اصلاحات و پاسخگویی لازم بوجود امد که مردم کاملا از برخورد و کار کرد شان راضی بودند .
سه : تطبیق پروژه های عام المنفعه و انکشاف متوازن در سطح ولسوالی که در این قسمت در مدت حضور ام بیشتر از ٢۶٠ پروژه از برنامه های مختلف به هزینه مجموعی بیشتر از ۵٠٠ میلیون افغانی که در تاریخ جاغوری بی پیشنه بود توسط ٢٣٣ شورا تطبیق شده است .
در پایان از همه مردم سرفراز و با عزت جاغوری که با من همکاریهای لازم را در همه عرصه ها داشتند اظهار سپاس و امتنان نموده و برای اقای باهنر هم موفقیت های بیشتر خواهانم.

136بازدید

کامنت بسته شده است.