خدانگهدار فانوس

۷:۰۲ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
خدانگهدار فانوس

خدانگهدار فانوس FB_IMG_1537253742770

دوسال از زندگیم را با خوشی و پر از خاطره های شیرین و تلخ سپری نمودم.
و منحیث همکار کوچک که دراین بنای خیر وظیفه داشتم
سپاسگزار زحمات جناب ریس صاحب آقای احمدی هستم.
روزی که اتاق کوچک گلی در گوشه از زمین اینجا ساختیم آرزویم این بود کاش منزل اول اینجا ساخته می شد و روزی که منزل اول ساخته شد آرزویم ساخت منزل دوم و به همین ترتیب هر منزل ساخته می شد آرزویم بالاتر و بالاتر می رفت و هرقدر کار بیشتر انجام می شد جنجال بیشتر و سخت تر شده می رفت.
تا اینکه کار اینجا به اتمام رسید و آرزوی من هم این بود اینجا تبدیل به بهترین جا ومکان گردد و الحمدالله اینجا تبدیل به ﻣﻮﺳﺴﻪ خدماتی- فرهنگی فانوس گردید و رفتیم جواز موسسه را هم گرفتیم و اینجا افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.
و یک نکته هرگز نباید فراموش گردد نه حالا و نه بعد ازاین نباید اگر حمایت صادقانه آقای احمدی نمی بود اینجا همان آشغال دانی دوسال قبل بود.

و ماموریت من بخاطر بعضی ملاحظات در این مرکز به پایان رسید ولی خداحافظی با جاییکه این همه خاطرات برایت خلق کرده سخت است ولی گاهی باید رفت ….

و برادر عزیزم و همکار مهربانم جناب آقای جاوید جاوید را که تاحال باهم همکار بودیم و در اینجا ایفای وظیفه می نماید را به خدای کریم می سپارم.
ببخش برادر اگر روزی تند شنیدی ازمن و یا در جایی سخت گفتم و رویه درست نکردم.

و در اخیر : فانوس تو باید روشن کنی قلب سیه مارا…
با دل پر از درد و شکوه تورا به خدای پاک می سپارم.
به امید روزی که خوبانی از اینجا رشد نماید تا با چراغ در دست داشته اش روشنگر جامعه و سرزمین رنج دیده ما گردد.

از اینجا خاطره های بسیار دارم اگر فرصت و زمینه فراهم شد باشما شریک خواهم ساخت…

باقر رحمانی

***

قدر شناسی مثل بسیاری از مولفه های دیگر در این خراب اباد در لابلایی چشم هم چشمی، کینه حسادت اری حسادت ، والبته گاهی هم لیاقت ، بهترین ادم ها را ضربه فنی می کند ،کارش نمی شود . منتها دعا کنیم که این  امدن  ورفتن ها ، از نوع اخیر وبا برنامه از پیش تعین شده باشد . وگاهی هم ناچارا لازم .
ولی انچه مهم است قدر شناسی است . قدر شناسی از کسانی که بانی وموسس این صدقه جاریه بوده  است . باید به هر بهانه وتحت هر شرایط از او و دیگر دوستان یاد شود . علاوه بر قدر شناسی از ان ، تبلیغ یک رویه نیک وفرهنگ نیک این صدقه جاریه است .
کم چشمی نیست در این روز ها که هم فانوس را وهم اقای احمدی عزیز را  وهم مردمش را دقیقا زیر نظر نداشته باشد.

یکی از دلایل که سرمایه داران تا به حال دست به سیاه سفید  نزدند و فرهنگ نیک صدقه جاریه وکارهایی عام المنفعه ، رواج نیافته ، دلیلش همین نکته است . یعنی قدر شناسی صورت نمی گیرد . سیال داری چشم هم چشمی جامعه ای ما مخصوصا منطقه پر نام نشان  کر، کور ما را ، کر و کورتر ساخته ، هر گز طاقت دیدن کارهای نیک یک فرد دیگر را نداریم .  بد بختانه در این خراب اباد به دلیل عقب ماندگی وجمود فکری ، استثنای، هم وجود ندارد . گاهی هم متوجه می شویم در این بازی کثیف ، نقش ادم ها ، که به ان هرچه نسبت نزدیکتر داریم شدید تر وپر رنگ تر است . این دیگه اوج حماقت ونادانی این جامعه است .

واز جناب اقای رحمانی اینجانب سپاس گذارم اول از جهت که زحمات در فانوس کشیده ودوم ازهمه مهم تر که باعث شد این چند نکته را یاد ، اور بشوم ، قدر شناسی ایشان ، از دوست خدمت گذار درد مند روشن ضمیر واگاه، جناب اقای احمدی عزیز  است. که بخوبی به تصویر کشیده است .  اقای احمدی وخدمات او باید در هر مجلس ذکر گردد. تا دیگر هموطنان به این کار وفرهنگ نیگ ترغیب گردد.
نمیخواستم این نکته را بگویم ولی می گویم دوست داشتم این نکته از زبان دیگر دوستان بشنوم .
روزی با یکی از دوستان ، یادی از ان مرد فرزانه ،شد . ان شخص که به تعبیر بعضی از دوستان ، نظیرش را نمی توان یافت . حاج اقای محقق را می گویم  شخص که در عمل،  این رویه نیک را بنیان نهاد وامروز تجسم واقعی ان را در کار های نیک اقای احمدی می بینیم . ایشان نیز برای خدمت به مردم گام برداشت کم یا زیاد ، هذینه کردن ودست از مغازه برداشتن و سرانجام …..

من گفتم حق ان مرد فرزانه وقدر شناسی درست از او انجام نگرفته ونمی شود . او بر اشفت گفت : انتظار داری در هر مجلس عمومی به تناسب از یاد کنیم ?.
گفتم دقیقا . خیلی بی انصافی است او پول سرمایه، ساعت ها وروز ها سالها وقت خود را ، برای ما گذاشته و ما حاضرنیستیم چند دقیقه وگاهی یک دقیقه وقت خود را صرف او وفرهنگ نیکش نمایم.

جه قدر بی انصافی !!! اخر گفتم دوست عزیز . قدر شناسی از او،  بیش از ان که نفع برای او  داشته باشد، هزاران برابر نفعش اش برای اینده گان است وان تبلیغ از  رویه نیک وفرهنگ نیک است ، که باعث میشود  افراد تشویق بیشتر برای کار های نیک گردد .

این از ان حرفی ها است . که دراین خراب اباد به وفور می توان یافت . که گاهی برای انکه یک نفع کوچک به ان شخص نرسد حاضریم از منافع کلان که ، دراین راستا برای خود مان میسر میشود دست بکشیم . این یعنی ،اوج درماندگی .

درپایان یگ بار دیگر از کلیه دست اندکاران فانوس به سهم خودم تشکر و قدردانی نموده وازخداوند برای همه مخصوصا برای دوست عزیزم جناب اقای احمدی عزیز توفیق روز افزون را خواهانم .

مدیریت جاغوری یک : عزیزالله رحیمی

691بازدید

کامنت بسته شده است.