«خون ریزی یا خون دهی!؟»

مصطفی خرمی ۱۰:۰۸ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
«خون ریزی یا خون دهی!؟»

«خون ریزی یا خون دهی!؟»

*****

قال امام صادق(ع):«یا معاشر الشیعه کونوا لنا زینا و لا تکونوا علینا شینا؛ کافی ج۲ ص۷۷؛ امالی صدوق ص۴۰۰ مجلس ۶۲»

*****

- بدون تردید؛ عمل خشن، خونبار و وحشیانه «قمه زنی و زنجیر کاردی زنی» در مراسم های عزاداری امام حسین(ع)، غیرقابل دفاع بوده و از مصادق بارز و آشکار «شین» در این حدیث موثق از امام صادق (ع) به شمار می رود، عملی که به یقین باعث وهن، اهانت، تحقیر و خفت مذهب شیعه در انظار مردم جهان خواهد بود.

- «خردگرایی» از افتخارات مذهب شیعه و یکی از اصول استنباط احکام برای مراجع دین است، به گونه ای که در«اصول الفقه» هنگام استنباط احکام می فرمایند: «کل ما حَکَم به عقل، حَکَمَ به الشرع!» یعنی هر حکم را که عقل و خرد تأیید کند آن حکم را شرع نیز تأیید می نماید. حال پرسش این است، آیا چنین عمل وحشیانه و نفرت آور با «خردگرایی» مذهب شیعه سازگاری دارد؟

_893859

- آیا میدانید از نظر اسلام «خودزنی»، حتی با اندازه ای که باعث خون مردگی و تورم در پوست شود حرام بوده و دیه دارد؟ آن وقت حکم چنین علم وحشیانه ای، از آفتاب هم روشنتر است!

- آیا ضرر از این بالاتر که با نشر تصاویر و کلیپ های از این دست؛ نفرت مردم و حتی هوادارن مذهب شیعه در چهان، از چنین مذهبی خرافاتی چند برابر خواهد شد. بی گمان هیچ تبلیغ بدتر از این عکس ها برعلیه شیعه نخواهد بود.

201311141223273151

- کافیست شما واژه «شیعه» را در انترنت سرچ کنید، نخستین تصویر از شیعه همانا تصویر نفرت آور قمه زنی و کاردی زنی خاد بود!

- آیا بهتر نیست به جای خون ریزی چندش آور و بی فایده ای از این گونه، به مراکز «خون گیری» مراجعه نموده و برای نجات جان انسان های نیازمند خون بدهیم؟

- آیا میدانید که «قمه زنی» و خونریزی وحشیانه در مراسم عزاداری عاشورای حسینی ریشه در کجا دارد؟ خوب است بدانید که این عمل وحشیانه بار نخست در عصر صفوی، توسط «قزلباشان» سپاه صفوی به تقلید از«مسیحیان ارتودکس شرق» کپی و اجرا گردید و متأسفانه به مرور در میان شیعیان رواج یافت!؟

464908

*****

در نهایت؛ بدون شک، عمل «قمه زنی و زنجیر کاردی زنی» از انحرافات آشکار در مراسم های عزاداری امام حسین (ع)، بوده که به یقین؛ نه خدا، نه رسول اش و نه امامان بزرگوار که خود عقل کل و خرد اکمل هستند، به انجام چنین عمل وحشیانه رضایت نداشنه و نخواهند داشت!

اکنون با توجه به اینکه؛ انجام چنین عملی، به شدت با روح مذهب تشیع خردگرا در تضاد کامل بوده و طبق حدیث امام صادق (ع) به یقین از مصداق بارز «شین» و خفت و خواری برای مذهب شیعه بوده؛ باید برای رفع و دفع این رواج و سنت غیر دینی مسیحی، از مراسم عزاداری امام حسین (ع)، باید مبارزه همه جانبه صورت گیرد و تلاش شود که انحرافات از این دست در مراسم های عزاداری متوقف و از آن اجرایی آن جلوگیری گردد!

41854117_1845556718832155_2121732329763241984_n

به همه ای عزادران حسینی پیشنهاد میگردد که به جای خونریزی وحشیانه و چندش آور در کارنوال های خیابانی نفرت انگیز در ایام عزاداری به مراکز «خونگیری» مراجعه نموده و «با اهدایی خون، زندگی» را به مجروحان و نیازمندان اهدا فرمایید.

********

م، خرّمی

نهم محرم الحرام۱۴۴۰

۲۸ میزان ۱۳۹۷

۱۹ سپتمبر ۲۰۱۸

 

553بازدید

کامنت بسته شده است.