داکترداودعلی نجفی و تکذیب شایعات در مورد تقسیم ولسوالی بزرگ جاغوری به چند واحد جداگانه اداری

مدبریت ۷:۵۲ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
داکترداودعلی نجفی و تکذیب شایعات در مورد تقسیم ولسوالی بزرگ جاغوری به چند واحد جداگانه اداری

ddddnnسلام دوستان :

داکترداودعلی نجفی و تکذیب شایعات در مورد تقسیم ولسوالی بزرگ جاغوری به چند واحد جداگانه اداری

در پی زمزمه های معامله گران از کار افتاده و در مانده ی  ارک ، در رابطه با چند تکه کردن جاغوری ، داکتر نجفی در صفحه اختصاصی شان در این مورد ، مطالب جامع را نوشته ، که توجه شما را به آن جلب می نمایم .

داکتر_داود_علی_نجفی_جاغوری وزیر اسبق ترانسپورت و هوانوردی در پیوند به شایعات پخش شده در مورد تقسیم ولسوالی بزرگ جاغوری به چند واحد جداگانه اداری…

هرچند کارهای اداری ولایت شدن جاغوری در زمان ریاست جمهوری رییس جمهور پیشین حامد کرزی تمام شده و موضوع به شورای ملی راجع شده بود؛ ولی در زمان کمپاین انتخابات ریاست جمهوری اخیر، سیاسیون بار بار این موضوع را به خاطر گرفتن رای مردم جاغوری مطرح کردند.
توقع می رود که رهبران حکومت وحدت ملی به تعهدات شان در قبال ولایت شدن جاغوری پابند بمانند.
این روزها که شایعه تقسیم جاغوری به چند ولسوالی مطرح شده است؛ من شخصا به ارگان های محل تماس گرفتم تا این موضوع را پیگیری کنم.
وجود چنین طرحی از ریشه بنیاد ندارد؛ با انهم با تاکید یادآوری می نمایم که مشکل جاغوری بستگی به واحد های کوچک اداری ندارد، بلکه وابسته به یک ساختار کلان اداری یعنی ولایت است.
بدون شک که جاغوری یکی از بزرگترین، با نفوس ترین و فعال ترین ولسوالی های کشور از نظر فعالیت های سیاسی، فرهنگی و تعلیمی به شمار می رود. همه ساکنان این ولسوالی در برخورد با مسایل کلان ملی نظیر انتخابات و عرصه های علمی و فرهنگی کشور حضور فعال و قابل توجه داشته اند.
چه از نظر معیار نفوس و چه از نظر شرایط جغرافیایی و معیار های دیگر که برای ولایت شدن مطرح است، جاغوری شرایط ولایت شدن را دارد؛ اما با تاسف در طول چند سال اخیر بیشتر با این موضوع برخورد سیاسی شده؛ در حالیکه بحث ولایت شدن جاغوری یک نیاز اداری است نه یک مساله سیاسی.
این جانب به وحدت و یک پارچگی مردم جاغوری بزرگ باور کامل دارم و این مساله مایه افتخار همه ساکنان این منطقه به شمار می رود.
حکومت وحدت ملی نیز واقف است که علما،وکلا، نسل جوان و تمام ساکنان ولسوالی جاغوری در برابر ولایت شدن این ولسوالی بزرگ متحد و اتفاق نظر دارند .بناءً انتظار می رود که مسوولان امور به صورت واضح و شفاف موقف شان را در این رابطه به مردم و ساکنان ولسوالی جاغوری بیان کرده و به برخورد سیاسی با این موضوع پایان دهند.
داکتر داوود علی نجفی
۶ قوس ۱۳۹۵ – کابل

1,465بازدید

کامنت بسته شده است.