درپیوند به شهادت شماری از سربازان امنیت ملی در ولسوالی جاغوری ولایت غزنی

عزیزالله جاغوری ۵:۵۴ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
درپیوند به شهادت شماری از سربازان امنیت ملی در ولسوالی جاغوری ولایت غزنی

درپیوند به شهادت شماری از سربازان امنیت ملی در ولسوالی جاغوری ولایت غزنیFB_IMG_1551199260124
متاسفانه اطلاع یافتم که در حمله هوایی شب گذشته قوای ناتو بر چند پسته امنیتی در منطقه حوتقول جاغوری شماری از جوانان و سربازان امنیت ملی و خیزش مردمی شهید و شماری نیز زخمی شدند. این حمله با هیچ توجیه و منطق قابل قبول نیست. متاسفانه این حادثه در حالی رخ داده است که هنوز زخم و درد مردم ولسوالی جاغوری از حمله وحشیانه اخیر تروریستان التیام نیافته است.
اینجانب ضمن ابراز تسلیت با خانواده های شهدا از مسوولان امنیتی کشور در راس امنیت ملی می خواهم تا اقدامات جدی و عاجل را برای شناسایی عاملان این حمله خونین انجام داده و آنان را به میز محکمه بکشانند.
مردم ولسوالی جاغوری همواره و در هر شرایط در کنار دولت و مردم قرارداشته و تعداد زیاد از جوانان اش را در راه دفاع از نظام و مبارزه با تروریزم از دست داده است، در این اواخر نه تنها که مورد بی مهری رهبری حکومت وحدت ملی قرارداشته اند بلکه به بهانه و با ابزارهای مختلف قربانی شده اند.
با تاکید از رهبری قوای ناتو در افغانستان و حکومت وحدت ملی جدا می خواهم تا برای تعقیب و شناسایی عاملین این فاجعه اسفناک اقدام عاجل کرده و برای جلوگیری از تکرار اینگونه حوادث ناگوار و خونین تدابیر جدی نظامی و استخباراتی را روی دست بگیرند.
داکتر داوود علی نجفی
۷ حوت ۱۳۹۷

دکتر عارفی نوشته :

عوامل نفوذی درون دولت بازهم فاجعه افرید
این چندمین بار است که در جریان بمباران نیروی هوایی دولت جبهات نیروهای مردمی بمباران شده و مدافعان حریم مردم بخون می نشینند. در بمباران شب سه شنبه ششم حوت سنگران نیروهای امنیت ملی در جاغوری، که به شهادت ٨ نفر منجرشد ه است، هیچگونه احتمال اشتباه متصور نیست بلکه به وضوح میتوان ان را یک عمل عامدانه دانست. فاصله سنگرهای دو طرف و نبودن هیچگونه درگیری در شب حادثه،شواهدی بر عمدی بودن حادثه است. اکنون سوال این است که چه مقامی و براساس کدام گزارش و تحریک چه افرادی دستور بمباران سنگرهای خودی را صادر کرده اند؟

237بازدید

کامنت بسته شده است.