در اثر حمله بر اتوبوس زائرین ۱۴ تن شهید و بیش از ۲۴ نفر زخمی

مدبریت ۲:۰۹ ب.ظ ۳

-جون ۲۰۱۲: در اثر انفجار و اصابت راکت بر اتوبوس زائرین ۱۴ تن زائرین هزاره شهید و بیش از ۲۴ نفر شدید زخمی شدند. اتوبوس زائرین که از ایران به کویته برگشته بود در منطقه هزارگنجی سریاب مورد حمله راکت و انتحار قرارگرفت. به گفته شاهدان حاضر در منطقه، ابتدا یک راکت به اتوبوس اصابت می کند و فوراً یک انتحار گر با موتر کوچک به اتوبوس تصادف داده منفجر می شود.

به گفته پولیس، تقریبا ۵۰ کیلو مواد منفجره در این حمله انتحاری به کار گرفته شده است که سبب دور انداختن تقریبا ۲۰ متری اتوبوس از جایش شده است و اتوبوس کاملا از بین رفته است.

با دور افتادن اتوبوس، اعضائ بدن شهدا قطعه قطعه شده و بعضی از شهدا سرش از بدن جدا شده دور افتاده است که شناختن این شهدا را مشکل کرده است. سامان و قطعه های بس را اتش میگرد و زخمی ها با آه فغان خواستار کمک می شود.

بعد از آن، افراد موجود در صحنه شروع به بیرون کردن زخمی ها و شهدا از زیر آوار آهن و سامان می شوند و زخمی ها را در موتر های شخصی خود به شفاخانه های شهر انتقال می دهند.

با پخش خبر، امبولانس نور و نیروی انتظامی خودشان را به محل میرساند و شروع به کمک رسانی و انتقال زخمی ها و شهدا می کنند.

زخمی ها در شفاخانه ای سی ایم ایچ تحت تداوی می باشند.

جنازه سه شهید را به هزاره تاون انتقال داده اند و قرار اطلاع جنازه های که قابل شناسائی نبوده اند شبانه در کنار دیگر شهدا به خاک سپرده شده است.

امروز مدارس دولتی و غیر دولتی تعطیل اعلان شده است و بازار و مراکز تجاری بسته می باشند.

+;نوشته شده در ;جمعه نهم تیر ۱۳۹۱ساعت;۱۴:۹ توسط;عاقلی – کویته; |;

983بازدید

۳ دیدگاه »

 1. اکبری سرطان ۹, ۱۳۹۱ در ۳:۰۲ ب.ظ -

  جمعه ۹ تیر۱۳۹۱ ساعت: ۱۵:۲

  راستی، آیا معلوم هست که در اثر این حمله انتحاری چند نفر هزاره و بلوچ و اوغان کشته شده است؟ در تصویر چهره برخی از افراد کشته شده هزاره نشان نمی دهد.

 2. مظفری سرطان ۱۰, ۱۳۹۱ در ۱۰:۰۱ ق.ظ -

  شنبه ۱۰ تیر۱۳۹۱ ساعت: ۱۰:۱

  ضمن عرض تسلیت به خانواده های داغدیدگان و مسئلت اجر و غفران واسعه الهی بر شهدای مظلوم و بی دفاع و بی گناه این حادثه و ده ها حادثه شبیه آن، بر مسببان و جنایتگاران این حوادث که دشمنان انسانیت و بشریت و افراد بزدل و ترسویی هستند و ناجوانمردانه افراد بی گناه و بی دفاع و مسافر را هدف قرار می دهند، لعن و نفرین الهی و عذاب دنیوی و اخروی را مسئلت می نمایم. امیدوارم خون به ناحق ریخته شده مظلومین و آه جانسوز خانواده ها و بستگان شان، ریشه ی این جنایتکاران را هر چه زودتر از صفحه گیتی خشک کند.

 3. حاج اعتمادی سرطان ۱۲, ۱۳۹۱ در ۳:۵۴ ب.ظ -

  دوشنبه ۱۲ تیر۱۳۹۱ ساعت: ۱۵:۵۴

  طبق اطلاع واصله سرنشینان این بس مربوط برادران جاغوریست که ازسفرکربلا برگشته بوده وبیشترآن ازبرادران بابه ویک نفرازشیرداغ بنام علی یاور فرزندحسین ازقوم دلجم میباشدکه شهیدشده خداوندهمه شهدارارحمت کند.