در اثر حمله تروریستها دو تن شیعه دیگر به شهادت رسیدند.

مدبریت ۵:۰۰ ب.ظ ۲

کویته ۴-۴-۲۰۱۲: تروریستها اکنون مردم مارا داخل دوکانهایش هدف شلیک گلوله قرار میدهد. شب گذشته  در منطقه میکانگی رود نزد امام بارگاه کلان هزاره، تروریستها داخل دوکان چبلی دوزی شده با شلیک کلوله یک تن از جوانان هزار را بنام  محمد باقر که ساکن هزاره تاون  می باشد  به شهادت می رساند. سپس در همان نزدیکی با تیراندازی طرف یک دواخانه اکبر علی ساکن علمدار رود از شیعیان گلگت  بلتستان را به شهادت می رساند.

اندک زمان بعد از حادثه مذکور، در منطقه اسپینی رود نزدیک گنج به سوی یک تاکسی هزاره  که از  عملدار رود طرف هزاره تاون در حرکت بود تیر اندازی نموده ، موتروان این تاکسی توانست موتر را  سریع تر از محل براند. خوشبختانه کدام آسیب به سرنشینان تاکسی وارد نشده و تنها یکی از سرنشینان ، زخم سطحی برداشته است. 

قابل ذکر اینکه چندین واقعه خونین در منطقه اسپنی رود و میکانیکی رود رخ داده است. اما هیچ گونه عکس العمل علیه تروریستها از طرف حکومت و پولیس صورت نگرفته است.

+;نوشته شده در ;چهارشنبه شانزدهم فروردین ۱۳۹۱ساعت;۱۷:۰ توسط;عاقلی – کویته; |;

1بازدید

۲ دیدگاه »

  1. اسد حمل ۱۶, ۱۳۹۱ در ۷:۲۰ ب.ظ -

    چهارشنبه ۱۶ فروردین۱۳۹۱ ساعت: ۱۹:۲۰

    خدا به قاتلین مردم ما لعنت کند و همینطور است که ده سر روی خو میزنوم که برای خدا اتحاد و همبستگی که دشمن دشمن همه ما وشماست . پایین سیل کید که باز چند نفر عقده ای در نام گروه در جان هم اوله شده است .

  2. نصیر حمل ۱۷, ۱۳۹۱ در ۴:۴۴ ب.ظ -

    پنجشنبه ۱۷ فروردین۱۳۹۱ ساعت: ۱۶:۴۴

    سلسله این حملات از یکسال به اینسو شدت یافته و هزاره های کویته باید، در سدد یافتن ریشه ها و زمینه های این حملات برایند و شناسایی کنند؛ تا بتوانند موقف سیاسی، اجتماعی، دینی، فرهنگی و اقتصادی شان را برابر با آن عیار کنند. شرایط سیاسی در بلوچستان، میخواهد به شکل دیگری رقم بخورد و زمزمه تجزیه از سوی غربی ها، نمیتواند در وارد کردن این فشار بر هزاره های کویته دخیل نباشد. کویته موقعیت سراتیژیک دارد و محل تلاقی سه جبهه پنجابی ها، پشتونها و بلوچها که مرکز ایالت شان است، می باشد؛ هزاره ها در این نقطه حایل میان این سه قدرت قومی میباشند و متاسفانه اقلیت هستند. هر کدام این سه قدرت قومی، میتواند برتسلط بر منابع شهری و اقتصادی هزاره های کویته باهم رقابت کند. رقابت ایدیالوژیک ایران و عربستان سعودی نیز نمیتواند بی اثر باشد.