در باب جاغوری و طالبان!

عزیزالله جاغوری ۵:۱۵ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
در باب جاغوری و طالبان!

در باب جاغوری و طالبان!14432993_597379507132129_7916837908140296888_n
_____
طالبان، نه سودی در جنگ با جاغوری دارند و نه توان تصرف جاغوری را، ولی با این حال آمادگی مردم و نیروهای امنیتی جاغوری امر لازم و ضروری است. همسایه‌های پشتون جاغوری نیک می‌دانند که زندگی همراه با صلح و آرامش به نفع همه است و اگر تعرضی روی جاغوری صورت بگیرد، پر واضح است که مسئول، مردم همان منطقه‌ای است که از آن‌جا تعرض صورت گرفته و باید جوابگو باشند.

آنچه روشن است این نکته است که همزمانی تهدید شدن جاغوری از سوی طالبان با سه حوزه‌ای‌شدن انتخابات در ولایت غزنی از سوی حکومت که اعتراضات مردم هزاره غزنی را در پی داشت، از یکجا سرچشمه می‌گیرد و همانگونه که معاونت ریاست اجرائیه گفته است، استخبارات حکومت در این امر مستقیما نقش دارد. لذا هدف اصلی از اینگونه تهدیدات این است که ارگ و طالبان هزاره‌های غزنی را وادار سازند تا به تصمیم غیرقانونی کمیسیون انتخابات رضایت دهند.

غنی و تیم فاشیست او کشور را به سوی جنگ قومی سوق می‌دهند و این امر به سود هیچ کسی نیست و اگر چنین جنگی در بگیرد، همه اقوام در آتش آن خواهند سوخت. نکته جالب دیگر اینکه حکومت در قبال امنیت هزاره‌های غزنی اصلا احساس مسئولیت نمی‌کند و حتی یک سرباز اردوی را هم در مناطق هزاره‌نشین غزنی مستقر نکرده‌اند.

نکته آخر اینکه هیچ اتفاقی نخواهد افتاد، زیرا همسایه‌های پشتون جاغوری بارها با جاغوری‌ها زورآزمایی کرده و دریافته‌اند که جنگ و تنش به نفع کسی نیست، اما در عین حال، مردم و جوانان غیور ما باید در حال آماده‌باش باشند که اگر دشمن دیوانگی و دست از پا خطا کند، مانند گذشته درس فراموش‌نشدنی به آن‌ها بدهند.

نسیم جعفری

640بازدید

کامنت بسته شده است.