در مراسم با شکوه شاگردان ممتاز جاغوری در امتحان کانکور سال ۸۷ معرفی شد.

مدبریت ۱۲:۵۳ ب.ظ ۴

 بنام خدا

سلام دوستان

در  مراسم  با شکوه شاگردان  ممتاز جاغوری در امتحان  کانکور سال ۸۷  معرفی شد

 این  مراسم  با حضور بیش از هزار نفر از دانشجویان دانشگاهای مختلف کشور  و کلا  وعلما  اساتید دانشگا ها و روشن فکران و دانشجویان  در تالار الماس غرب در کابل  برگذار گردید. 

در این  مراسم از خانم  سکینه بنت سید کریم که از  لیسه عالی  علیاد تو شغله فارغ شده و   در امتحان کانکور شرکت  نموده بودند به  عنوان اول نمره جاغوری  انتخاب  و معرفی شد .

خانم سکینه در  رشته ادبیات کابل با بدست اوردن ۳۲۰نمره بعنوان شاگرد ممتاز اناث جاغوری شناخته شد و از  ایشان  تقدیر به  عمل امد .

و اقای رمضان علی بهرامی فرزند  محمد علم از لیسه فیضیه جاغوری با کسب ۳۲۲نمره در رشته اقتصاد کابل به عنوان اول نمره ذکور جاغوری و شاگرد ممتاز شناخته شد.

همچنین از اقای محمد امیر اطلس که  نمره اول عمومی  در سطح کل کشور و از شاگردان لایق هزارگی است نیز تقدیر به  عمل امد

معلومات دقیق در مورد اقای محمد امیراطلس :         

 محمد امیر دریکی از روزهای دلو سال ۱۳۶۹ در گذرگاه کابل دیده به جهان گشود نام او را محمد امیر گذاشتند. سایه سیاه حوادث در آن سال ها فامیل امیر را وا داشت تاراهی دیارغربت شوند.
فامیل وی ابتدا راهی پاکستان و سپس راهی کشور ایران گردید. درایران راهی مکتب شد و مدت هشت سال تحصیل خود را در آنجا با درجه اول و ممتاز ادامه داد.

او درسال ۱۳۸۴ دوباره به وطن خود بازگشت . و درهمین سال شامل لیسه همایون  شهید شد صنف نهم و دهم را به پایان رسانید و سپس به لیسه عالی غازی راه یافت  صنوف یازدهم و دوازدهم را  به اتمام رسانید .او درسال ۱۳۸۷ از لیسه عالی غازی فارغ گردید به اثر سعی وتلاش و کوشش فراوان خود  و تشویق خانواده،  در امتحان کانکور سال ۱۳۸۷ برای سال تحصیلی ۱۳۸۸ اشتراک و باکمک خداوند(ج) بااخذ ۳۴۶٫۴۴ اول نمره امتحان کانکور شد و به پوهنحی طب معالجوی پوهنتون کابل راه یافت .

در این مراسم محمد مهدی محبوب نفر سوم عمومی و یکی دیگر از دانشجویان با استعداد هزارگی و افتخار مردم ما  نیز  تشریف  داشتند  و از ایشان همچنان  تقدیر به  عمل  امد.

 اقای محمد مهدی  با کسب ۳۲۲نمره در رشته اقتصاد کابل نمره سوم   عمومی در سطح  کل افغانستان شناخته شده است.

شخصیتهای که در این  مراسم حضور داشتند: 

   آقای نعمت الله احسان جاوید وزیر اسبق ترانسپورت وهوانوردی افغانستان

الحاج سعادت غزنویالحاج خلیل دره صوفی نماینده استادمحققدکتورامین احمدی رئیس دانشگاه کاتبعلی امیری استاد دانشگاه کاتبآقای صالحی معاون تدریسی دانشگاه کاتبجواد سلطانی استاد دانشگاه کاتبحاجی محمد عبده وکیل منتخب مردم بلخ در ولسی جرگهالحاج کاظم یزدانی مورخ شهیر کشوردین محمد جاوید نویسنده و مدیرمسئول هفته نامه انسجام(ارگان نشراتی حزب انسجام ملی)۰محمود حکیمی مدیرمسئول روزنامه افغانستانانجینیر ندام استاد دانشگاه پولیتخنیک کابلروح الله نیکپا اولین مدال آورنده برنز ازالمپیاد جهانیدوشیزه الهه سرور ستاره افغانداکتر ناصر محقق رئیس شفاخانه وطن برگذار کنندگان این مراسم  :ابتکار این مراسم در دست نهاد علمی فرهنگی و اجتماعی صلح و هفته نامه نوین بود  که اقای بسم الله تابان مدیر مسول آن می باشد و از چهره های شناخته شده جاغوری است. این مراسم با  همکاری نهاد های زیر برگزار گردید : راهیان ساینس هفته نامه نوینروزنامه اوت لوکروزنامه افغانستاناینده سازان افغانستان  مجتمع آموزشی ستاره کورس ستاره با مدیریت اقای چنگزی کورس سواد آموزی اینده سازان افغانستان این مراسم با مدیریت محترم اقای بسم الله تابان که یکی از شخصیتهای فعال فرهنگی اجتماعی وجوان بااحساس و بااستعداد جاغوری می باشد برگذار گردید و زحمات زیادی را  در این زمینه متحمل شده است  که جای تقدیر و تشکر را دارد  چنین  فعالیت های از  ایشان قابل ستایش است . ادامه عسکها را  بزودی ببنید >——->>>>  http://mi-jaghori.webphoto.ir     حبیب سروری-جمعه ۱۳/۱/  ۱۳۸۸  

 نوشته شده توسط حبیب سروری در یکشنبه شانزدهم فروردین ۱۳۸۸

+;نوشته شده در ;یکشنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت;۱۲:۵۳ توسط;م
دیریت وب سایت ; |;

1,448بازدید

۴ دیدگاه »

 1. هادی جوزا ۳, ۱۳۸۹ در ۱:۱۱ ب.ظ -

  دوشنبه ۳ خرداد۱۳۸۹ ساعت: ۱۳:۱۱

  بسمالله تابان را که من میشناسم یکی ازچهره های پلید ومنافق جامه ما مردم جاغوری میباشد که با خانم اله سرور هم اطاق بودند ودوم بسماللاه تابان کمکهای از طرف دولت برای محصلین کانکور جاغوری که آمده در پیش روی خودم مثل شفتل تر واری خورد این اشخاص ها باید از جامه طرد شود که جامه را آلوده کرده است

 2. سمین عقرب ۱۲, ۱۳۸۹ در ۹:۵۴ ق.ظ -

  چهارشنبه ۱۲ آبان۱۳۸۹ ساعت: ۹:۵۴

  سلام من هم خبردارم که خیلی آدم بد است ولی خودرا دربین مدرم بسیار خوب جلوه میده

 3. داود ثور ۳۰, ۱۳۹۰ در ۴:۱۵ ب.ظ -

  جمعه ۳۰ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۱۶:۱۵

  ای کاش همه مثل این شخصیت برای جاغوری کمک نماید
  هر کس به اندازی خوبی خود بدی هم داره
  ای کاش شما هم مثل این شخصیت ما به عنوان یک هزاره
  به الیه سرور و امثال آن کمک نماید تا اینکه به عیب اش اشاره نمای
  خددت برای مردم جاغوری چی کردی که به دیگه مردم عتراض میکو نی
  از نوشتن شما معلوم میشه که یک شخصیت لوچک بیش نیستی
  میگه جواب سک گو م شو است

 4. محمد رفیق رفیعی سنگماشه ثور ۲۵, ۱۳۹۲ در ۱۲:۴۱ ب.ظ -

  با سلام دوستان متاسف هستم ادمای پلید به خود جرئت می دهند تا بالای شخصیت مثل بسم الله تابان که خدمتگذاری اش برای همه مثل افتاب روشن است تهمت می بنند. واقعا اگر تابان در آن سال نمی بود قریب ۱۰۰ نفر محصل ما در دشت خشک تلف میشد ودر ضمت دوسال پی هم برای اکثریت دختران که امتحان کانکور می دادند در غزنی هوتل گرفت و زحمت کشید این مشت نمونه خروار واقعا ما مردم جاغوری باید به تابان افتخار کنیم که با این سن کم خدمت زیاد نموده شما هم سن وسال اش را نام بگیرید که حتی در سطح منظقه خود معرفی باشد به نام نیک