دستگیری ۴۲ پناهجوی افغان در اندونیزیا

احمد نوید طنین ۹:۱۷ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
دستگیری ۴۲ پناهجوی افغان در اندونیزیا

پولیس اندونیزیا ۴۲ پناهجوی افغان را در جزیره  لومبوک زمانی دستگیر کردند که میخواستند بوسیله قایق ماهیگیری خود را به آسترالیا برسانند.

پناهجویان مذکور میخواستند تا از طرف شب سوار قایق شوند تا از شناسائی شان جلوگیری صورت گیرد لیکن پولیس در محل مذکور حضور داشته و منتظر آنها بودند. رانندگان قایق مذکور فرار نموده اند.

همه ساله هزارها پناهجوی با عبور از چندین کشور آسیای جنوبی خود را به آسترالیا رسانده و تعداد کثیر آنها در اندونیزیا با چاقیچیان روبرو شده و آنها را بوسیله قایق ها با طی کردن مسیر خطرناک دریائی به آسترالیا انتقال میدهند.

نادر علی گفته است که او به اساس توافق که با قاچاقچی کرده بوده  بخاطر انتقالش از جاکارتا به استرالیا ذریعه قایق، حدودا ۸۰۰۰ دالرامریکائی پرداخت میکرد.

او علاوه کرد ” ما بوسیله طیاره به جزیره لومبوک آمدیم و بعدا ما را ذریعه موتر بس به منطقه تیلوک نییر انتقال دادند. قرار بود که از آنجا ما را به آسترالیا ذریعه یک قایق چوبی انتقال بدهند لیکن پولیس ما را دستگیر نمود.”

این دستگیری در حالی صورت می گیرد که چند روز قبل ۱۳ پناهجوی افغان و فلسطینی در جزیزه سومباوا دستگیر شدند و چند هفته قبل پولیس اندونیزیا  بیش از ۳۰ پناهجوی افغان زمانی دستگیر کردند که قصد سفر به آسترالیا را داشتند.

اندونیزیا تا کنون کنوانسیون حقوق مهاجرین و پناهجویان ملل متحد  را امضاء نکرده است و پناهجویان دراین کشور بعنوان مهاجرین غیر قانونی محسوب گردیده و توقیف میگردند.

برای معلومات بیشتر، به آدرس های انترنیتی ذیل مراجعه شود:

http://www.thejakartaglobe.com

+;نوشته شده در ;پنجشنبه دهم آذر ۱۳۹۰ساعت;۲۱:۱۷ توسط;احمد نوید – طنین; |;

875بازدید

کامنت بسته شده است.