دشت قره باغ، جاده مرگ و کابوس مدام

عزیزالله جاغوری ۵:۳۱ ب.ظ ۰
دشت قره باغ، جاده مرگ و کابوس مدام

FB_IMG_1531058401799وقتی چهار نفر به دلیل اینکه چوکی های شان را ازدست ندهند بدون مصالح عمومی ودر نظر گرفتن شرایط بوجود امده با همسایه طالب واوغو ، مردم را گوسفند وار به خیابان ها کشانده فرش سرخ پهن کرده گاو را جلوی دولت گوسفندی قربانی می کند حداقل جزایش به اسارت بردن مسافرانش است . مردم جاغوری اگر درفرهنگ بی نظیر است ولی در سیاست ازته اول است. حال بیا فرش سرخ پهن کن . احمق تر از …..
در این مدت ۱۷ سال از ۱۳۰ میلارد کمک جهانی دولت ۱۳۰ خورو وبزغاله به جاغوری کمک کرده که شما در این مدت این همه گاو را قربانی کردید .

امدن وزیر دفاع وپذیرایی احمقانه  وبلا فاصله این گروگان گیری همه با نقشه از پیش تعین شده دولت فاشیست  برای تحقیر مردم جاغوری .
تا زمانیکه شعور سیاسی به همین میزان باشد کلاه همه پس معرکه است الفاتحه.

این شما واین هم گذارش جناب اقای مومن زاده

دشت قره باغ، جاده مرگ و کابوس مدام

افراد مسلح موتورسیکلت سوار چهار موتر مسافر بری و چهار موتر بار بری را همراه با سرنشینان آن از منطقه دشت قره باغ ولایت غزنی، با خود برده اند.
طی تماس تلفونی که به نمایندگی های ترانسپورتی جاغوری در کابل، غزنی، غجور، سنگماشه و بابه داشتیم این معلومات بدست ما قرار گرفت که تا هنوز شماره های تماس یک تاکسی ران « سراچه» از اده سنگماشه، سه تاکسی ران «سراچه» از اده بابه خاموش است و این تاکسی ها از جاغوری طرف کابل و از کابل طرف جاغوری در حال حرکت بودند که تا حالا به هیچ کدام از این اده های ترانسپورتی، نرسیده اند.

همچنان یکی از نماینده های اده ترانسپورتی جاغوری به رادیو پیام جوان می گوید: که، بعد از ظهر امروز(دوشنبه ۱۸ سرطان ۹۷) افراد مسلح سوار بر ۵۲ موتورسیکلت، چهار موتر مسافر بری و چهار موتر باربری را از ختم پوسته های امنیتی دشت قره باغ ربوده اند و با خود شان در منطقه شیربله انتقال داده است.

این در حالی است که، پولیس محلی مربوط ولسوالی قره باغ پوسته های امنیتی مربوط به این ولسوالی را بیش از ده روز می شود که ترک کردند و حدود سه پوسته در غرب بازار قره باغ خالی است. تا کنون هیچ گروهی مسوولیت این آدم ربایی را به عهده نگرفته است. اما با توجه به تسلط طالبان بر منطقه احتمال اینکه این کار توسط طالبان انجام شده باشد، زیاد است.

جالب اینجاست که دیروز مسوولین رده بالای امنیتی کشور به مردم جاغوری وعده سپردند که در راستای تامین امنیت مردم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.
بعید نیست که این آدم ربایی در واکنش به سفر دیروز مقامات امنیتی انجام شده باشد. طالبان و مقامات دولتی تا هنوز در این رابطه اظهار نظری نکرده اند.

جاده مواصلاتی جاغوری – قره باغ در طول ۱۵ سال اخیر، یکی از خطرناک ترین و نا امن ترین جاده برای باشندگان جاغوری بوده و این نخستین بار نیست که باشندگان جاغوری و ولسوالی های هزاره نشین در این مسیر به گروگان گرفته می شود. این جاده هر از گاهی از مسافرین بیگناه ولسوالی جاغوری قربانی گرفته و اموال زیاد باشندگان این ولسوالی در این مسیر از سوی دزدان، طالبان و افراد مسلح به غارت رفته است.
انتظار می رود که مسافرین عزیز در رفت و امد خویش در این مسیر احتیاط بیشتری به کار ببرند و اگر کار خیلی واجب نداشته باشند از عبور و مرور تا چند روز دیگر اجتناب ورزند.
مومن زاده – ۱۸ سرطان ۹۷ – جاغوری

روز رسانی : گفته می شود که دلیل این آدم‌ربایی ها مرگ مشکوک کودکی از پشتون‌های اهالی زرد آلو است که مردم محل آن را به تیراندازی نیروهای دولتی نسبت می دهند.

45بازدید

پاسخی بگذارید »