دفتر المپیک ورزش جاغوری امروز رسما گشایش یافت

مدبریت ۷:۴۱ ب.ظ ۴

سلام دوستان

دفتر المپیک ورزش جاغوری امروز رسما گشایش یافت . به همین مناسبت محفل نیز با حضور ولسوال جاغوری آقای ظفر شریف ، مسؤلین شعبات  اداره محلی ، مسؤلین بعضی از تیم های ورزشی ، جمع دیگر مردم ولسوالی جاغوری در صحن تعمیر جدید ولسوالی جاغوری  دایر گردید .

 در این برنامه افتتاحیه و اسامی هشت تن از هیئت اداری ورزشی طی یک مکتوب رسمی از سوی آمریت المپیک ورزشی غزنی ، توسط آقای عرفانی مدیر حقوق ولسوالی جاغوری قرائت شد .

بدین ترتیب اقای عنایت جنگزی بحیث نماینده اداره ورزشی جاغوری و به همرا ۶ تن دیگر از همکاران شان به شمول نماینده بانوان ورزشکار مجموع اعضا این اداره را تشکیل می دهند  .

افتتاح دفتر المپیک در جاغوری آن هم بسیار نا هماهنگ و بدون برنامه خاص. از آنجای که مراسم در بیرون برگزار شده بود و بلندگو نیز باطری نداشت اغلب حرف ها سخنرانان قابل فهم نبود ولی آنچه من شنیدم قرار ذیل بود :

آقای عنایت چنگزی در آغاز برنامه به جایگاه قرار گرفت برای مردم گفت : این اداره ورزشی در ولسوالی جاغوری مطابق به قوانین ورزش کار می کند و چنگیزی گفت : هئیت ادارای بدون در نظر داشت سمتی و قومی در رشد و بالا بردن ورزش در این ولسوالی کار خواهند کرد . اما ایشان مشخصا  نگفتند که چه برنامه های در دستور کار شان قرار گرفته است آیا ازهمان نسخه های  هفت سال قبل برای این مردم  پیچیده است  که کدام طرح جدید در دستور خود دارد .

این مراسم در حال برگزار می گردد که قبلا امریت والمپیک ولایت غزنی بدون انتخابات جدی جنگزی را نماینده المپیک در جاغوری معرفی کرده بودند . اما قبل از این نیز آقای چنگزی امر المپیک ولسوالی جاغوری بود که قبلا ورزش در ولسوالی جاغوری از هر گونه مصدر قانونی بدور بود و بیش از ۱۰۰ تیم والیبال و فتبال در ولسوالی جاغوری فاقد هر گونه لوازم و امکانات ورزشی می باشند.

آقای ظفر شریف ولسوال جاغوری نیز در این مراسم اراد سخن نمود گفتند : قبل از این ورزشکاران جاغوری در سر در گمی قرار داشتند ، و هیچ نوع برنامه ریزی و مدیریت به ورزش وجود نداشت در حالیکه ورزشکاران ولسوالی جاغوری در خیلی از مسابقات ملی و بین المللی به مقام های زیادی نایل آمده بوده است .

آقای ظفر شریف ولسوالی جاغوری افزود: من بعد ورزش جاغوری تحت سر پرستی آمریت المپیک جاغوری بصورت قانونی فعالیت خواهند کرد .

آقای عرفانی مدیر حقوق ولسوالی جاغوری نیز  در این مراسم بی نصیب نماند به اراد سخن پرداخت : ایشان گفتند : تنها افتتاح دفتر برای ورزشکاران کار ساز نیست ، و آنچه مهم است که ورزش در جاغوری به عنوان یک فرهنگ مطرح شود و این است که ورزش باید از زاویه محتوائی به آن نگریسته شود و هدف رشد ورزش به مبنا اصالت آن باشد در آن صورت ایجاد دفتر رسمی ورزش دارائی یک ارزش خواهند بود .

 آقای عرفانی به آن اشاره  به برخود های فیزیکی از طرف مسولین ورزشیی در سالهای قبل در هنگام مسابقات  ورزشی  بی نظمی های در این مورد گفت :  مسئله وحدت نظر در تمام فعالیت های اجتماعی  باید باشد  اگر ورزشکاران می خواهند جامعه ورزشی جاغوری رشد کند باید در این راستا وحدت نظر میان شان وجود داشته باشد . زیرا ورزش به عنوان اصل فن و هنر مطرح است ، و فنون ورزش برای بروز خشونت ها نیست و هیچگاه نمی توان گفت که ورزش برای غلدوری ،‌ و زور گوی آفریده شده است .

همچنان آقای محمد حنیف احسانی آمر تربیه پلیس ولسوالی جاغوری نیز روی آجندای این محفل سخن گفت و افزود : باوجود که دیده می شود در تمام عرصه ها مشکلات وجود دارد در جاغوری نیز بعضی موارد  چالش های جدی دیده می شود و مخصوصا جوانان ورزشکار ولسوالی جاغوری در این راستا مشکلات دارند. که بار ها شکایات شان نیز از سوی جوانان شنیده می شده  که برای ما هیچ کار نه نشده است .

همچنان قبل از قطع نوار افتتاحیه تقدیر نامه ها نیز از سوی امریت المپیک غزنی و ریاست المپیک کشور توزیع گردید که سوالات را نیز برای مردم خلق کرده بود که این تقدیر نامه ها بخاطر چه به آقایان توزیع گردید .؟؟!!

 اما آقای حسینی نماینده بخش ورزشی انگوری از ترکیب بندی اعضای اداره محلی ورزشی جاغوری ابراز نگرانی گرده گفتند :  که در تشکیلات اداره ی ورزشی جاغوری ، ورزشکاران ناوه  نادیده گرفته شده است . و صرف کسانی عضو این اداره است که همیشه باهم بوده و با سر نوشت ورزش جاغوری بازی کرده اند . و در آینده نیز به همین منوال ادامه پیدا خواهند کرد .

تا گزارش بعد التماس دعا

مومن زاده مرکز جاغوری 

+;نوشته شده در ;چهارشنبه سی ام آذر ۱۳۹۰ساعت;۱۹:۴۱ توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;

990بازدید

۴ دیدگاه »

 1. امان-تهران جدی ۱, ۱۳۹۰ در ۴:۴۳ ب.ظ -

  پنجشنبه ۱ دی۱۳۹۰ ساعت: ۱۶:۴۳

  گزارش جالبی بود مومن زاده جان در ضمن تقویم بالای سر سایت نیز به جای ۱۳۹۰اشتباهاً۱۴۹۰ تایپ شده
  لطفاً اصلاح نمایید

 2. سرور جدی ۲, ۱۳۹۰ در ۳:۳۷ ق.ظ -

  جمعه ۲ دی۱۳۹۰ ساعت: ۳:۳۷

  تعمیر قشنک ساخته شده این دوران ریاست کدام جوان جور شده مومن زاده عزیزم
  جواب بده تشکر
  ………….

  سلام دوست عزیز

  جناب آقای مومن زاده دست رسی تمام وقت به اینترنت ندارد لذا اطلاعات مختصر که دارم درخدمت تان عرض می کنم
  این تعمیر جدید والسولی جاغوری است که از ۵ قطعه و بلوک تشکیل شده از تصویر هوای به صورت H مشاهده می شود . هزینه مالی آن را PRT به عهده داشته است . در دوران ریاست آقای عرفانی مورد بهره برداری قرارگرفته است .
  یکی از مدیران

 3. احمد جدی ۲, ۱۳۹۰ در ۱۱:۲۶ ب.ظ -

  جمعه ۲ دی۱۳۹۰ ساعت: ۲۳:۲۶

  سلام
  بنا بر گفته ی والی غزنی که از طریق تلویزیون طلوع پخش شد در نظر دارد که از کمک هفت میلون دالری کشور پولند که برای باز سازی مرکز و ولسوالیهای ولایت غزنی در نظر گرفته شده در جاغوری بند برق درست نماید .
  ایا شما چه فکر میکنید ؟ بر صداقت این گفته خوشبین هستید؟
  احمد از انگلستان.

 4. سرور جدی ۳, ۱۳۹۰ در ۴:۳۷ ق.ظ -

  شنبه ۳ دی۱۳۹۰ ساعت: ۴:۳۷

  تشکر از مدیران اگرهمان عرفانی که در کابل هم یک شهرک بنام ایشان است
  هالا در پارلمان است من خودش را ندیدم معلوم میشود اینسان خوبه