دلشاد دلش برای همیشه شاد شد

علی محبی ۸:۰۹ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
دلشاد دلش برای همیشه شاد شد

دلشادسلام دوستان

عارف شاداب با دو نفر دیگر بعد از ۹ ماه اسارت در بدل ۶۵ هزار دالر آزاد شده وهم اکنون در کنار خانواده شان می باشد .

اقای شاداب در مصاحبه با رادیو پیام جوان گفت : که دلشاد عزیز با یک دیگر همراهان ما در اوایل اسارت ما تقریبا در یک درگیری جان شان را از دست داد . او ضمن تاید این خبر گفت : من واقای دلشاد را بر اساس راپور از منطقه ، گرفتار شده بودیم .  شاداب  خاطرات تلخ و تکان دهنده را در این مصاحبه دارد  .

دلشاد ،عارف شاداب با سه نفر دگر به شمول موتروان هشت ما قبل هنگامیکه از کابل بر می گشتند در مسیر راه قره باغ توسط طالبا مسلح اسیر گردید.
عارف شاداب و دو نفر دگر بعد از سعی و تلاش های فروان با زمینه سازی دولت پاکستان در کویته آزاد گردیدند.

شاداب در گفت و گوی خود با رادیو پیام جوان از روزهای سختی یاد کرده می گوید:
وقت ما را گرفتند موبایل ها و سایل ما را از کرفتند و یک شب پس از گرفتاری ما به سمت نامعلوم حرکت دادند، دست و پای ما را با زنجیر بسته بودند و ما دو نفر که لاغر و کوجک تر بودیم را در دکه و دلشاد و دو نفر دگر را که تنومند بودند در سیت نشانده چشم های ما را بسته بودند، دلشاد با باز کردن دست اش بر طالبی که وی را لت کرده حمله کرده کلاشینکوف اش را می گیرد و چند فیر می کند و سر انجام اسلحه اش را گرفته با تفنچه بر سر دلشاد  و یکی دگر از رفقایش فیر می کنند شهید می سازد . بعد از آن شاداب و دو اسیر دگر را در جاهای نامعلومی می برند و به گروه دگر تسلیم می دهند و در این مدت از هیچ نوع شکنجه،خشونت و توهین دریغ نمی کنند و ابتدا در مقابل آزادی شان ده لک دالر می خواهند و بالاخره با زمینه سازی دولت پاکستان در مقابل شصت هزار دالر در کویته پاکستان آزاد می گردد.

عارف شاداب می گوید گزارش ما توسط قوما به طالبان داده شده بود و از بین مردم گزارش داده بودند و آقای دلشاد را گزارش کرده بودند که نفر دولت است و هم چنان طالبان در اوایل گرفتاری شان به دلشاد گفته بود که دفعه قبل چالاکی کدی و اسیر نشدی.

***

در سوگ او فقط می شود سکوت کرد، هیچ نمیشود گفت. هیچ نمی شود نوشت. بی تابم کرده، در خود می پچم. او جوان بود، رشید بود. بعد او دمبوره چطور گل کند. چطور آتش نگیرد.چطور مخته نکنم.
آه دلشادم!
جوانم! رشیدم! صدایم! عزیزم!
آه …دلشاد!
دلشاد،نام دگر سرور است که این بار در جای دگر و زمانی دگر …کشته می شود.هردو با یک چاقو.
هرچند باورش برام سخت است،سنگین است و جانکاه. خبر ناگوار دگر باما نبودنش اش همان قدر در سوگ نشانده مرا که خبر مرگ نزدیک ترین هایم ننشانده بود،می دانم که هیچ وقت،حتی در همان قتلگاه انسانیت نیز آرامش همیشگی تار گلویش بهم نه خورده،هرگز نه لرزیده …مرگ او زخم ناسوری است که تا ابدیت فراموش نخواهم کرد.
اما صدای ماندگار او محکم ترین سیلی تحقیر بر گونه چندین نسل دد منش های،جاهل و کور دل است.

سایت جاغوری یک به همه مردم وطن ، بالخصوص مردم شریف جاغوری بالاخص به خانواده آن عزیز  و تیم عقاب بابه تسلیت عرض می کند برای ان عزیز ازدست رفته اجر جذیل  وبرای بازملندگان صبر جمیل آرزومند است .

1,794بازدید

کامنت بسته شده است.