دوازده چیزی که باید در مورد ویزای جدید استرالیا برای والدین بدانید

عزیزالله جاغوری ۷:۳۷ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
دوازده چیزی که باید در مورد ویزای جدید استرالیا برای والدین بدانید

astraliya-409x250دوازده چیزی که باید در مورد ویزای جدید استرالیا برای والدین بدانید
منبع: سایت ایس بی ایس
ترجمه و تلخیص: على رحیمى، مترجم تخصصى.
هفته گذشته دولت استرالیا اعلام کرد که یک ویزای اسپانسری موقت ۵ ساله مخصوص والدین را تا ۱ جولای سال ۲۰۱۷، به اجرا خواهد گذاشت که میتواند یک الترناتیف جدید برای خانواده ها عوض پروسه های گران و طولانی مدت فعلی باشد.
در حال حاضر دو گزینه برای مهاجرت والدین استرالیای ها، به استرالیا وجود دارد. یک ویزا با هزینه ای ۵۹۳۵ دالر که تقریبا با ۳۰ سال انتظار همراست و دیگری با هزینه ۴۷۰۰۰ دالر که پروسه نهای شدنش حدود دو سال زمان می برد.
والدین همچنین می توانند از ویزا های موقت ویزیت عمومی استفاده کنند. این ویزا ها با هزینه ای ۱۳۵$ و ۳۴۰$ مقرون به صرفه هست، اما فقط برای مدت زمان ۳ تا ۱۲ ماه وقت دارند.
این گزینه ها ضمن اینکه برای پدر و مادران که مایل اند با فرزندان خود در استرالیا وقت بگذرانند ایده آل نیست، برای دولت نیز درد سر دارند.
کمیسیون بهره وری استرالیا (Australian Productivity Commission) گفته است که حتی ۴۷۰۰۰$ فیس ویزا نمی تواند هزینه های احتمالی اداره های صحت و رفاه (سینترلینک) استرالیا را پوشش دهد.
هر مهاجر که با ویزای والدین وارد استرالیا میشود، بطور متوسط ۳۳۵۰۰۰$ و ۴۱۰،۰۰۰$ از خدمات دولتی در طول عمر خود استفاده میکند، و چون آنها به طور معمول بازنشسته اند و یا نزدیک به بازنشستگی قرار دارند، مالیات زیادی پرداخت نمی کنند.
کمیسیون متذکره میگوید که اگر دولت می خواهد سیستم فعلی ویزا های مهاجرتی را نگهدارد، باید از دو برابر کردن هزینه های ویزا ها شروع و سپس با بالا بردن تدریجی آنها موافقت کند.
اما نمایندگان ارگان های مختلف اجتماعی می گویند که گران کردن هزینه ها بیش ازاین، یک بار عظیم مالی را بر دوش خانواده ها که در حال حاضر هم از نظر عاطفی و هم از لحاظ مالی تحت فشار هستند، تحمیل خواهد کرد.
دولت میگوید که راه حل این مشکلات، یک ویزای موقت جدید والدین است که در دوران مبارزات انتخاباتی از جانب حکومت وعده شده بود.
وزارت امیگریشن میگوید: “قصد دولت این است که هر ویزای موقت جدید والدین، ضمن فراهم کردن منفعت های احتماعی که برای استرالیای ها از طریق اتحاد خانواده ها و انسجام جوامع، در پی میآورد، باید مشکلات فوق را نیز تا حدودی حل کند.
وزارت امیگریشن هفته گذشته موضوع بحث و گفتگو، در مورد ویزای جدید را اعلام کرد، که جزئیات این بحث تا آخر سال جاری نهایی و ویزای مورد نظر تا اول جولای سال ۲۰۱۷ معرفی شود.
و حال نکات که باید بدانید:
۱ ویزای مورد نظر پنج ساله و مقرون به صرفه خواهد بود.
بر خلاف ویزای فعلی والدین، ویزای موقت مورد نظر بخشی از ویزا های که سالانه جزوی از پروگرام اسکان دائمی استرالیا است، نخواهد بود. دارندگان این ویزا قادر خواهد بود تا پنج سال بدون نیاز به تمدید در استرالیا زندگی کنند. این ویزا برای مدت های یک سال، سه سال یا پنج سال صادر خواهد شد که بستگی به توانایی حمایت فرزند اسپانسر کننده از والدین، سن و وضعیت صحی متقاضیان ویزا خواهد داشت. فیس این ویزا تا هنوز مشخص نشده است، اما مقامات دولت گفته است که فیس ویزا در مقایسه با ویزا های فعلی “مقرون به صرفه” خواهد بود.
۲ نیازی به در خواست اقامه دایمی نخواهد بود.
ویزای موقت والدین بخش از برنامه اسکان دایمی نه، که یک الترناتیف خواهد بود. مقامات دولت می گوید که والدین بعد از دریافت این ویزا اگر بخواهد برای ویزا های دائم نیز اقدام میتوانند.
۳ دارندگان ویزای موقت والدین حق استفاده از خدمات صحی (Medicare) و دیگر خدمات رفاهی (Centrelink) که از جانب دولت ارائه میشود، نخواهد داشت. ویزای مورد نظر طوری طراحی شده است که به والدین اجازه زندگی کردن با فرزندان خود در استرالیا را میدهد اما بدون دسترسی به خدمات هزینه بردار دولتی. استرالیایی های که دسترسی به این خدمات دارند، یک عمر از طریق مالیات بر درآمد و کمک هزینه سیستم صحی (Medicare Levy) در پرداخت هزینه های این خدمات سهم میگیرند. اما افرادی که در آخر عمر کاری خود به استرالیا میآیند به این میزان در سرپا نگهداشتن این سیستم سهم نگرفته اند.
۴ دارندگان ویزای والدین باید بیمه صحی خصوصی داشته باشد
مقامات دولت میگویند که والدین باید پیش از آمدن به استرالیا از شرکت های استرالیایی که خدمات بیمه فراهم میکنند بیمه صحی بگیرند چرا که این شرکت ها نظام و سیستم صحی استرالیا را بهتر میدانند. معاینات صحی نیز به احتمال زیاد به ویزای جدید اعمال خواهد شد زیرا برای هر ویزای که بیشتر از شش ماه وقت داشته باشد معاینات صحی الزامی است. دولت در پی مشوره و نظر خواهی است که چگونه ساختار و روند معاینات صحی را با توجه به اینکه بسیاری از متقاضیان افراد مسن خواهند بود، مشخص کند.
ادامه دارد…….

Hazara Advocates Arwin
1,222بازدید

کامنت بسته شده است.