دوباره برگشتم به جاغوری – ولی جای شما در ورزش های خزانی خالی

سلام دوستان

امروز جمعه مورخه۴/9/90 برگشتم به جاغوري . در مدت كم تر از يك هفته جاغوري كدام اتفاق  خاص رخ نداده و هيچ بارندگي هم متاسفانه صورت نگرفته است .

اما مثل سالهای گذشته فينال هاي دو تورنمينت واليبال و فوتبال خزاني در جاغوري با جنجال هاي حرفه اي و بي نتيجه به پايان رسيد  .

1:تورنمينت واليبال بازار غجور  :

بازی اول تحت نام تورنمينت واليبال خزاني در بازار غجور برگزار گرديده بود روز جمعه هفته گذشته قرار بود كه فينال آن بین  تيم هاي داله و تيم استقلال غجور بر گزار گردد  .

 ولی تيم استقلال غجور با آوردن بازي گران قوی از ولايت غزني –  تيم داله حاضر به بازي نشد بازي بجای اینکه به نفع تیم حریف اعلان گردد بدون نتيجه اعلان می گردد .

اين اولين بار نيست كه بازي های تحت نام تورنمينت ها را ، آقايان به جنجال كشانده و بدون نتيجه به پايان مي رسانند با این امید که  مقدار ناچيز مبلغ كه بعنوان جام گذاشته شده  مسؤلين وقت المپيك جاغوري آن را حیف و ميل کنند که همین کار را نیز کردند . و اما بعد از اينكه مردم متوجه شدند كه در جاغوري هيچ شخصي به عنوان امريت المپيك از ولايت غزني  تعین نشده است  با سر و صدا هاي زیاد اقاي چنگزي را از پست امريت المپيك جاغوري سبك دوش ساخته اند.

در اين مورد ولسوال جاغوري به مردم وعده داد بودند كه براي اين پست انتخابات برگزار مي گردد و امر المپيك جاغوري توسط آراي مردم و ورزشكاران جاغوري رسما انتخاب مي گردد . اما تا حالا كه چندين ماه است كه از صحبت هاي ولسوالي جاغوري گذشته نه  از انتخابات خبري است و نه از امریت المپیک .

البته در این آشفته بازار  که وجود دارد  و با آدم های خبره ای در این رشته دیده می شود  زیاد جای نگرانی نیست  با انتخابات یا بی انتخابات با امیر  یابی امیر المپیک نمی گزارند که کسی بدون بازی بماند . به همین دلیل در اين اواخر تعداد چهار نفر دست به یک تشکل دیگر زدند با این امیدكه چيز به دست شان برسد”. این آقایان انجمن ورزشي جاغوري” را تشكيل داده  است .

همین تورنمينت هاي جنجالی زير نظر انجمن متذكره  راه اندازي ساخته و دوباره به فکر جیب ورزش کاران افتادند که طوری خالی کند . اما جالب اينكه این انجمن که خود را مشروع تر از هر امریت المپیک می داند  بجز ار این چهار نفر و بقيه تيم های جاغوري  از وجود چنین تشکل حبر ندارد . در حاليكه جاغوري بيش از صد تيم فوتبال و واليبال  دارد.

 قوانین بازی ها سری جای خودش . این بازی ها بیشتر به زور آزمایی گروهی و دسته ای و یا (كيك واندوفول) شباهت دارد  تا به بازی واقعی . یاد همان توب بازي های قدیمی دنده ای بخیر …  

2: تورنمنيت فوتبال سنگماشه مركز جاغوري :

امروز جمعه 3/9/90 تورنمينت خزاني فوتبال كه قبلا در مركز با حضور 16 تيم از سنگماشه راه اندازي گرديده بود بعد از ظهر امروز جمعه فينال تورنمينت مذكور  ميان تيم های درخشان مركز (تيم ممدك )  و تيم اتحاد مركز (تيم بازاريان سنگماشه )  برگزار گرديد .  جای تان خالی !!!

در این بازی ها و در ۴۳ دقيقه نيمه اول بازی با نتيجه 2- 0 به نفع تيم درخشان مركز به پايان رسيد . در دقيقه 65 تيم اتحاد مركز به گل رسيد در دقيقه 75 تيم اتحاد مركز گل مساوي را زدند . بازي به دقايق اخرين رسيده بود . آقاي سلطاني احساساتي شد سريع داخل ميدان شده و شروع كرده به انتقاد بالاي داور . هوا داران تيم اتحاد نيز كه بیشترين تماشاگران را در اين بازي داشتند از كنار ميدان داخل ميدان شده كمك داور كه  مي خواست  جلوي مردم را بگيرد يكي از شاگردان آقاي چنگزي  شروع كردند به لد و كوب کردن كمك داور.  بعد زد و خورد بسيار شديد با مداخله پوليس محلي صحنه آرام شد.

 در همين جا از طرف اقاي ياسين رضائي داور چهارم اعلان زدن پنالتي شد اما اعضاي تيم اتحاد حاضر به زدن پنالتي نشدند  آنها ادعا داشتند كه بايد وقت هاي اضافه نيز بازي شود اگر در اين وقت هر يكي از تيم ها به نتيجه نرسيد بعد ضربات پنالتي زده شود . در همين وقت آقاي سلطاني سرپرست تيم درخشان مركز اعضاي تيم اش را گرفته ميدان بازي را ترك گفتند . بازي بدون نتيجه به پايان رسيد .

اما ذکر چند نکته :

۱- گفته مي شود كه جام اين تورنمنيت را که مبلغ 20 هزار  افغانی بوده شخصي به اسم حميد حسيني  که يكي از تاجران سنگماشه بوده گذاشته  . حال این مبلغ به چه سرنوشت گرفتار شده اطلاعات در دست نیست .

۲ – شما زیاد نگران نباشید درست که در بازی ها از قوانین خبری نیست  ولی اگر منصفانه قضاوت کنیم  بزن بزن هیاهوی شان هیچ کمتر از منچستر و ارسنال و …  ندارد .!!!

۳- این دوستان می گویند با تشکل بی تشکل بازی را برگزار می کنیم  تازه تشکل هم می سازیم مگر قبلی ها کی را خبر کرده بودند  که جدیدی ها خبر کنند .

۴ – این آغایان می گویند : از نتایج هم هراس نداشته باشید. اخیر این مردم چقدر ، قدر ناشناس است برای شان تشکل می سازیم امریت درست می کنیم یک بازی ناقابل را لایق ما نمی داند مگر ما مردیم که بگزاریم کسی دیگر برنده شود خوب حق دارند الکی تشکل درست نکردند و !!!

۵ تازه اگر بازی های این آغایان را به جای والیبال فوتبال قبول ندارید بوکس چیه ؟!! کراته چه ؟ آن رشته ا


3 دیدگاه برای “دوباره برگشتم به جاغوری – ولی جای شما در ورزش های خزانی خالی
  1. یکشنبه 6 آذر1390 ساعت: 11:24

    سلام آقای مومن زاده :واقعا گذارش زیبای بود
    عصمت گلزار :از کویته پاکستان