دومین برفباری زمستان امسال در جاغوری

محمدعلی رحمانی ۶:۰۵ ق.ظ ۱
دومین برفباری زمستان امسال در جاغوری

New new new Barf
سلام دوستان!
با آنکه امسال زمستان جاغوری اکثرا بدون بارند گی بوده است و مردم این سرزمین هم از نبود برفباری در زمستان نگرانی خودرا ابراز می داشتند که اگر زمستان بدون برفباری و بدون بارند گی به پایان برسد سال آینده خشکسالی خطرناک رخ خواهد داد.
Qadi
که خوشبختانه از دیروز شنبه ۱۲ دلو برفباری آغاز تا امروز یکشنبه ادامه دارد که اندازه شان هم اکنون که ساعت ۱۰ قبل از ظهر می باشد حدودا ۲۰ سانتی متر رسیده باشد؛ اما باید یادآور شد که اندازه دقیق برف  را به دلیل اینکه هوا گرم و به شکل تربرف بوده ونیز در مناطق مختلف جاغوری به دلیل دمای متفاوت  نمیتوان ابراز کرد شاید در مناطق سرد سیر بشتر ازان ندازه باشد که در مزکز شاهد آن هستیم .

به امید که امسال این مردم شاهد برفباری و بارند گی های خوبی باشد تا مشکلی به نام کم آبی و خشکسالی در سال آینده پیش نیاید.
همچنان قابل یادآوری می باشد که طی چند سال اخیر بارند گی در جاغوری کم شده است که اثرات منفی آن در اکثر نقاط این سرزمین به چشم می خورد.

3,269بازدید

یک دیدگاه »

  1. شفاهی کرمان دلو ۱۳, ۱۳۹۲ در ۱۰:۱۳ ق.ظ -

    یاد سالهای خیلی دور افتادم سالهای قبل از جنگ که انموقع ماها بچه بودیم یادم میاید روز نوروز یکی از ریش سفیدان متری از جیبش بیرون اورد برف مانده برروی زمین را اندازه گرفت ببقیه گفت دوستان یادتان باشد در روز نوروز ۱۱۵ سانت برف برزمین هست درحالیکه در کل زمستان ۲۰ سانت برف شده ارزوی مردم خدایا نظری لطف ورحمتت را ازین مردم دریغ نکن امین یاربالعالمین