دیدار آقای محقق با مردم جاغوری

مدبریت ۴:۱۹ ب.ظ ۶

دیدار آقای محقق با مردم جاغوری
 
روز یکشنبه تاریخ ۱۰ /۸ / ۸۸ جناب اقای محقق با یک فروند چرخ بال عازم جاغوری شد  و مورد استقبال مردم شریف جاغوری قرارا گرفت . این دیدار احتمالا به منظور  دلجوی از مردم جاغوری  صورت گرفته است که مباد ا داستان دور اول در دور دوم انتخابات تکرار نشود .

استقبال مردم از محقق در جاغوری

جاغوری از معدود والسوالی های است که همیشه مورد توجه و نظر مسئولین بوده  مخصوصا موقع تبلغات انتخاباتی این توجه دو چندان می شود   . بعضی ها به جهتب دوستی با این مردم  و بعضی به جهت خصومت سرو  گردن می شکنند . حتی بعضی وقت ها به خواطر رفتن به این منطقه تهدید به استعفاء می کند چنانچه در سفر اقای خلیلی چنین صحبت می شود.  ایشان فرموده بوده اگر اقای کرزی  و یا آقای محقق برود من به جاغوری نروم استعفاء می دهم .

اجتماع مردم در دیدار با محقق

قطع نظر از صحت سقم این مسئله آن چه که مهم است توجه ظاهری مسئولین به این منطقه است. حال باید دید این به خواطر سادگی این مردم است  و یا به خواطر زرنگی و موقعیت که این مردم دارند . من یکی تردید دارم نمی دانم  . اگر به جریان ولایت شدن والسوالی جاغوری نگاه کنیم  که هر کس در هر موقعیت که باشد تا از راه می رسند  وعده ولایت شدن را به ما می دهند بدون اینکه صلاحیت چنین کاری را داشته باشد یانه ؟ و در همان اوائیل یک هیئت که برای بررسی ولایت شدن جاغوری به جاغوری امده بود ، اصل ولایت شدن را برای مردم جاغوری تمام شده تلقی می کردند.   مردم را انداخته بودند به جان هم بر سری جای ولایت  که مر کز این ولایت در کجا باشد. در این آشفته بازار چه پول های که از این مردم این مسئولین به جبیب نزدند . بدون اینکه کسی بپرسند آخر این کار در صلاحیت این شخص است یانه ؟  در این صورت باید بگویم  متاسفانه ساده تر از ما گیر نیاوردند .

استقبال مردم از محقق

 ولی اگر به سابقه درخشان این مردم در دوران گذشته نگاه کنیم  هوس دیدار از مردم جاغوری سابقه چندین ساله دارد و به زمان ظاهر شاه بر می گردد . در آن زمان فریب کاری به این شیوه که امروز رواج دارد نبوده و مطمنا سفر ها روی ملاک ارزشی انجام می شد  بدین لحاظ باید گفت که سفر دولت مردان به لحاظ موقعیت خود این مردم صورت می گیرد . راستی شما چه فکر می کنید .؟  محقق حرف جدید نداشت همان وعده وعید های تکراری  …

 همچنان این مطلب در وبلاگ انترنت مومن زاده جاغوری نیز نشر گردیده است http://net-jaghori.blogfa.com/تاارتباط دیگر خدا نگهدار – مومن زاده – جاغوری   +;نوشته شده در ;سه شنبه دوازدهم آبان ۱۳۸۸ساعت;۱۶:۱۹ توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;

1,199بازدید

۶ دیدگاه »

 1. امید ازره عقرب ۱۳, ۱۳۸۸ در ۷:۰۶ ب.ظ -

  چهارشنبه ۱۳ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۱۹:۶

  اقای مومن زاده سلام و احترام تقدیم است من یک چشم دید خوده بارتباط محقق روایت میکنم. یکی از دوستان در زمان وزرات پلان محقق برای گرفتن بورسیه تحصیلی که تعداد ان به هشتاد میرسید رفته بود ولی در جواب شنیده بود که بورسیه تحصیلی صرف برای کسی است که مبلغ از بیست هزار دالر به بالا برایش تادیه کند.بنا شناخت محقق باین مثال که نمونه خروار است باید واضح باشد و سفر او فعلا به جاغوری صرف خاک زدن به چشم کرزی است که بعد ازان به چوکی وزارت برسد. و او چهار زن و بیش از بیست اولاد دارد و اگر مکر و مردم را فریب ندهد چطور فامیل خوده اعاشه و اباط کند و در قدم دوم او زندگی در مزار دارد و او هرگز به مشکلات جاغوری نظر به سابقه سیاه که دارد رسیدگی نخواهد کرد. و سوم حزب وحدت با شهادت مزاری ازبین رفت و اعتبار بیشتر ندارد و چشم داشت خدمت از رهبران حریص مانند خلیلی و محقق که به جوانب بند تنبان خود مینگرند حماقت نا بخشودنی است…و لحاظا برای اگاهی دادن به مردم نقش مطبوعات که در راس ان اشخاص دلسوزی مانند شما قرار دارند خیلی با اهمیت است.

 2. مومن زاده عقرب ۱۳, ۱۳۸۸ در ۹:۲۸ ب.ظ -

  چهارشنبه ۱۳ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۲۱:۲۸

  سلام از ما دوست عزیز جناب آقا یا خانم امید آزره

  تشکر از شما و از ابراز نظر ون ظر لطف تان

  امید وارم که همیشه با نظرات تان همراه وراهنما ما باشید .

  تشکر دوست عزیز

 3. علی عقرب ۱۵, ۱۳۸۸ در ۱۲:۱۶ ق.ظ -

  جمعه ۱۵ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۰:۱۶

  وای بحال ما! ٱنفلانزای توطئه و فریب واگیر شده است! خوب، اگر چنین نشود چه خواهد شد؟

 4. امید ازره عقرب ۱۵, ۱۳۸۸ در ۱۱:۴۴ ق.ظ -

  جمعه ۱۵ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۱۱:۴۴

  اقای محقق رهبر عالیقدر هزاره وقتی اینقدر نمی داند که محصل هزاره بیچاره که پدرش اورا از از نان مچی دوزی و جوالی گری و یا نوکری بان درجه رسانده برای مستفید شدن از بورس تحصیلی این همه بیست هزار دالر را از کجا بیاورد پس ایا توقع خدمت ازین طور رهبر برده می شود خود شما بگوید. و خلیلی هم دریک محفل خصوصی گفته بود که وی از زور خود به مقام ریاست جمهوری رسیده و درین مورد هزاره اورا کمک نکرده و نه مردم هزاره ازوی توقع خدمت را داشته باشند.

  اگر نوشته های من حقیقت نداشته باشد من هرنوع مسولیت را در نزد خدا بدوش خواهم کشید و در غیر ان بروید در مورد تحقیق کنید تا کور کورانه از کسی تقلید نکنید که مسولیت ان نیز بدوش شما خواهد بود.

 5. abdullah عقرب ۱۵, ۱۳۸۸ در ۲:۰۶ ب.ظ -

  جمعه ۱۵ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۱۴:۶

  salam omide azre to chetor joreat kardi chinin tohmati ba mohaqeq bezani kodam kine dirine ba mohaqiq dari! mohaqiq ra man khob mishnasam ao rahbare delsoz baraye mardome hazara hast ao manande khalili khaen nist ao zamani ke vazire pelan bod ba khatere defah az hoqoqe hazara az kar bar kenar shod inra mifahmi boro adam sho wa az in jor tohmat ha dorost nakon

 6. امید ازره عقرب ۱۵, ۱۳۸۸ در ۷:۳۱ ب.ظ -

  جمعه ۱۵ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۱۹:۳۱

  اقای محقق در جاغوری و شاید در بامیان گفته بود که وی بخاطر تحقق حق هزاره پا به میدان گذاشته و خواهش اشغال چوکی وزرات را ندارد و اگر محقق گرفتن چوکی وزرات را نظر به گفته خودش رد کرد بعد میتوان به نتیجه رسید که اشخاص مانند محقق رهبر بخاطر شکم استند و یا واقعا شایق خدمت به مردم هزاره و این مسله درین همین چند روز اینده معلوم خواهد شد. به ما مهم نیست که محقق ریس جمهور میشود و یا وزیر خارجه و چشم بخیل کور ولی هدف این است که از نام مردم هزاره استفاده نکرده و جناب شانرا و مردم را فریب ندهند. واما وقتی که بنام هزاره چوکی را اشغال کردی باید هم جوانمردانه در هر زمان و شرایط حاضر به پاسخ گویی ان نیز بایست باشد.

  هرکه او سجده کند پیش بتان درخلوت
  لاف ایمان زدنش برسر بازار چه سود؟

  هرکه دستش برزبان سبقت کند مرد است مرد
  ورنه هر ناقص جوانمرد است درمیدان لاف