دیدار با ریس جمهور وچند نکته مهم

عزیزالله جاغوری ۳:۰۸ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش

دیدار با ریس جمهور وچند نکته مهم

دیدار جاغوری‌ها با غنی!
______
گفته می‌شود، فردا یا پس فردا تعدادی به نمایندگی از مردم جاغوری به ارگ ریاست‌جمهوری رفته و با رئیس‌جمهور غنی دیدار می‌کنند، در این زمینه یادآوری چند نکته ضروری است:

۱. سخنرانان و یا سخنگویان مردم باید محافظه‌کاری و تعارف را کنار بگذارند، زیرا شرایط بسیار حساس و خطرناک است و هیچ توجیهی برای محافظه‌کاری نیست.

۲. وعده‌هایی را که غنی در صحبت مستقیم تلفنی به تظاهرکنندگان شب و روز ۲۱ عقرب داده بود، باید بدون کم‌وکاست عملی گردد.

۳. متأسفانه، قوت‌های سنگین امنیتی که در جاغوری مستقر شده است، در سرکوب تروریست‌ها، تعلل می‌کنند و با آن‌ها بازی موش و گربه راه انداخته‌اند. این نیروها باید از حالت دفاعی خارج و حالت تهاجمی به خود بگیرند.

۴. باحضور نیروی سنگین امنیتی، طالبان بر منطقه بابه حمله و در این حمله، چند نفر از مدافعین مردمی شهید و مجروح شدند، واقعا به هیچ‌وجه قابل پذیرش نیست که باوجود این نیروهای امنیتی در منطقه، مردم در خط مقدم باشند و قربانی شوند.

۵. موارد فوق نشان می‌دهد که نیروهای امنیتی حاضر در جاغوری یا پلانی برای سرکوب تروریست‌ها ندارند و یا اینکه از جانب سرقوماندان، چنین صلاحیتی برای آن‌ها داده نشده است.

۶. نیروهای امنیتی باید لانه‌های تروریست‌ها را در اطراف ولسوالی جاغوری نابود و توان تحرک را در آینده از آن‌ها بگیرد، اگر اطراف جاغوری از وجود تروریست‌ها پاکسازی نشود، مشکل ناامنی جاغوری حل نخواهد شد.

۷. قطعاتی از اردوی ملی با تجهیزات کافی در مرکز و نوارمزهای جاغوری، برای همیشه مستقر شود تا امنیت مردم این ولسوالی را تأمین و در برابر حملات احتمالی تروریست‌ها، از مردم محافظت نمایند.

۸. ولایت‌شدن جاغوری را نیز باید یادآوری کنند، با ولایت شدن جاغوری بخشی از مشکلات آن حل خواهد، زیرا از امکانات از جمله امکانات نظامی و نیروهای امنیتی بیشتری برخوردار خواهد شد.

نسیم جعفری

بقول رادیودر بند (اوازه است ) که جاغوری ها با رئیس جمهور دیدار می نمایند چند نکته مهم دراین باب یاد اور می شوم
—————————————
۱ – طالبان تا کنون درپشت دروازه های مردم پرسه می زنند متاسفانه قوت های دولتی انهارا تور داده اند ولانه های انها کاملا سالم مانده وبا انگیزه مجددا در منطقه بر خواهند گشت خوب است که دولت بخشی مهم از اردو را بصورت دوام دار در منطقه نگهداری نموده تا مردم با احساس امنیت به خانه هایشان برگردد اگر خدای نخواسته چنین جنایت از سوی طالبان تکرار شود دیگر منطقه سرنوشت بسیاربدی بدست خواهند اورد خوب است علاج قبل از واقعه صورت گیرد .
۲ – خوب است در چنین موقعیت حساس که دولت ضرورت به جلب نظر مردم دارد خیلی باصراحت مطالبات خودرا از حکومت در خواست نموده وولایت شدن جاغوری را درراس خواسته های خود قرار دهند اگر دولت به چنین اقدام بصورت عملی وارد میدان شود مردم هم قول همکاری جدی را در انتخابات با دولت داده ومعامله برد برد را نوید دهند نباید جاغوری ها پس ازاین با واقعیت های سیاسی بسان گذشته عمل نمایند وجاغوری را جزیره ای معترضان معرفی نکنند .
۳ – قوی ترین عامل برقراری امنیت در جاغوری ولایت شدن ان است اقدام عملی به چنین کار می تواند بحال مردم ودولت دراینده مفید بوده وسبب جلب مردم به حکومت خواهد شد به باور من چنانچه در گذشته ها هم یاد اورشده بودم اقای غنی در دور بعدی نیز خودرا کاندید نموده وچون حاکم فعلی هست ابزار بیشتری نسبت به دیگران دراختار دارد تا برنده شود دراین مورد بحث نقد حکومت نیست بلکه استفاده از قرصتی خیلی نازوک هست که باید ازدست نرود .
۴ – جهت پیگیری بسته ای درخواستی باید یک مجموعه ای همسو بصورت جدی در کابل بوجود اید تا رابط بین مردم وحکومت بوده ودست رسی به مطالبات را سریع ومیسر سازند .
۵ – دوستان خارج ازمنطقه نیز فرصت را غنیمت شمرده دومطلب امنیت وولایت شدن را در نوشتار خود برجسته سازند وبا چنین کار سبب دلگرمی وتشویق حکومت گشته وماهی مقصود را بدست اورند.

صادقی

351بازدید

کامنت بسته شده است.