رد طرح انقسام جاغوری خواستار ولایت شدن جاغوری

عزیزالله جاغوری ۱۲:۲۳ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
رد طرح انقسام جاغوری خواستار ولایت شدن جاغوری

1رد طرح انقسام جاغوری خواستار ولایت شدن جاغوری

مردم عزت مند جاغوری در جلسه تاریخی  مسجد ولسوالی جاغوری  مورخ ۱۹/۱۰/۱۳۹۵ خورشیدی ، تصمیم قاطعانه گرفتند که ولسوالی جاغوری به ولایت ارتقا پیدا نمایند . چنانچه در گذشته ها پروسه ی اداری آن طی مراحل گردیده ، پرونده (دوسیه ) آن در اداره امور موجود است .

مجددا به توافق جمعی آراء روی آن تاکید صورت گرفته ، ودر شرایط موجوده انقسام جاغوری را به ولسوالی ها به مصلحت ندانسته ، وآن را شدیدا رد می نمایند .abc

برای پیشبرد این موضوع نمایندگان را به شرح ذیل معین می دارد . تا  در کنار  شورای هماهنگی وانسجام  با شور مشوره با هیئت اعزامی از کابل در این مضوع مطورحه صحبت نمایند . واز وحدت نظر مردم جاغوری همایت نمایند .

امضا گنندگان :

دسته ی محترم آته

دسته ی محترم ایزدری

دسته ی محترم گری

دسته ی محترم باغچری

نهاد اجتماعی زنان

معارف جاغوری

ونهاد های مدنی

مرکز ولسوالی  جاغوری

تاریخ ۱۹/۱۰/۱۳۹۵

نشست امروزجاغوری ها؛ جاغوری را ولایت می خواهیم !
———–

جلسات در جاغوری زمانی اوج گرفت که تجزیه این ولسوالی به چند واحد اداری از سوی حکومت مرکزی مطرح گردید.
هفته های گذشته جلسات جاغوری اکثرا سمتی و دستگی در مناطق مختلف این ولسوالی برگزار می شد.

اما، و امروز (یک شنبه ۱۹ جدی ۱۳۹۵) جلسه رنگ عمومی تر داشت و نماینده های اکثر مناطق جاغوری در مرکز سنگماشه دور هم آمدن و بعد از گفتگو و جانه زنی ها با اکثریت آرا و با صدور قطع نامه خواهان ولایت شدن جاغوری شدند و طرح تجریه ولسوالی جاغوری را به چند واحد اداری رد کردند .

در پایان جلسه امروز نیز به تعداد ۲۵ نفراز چهار دسته جاغوری (آته ۱۰ نفر، گری ۵ نفر، باغچری ۵ نفر، ایزدری ۵ نفر) ۵ نفر از زنان جاغوری، ۵ نفر از نهاد های مدنی جاغوری، ۵ نفر از اساتید و محصلین این لسوالی که اسامی آنان تا دو روز دیگر مشخص می شود، برای گفتگو با هیئت دولتی که قرار است در ارتباط به این موضوع روز های آینده وارد جاغوری شوند و با مردم از نزدیک دیدار و گفتگو کنند، تعین گردیدند و قرار است که همین ۴۰ نفر ضمن اینکه با هئیت وارد گفتگو می شوند و با هماهنگی ۲۲ نفر دیگر که تحت نام شورای انسجام در کابل هستند مشترکا روی ولایت شدن جاغوری کار کنند .

#یاداشت:
به عنوان یادآوری؛ ما جاغوری ها مهمان نواز خوبی هستیم ! اگر دوستان به خاطر داشته باشند چند سال پیش نیز هئیت بلند پایه دولتی بنام سروی و گفتگو با مردم (که آن زمان ولایت شدن جاغوری نرخ بالا داشته) به جاغوری آمده بودند.
شاید خیلی از دوستان آن هیئت ها را به یاد داشته باشند که در هر منطقه جاغوری رفتند « کمپل، چپن، ساعت، قروت، و…» را به عنوان تحفه و یا هم رشوه دادند تا اینکه مرکز ولایت در فلان جای جاغوری از سوی هئیت سروی شود، برای شان داده بودند که در آخر هیئت به غم انتقال آن تحفه ها مانده بودند.

آیا هیئت بلند پایه که قرار بار دیگر تحت عنوان سروی، گفتگو و دیدار به جاغوری بیایند باز هم با کمپل ها، ساعت های دستی قیمتی و لوکس و چپن ها مهمان نوازی خواهند شد.؟؟

پ.ن: به امید بیداری و هوشیاری همه ما جاغوری ها!!
مومن زاده – ۸ جنوری ۲۰۱۷۷ – جاغوری

779بازدید

کامنت بسته شده است.