ریس انجمن” فرهنگی اجتماعی” معارف جاغوری انتخاب شد .

مدبریت ۹:۰۲ ق.ظ ۲

سلام دوستان

روز پنچشنبه مورخه ۲۶/۳/۱۳۹۰ دومین جلسه بخاطر انتخاب ریس انجمن” فرهنگی اجتماعی” معارف جاغوری داخل مهمان خانه ولسوالی جاغوری دایر گردید .

در این جلسه  مدیران ، سر معلمین و شاگردان مکاتب جاغوری گرد هم آمده بودند . ابتدا جلسه با آیات چندی از کلام الله مجید آغاز گردید . بعد ازآن  گفتگو و تبادیل نظر در مورد انتخاب ریس انجمن معارف جاغوری آغاز شد بعد از رایزنی ها نتیجه بر این شد که آقای رحمت الله شارع با اکثریت آرا به حیث ریس این انجمن انتخاب گردید .

این انتخابات در حال صورت گرفت که در جلسه هفته قبل بدون نتیجه به پایان رسیده و قرار بر این بود که در جلسه این هفته که برگزار گردید دست اندرکاران معارف با حضور بشتر و تصمیم جدیتر در جلسه شرکت کنند .

اما باوجودیکه تعداد  شرکت کنندگان نظر به گرد همای هفته قبل کمتر بود  از میان مسؤلین مکاتب هیچ یکی  حاضر به نامزد ریاست این انجمن نبودند و آقای شارع را با اتفاق آراء به  حیث ریس این انجمن انتخاب کردند .

انجمن معارف جاغوری که بنام انجمن فرهنگی اجتماعی در وزارت عدلیه کشور شکل رسمی به خود گرفته است دارای یک مصوده قانونی می باشد که باید مطابق با آن فعالیت های این انجمن صورت بگیرد .

و نیز این انجمن دارای یک ریس منتخب و دو معاون انتصابی و چهار کمیته ، کمیته مرکزی ، کمیته مالی، کمیته فرهنگی ، کمیته ارتباطات می باشد .

 کمته مرکزی نیز دارای یک ریس یک معاون و ۱۵ عضو است . و این شورا می توانند اعضا کمیته های فرهنگی ، مالی ، ارتباطات را تعین کنند.

مهدی امیری

در جلسه امروز در حال که  تعداد متعلمین و بانوان کمتر بودند یک انتخابات دیگر نیز برگزار گردید در این انتخابات  تعداد چهار نفر به شمول یکی از خواهران برای ریاست شورا مرکزی این انجمن کاندید شدند . که در نتیجه آقای محمد مهدی امیری سر معلم مکتب متوسطه شهدا ذکور حیدر ، با بدست آوردن ۳۰ رای ریس کمته مرکزی  و طاهره عزیزی سر معلم لیسه نسوان بابه با بدست آوردن ۲۸ رای معاون کمیته مرکزی شورا انجمن معارف جاغوری انتخاب شدند.

طاهره عزیزی

و این انجمن در هفته آینده طی یک جلسه رسمی می خواهند محفل افتتاحیه داشته باشند و فعالیت خود را رسما آغاز نمایند.

تا گزار بعد التماس دعا

مومن زاده مرکز جاغوری

+;نوشته شده در ;شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ساعت;۹:۲ توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;

1,100بازدید

۲ دیدگاه »

 1. نورالله نوری جوزا ۲۸, ۱۳۹۰ در ۱۱:۳۱ ق.ظ -

  شنبه ۲۸ خرداد۱۳۹۰ ساعت: ۱۱:۳۱

  مومن زاده قند سلام زنده باشی خیلی فعال استی
  راستی در رابطه به حمله کوچی ها ده ناور چیز نوشته نکیده بودی
  او هم منطقه آزره استه خیره که جاغوری نیه !!!!!!!!
  آیا اصلا خبر داری ؟؟؟؟؟؟؟؟

  =======
  نوری عزیز سلام ما را هم پذیرا باشید
  دوست عزیز تشکر لطف شماست و تشکر ویژه از تشریف آوری تان در بخش کومنت ها
  با تاسف می شنویم که این وحشی های درنده بازهم به املاک ومزارع مردم ما یورش آورده وخسارات مالی و جانی بالای مردم ناهور وارد نموده من فکر میکنم دولت نماوپشتونها در این قضیه دخیل هستند آنها راتحریک وتجهیز میکنند.
  امروز صبح تماس با یکی از دوستان داشتم که ایشان گفت درگری ادامه دارد اما تا حالا از تلفات جانی چیزی در دست نیست .
  ارادت مند تان مومن زاده – جاغوری

 2. خبر عاجل جوزا ۲۹, ۱۳۹۰ در ۱۲:۳۱ ق.ظ -

  یکشنبه ۲۹ خرداد۱۳۹۰ ساعت: ۰:۳۱

  حوالی ساعت ۱۰ شب گذشته کوچی های مسلح بر مناطق مردم محلی حمله کرده و تاحال حد اقل ۲۵ قریه در ولسوالی ناهور را به آتش کشیدند.
  محمد صافی اکبرنماینده ناهور در شورای ولایتی به خبرگزاری بست باستان گفت، حوالی ساعت ۱۰ شب گذشته کوچی های مسلح از منطقه "دشت گوله" بالای قریه های مردم حمله کردند، که به گفته وی تاحال ۲۵ قریه با تمام دار وندارش توسط کوچی ها به آتش کشیده شده است.
  او افزود، مردم محل تنها توانسته اند جان خود را از خانه های خود بیرون کشند و اموال شان همه در حمله ناگهانی کوچی ها به آتش سوخته است.
  این عضو شورای ولایتی گفت، چند روز قبل طالبان با تبانی با کوچی ها، آنتن های مخابراتی را در ساحه تخریب کردند، تا گزارشات از حمله آنان به بیرون داده نشود.
  هم چنین وی افزود، درحال حاضر کوچی ها به آتش کشیدن قریه ها ادامه می دهند، و راه ارتباطی میان مرکز و ولسوالی ناهور نیز توسط طالبان در منطقه قیاق بسته شده است.
  او تاکید کرد، در حال حاضر قریه های کدوک، کتار، شهر پائین، شهربالا، چاه اسب، بستر آب وسنگ لاکو، قریه هایی اند که به تازگی به آتش کشیده شده است.
  محمد علی احمدی معاونک سمبلیک والی غزنی ضمن تایید به آتش کشیده شدن قریه های زیاد توسط کوچی ها گفت تلاش جریان دارد تادر آینده ها از تخریب بیشتردرین مناطق جلوگیری شود.
  http://bostnews.com/details.php?id=829&cid=3