سازمان ملل متحد با انتشار گزارش تازه ی اعلام کرده است که افغانها بزرگترین گروه پناهجویان به استرالیا

مدبریت ۵:۱۶ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
سازمان ملل متحد با انتشار گزارش تازه ی اعلام کرده است که افغانها بزرگترین گروه پناهجویان به استرالیا

سازمان ملل متحد با انتشار گزارش تازه ی اعلام کرده است که افغانها بزرگترین گروه پناهجویان به استرالیا طی سال گذشته میلادی بوده است. به اساس گزارش سازمان ملل متحد در طول سال دوهزارودوازده میلادی سه هزار و هفتصد ونه تن از افغانها به خاطر دریافت پناهندگی به استرالیا در خواست داده اند. به اساس این گزارش پس از افغانستان سریلانکا و پاکستان بیشترین تعداد پناهجویان را در استرالیا داشته اند.

دریک گزارش تازه کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان یا ((UNHCR امده است که در امار پناهجویان افغان به استرالیا دریک سال گذشته دستکم سی وهفت درصد افزایش امده است. به اساس این گزارش افغانها همچنین بیشترین تعداد پناهجویان را در سطح جهان داشته است که در کل حدود سی وشش افغان در طول سال گذشته درخواست پناهندگی داده اند.

درین گزارش همچنین گفته شده که افغانستان در حال حاضر حدود دو اعشاریه پنج ملیون مهاجر دارد که در هفتاد ویک کشور جهان پراگنده اند اما بیشترین تعداد این مهاجرین درکشورهای همسایه افغانستان زنده گی میکنند. درین گزارش همچنین گفته شده که در حال حاضر صدها تن از افغانها تلاش میکنند که با استفاده از راههای غیر قانونی خود شانرا به استرالیا برسانند. هرچند حکومت استرالیا جدا مصمم است تا تمامی پناهجویانی را که به صورت غیر قانونی وارد این کشور می شوند را به جزایر نارو ومانوس بفرستد اما هنوز هم این روند همچینان ادامه دارد.

ازسویی هم مهاجرینی که به جزیره نارو مانوس فرستاده شده اند ازوضعیت رفاهی شان درین جزیره شدیدا ناراض اند.انان میگویند که درین کمپ ها به امکانات رفاهی وبهداشتی لازم دسترسی ندارند. عدم دسترسی به ابهای صحی ، عدم دسترسی به امکانات رفاهی وتاخیر در بررسی درخواست های پناهندگی انان از عمده ترین مشکلات پناهجویان در کمپ های نارو مانوس به شمار میروند.

پناهجویانی که درین کمپ ها نگهداری میشوند بارها تلاش کرده اند که ازین کمپ فرار کنند اما تلاشهای انان تا اکنون بی نتیجه بوده است. بتاریخ یازده ماه جاری نیز یک گروه پنچ از نفری پناهجویان تلاش کردند که از کمپ نارو فرار کنند. انان می گویند با وجودیکه شش ماه می شود درین کمپها نگهداری می شوند هنوز به درخواست های پناهنده گی انان هیچ توجهی صورت نگرفته است. ازسوی هم حکومت نارو اعلام کرده است که هفته اینده بررسی درخواست های پناهندگی پناهجویانی که درین کمپ نگهداری میشوند اغاز خواهد شد. طبق یک خبر دیگر یک پناهجوی ایرانی که در کمپ مانوس تحت باز داشت قرار دارد نیز چند روز قبل تلاش به خود کشی کرده است.

نوشته : احمد نوید طنین

1,669بازدید

کامنت بسته شده است.