سرک غرب جاغوری و نوشته ای حبیب الله نجفی

مدبریت ۱۰:۳۶ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
سرک غرب جاغوری و نوشته ای حبیب الله نجفی

سرک غرب جاغوری و نوشته ای حبیب الله نجفی  FB_IMG_1607063425453

درد مردم را درک کردن ، احساس همدردی داشتن ، متفاوت بودن ، به نکات مثبت واکنش نشان دادن و… این ها نشانه های بخش از افراد متمایز یک جامعه است. نجفی را علاوه بر صفات مذکور، صفا، صداقت ویگرنگی شان متمایز تر کرده است. به همین دلیل نوشته های شان را، جذاب وخواندنی تر می بینید.

درمیان ان همه فضلا از منطقه، نجفی اولین کسی است که به کمک مردم منطقه شتافته، این نکته خود گویایی این حقیقت است. سپاس از آن دوست گرامی .

جاده غرب جاغوری همچنان به کمک مادی ومعنوی شما دوستان نیازمند است . دست حق یارتان

آقای نجفی مینویسد:

سرک هیچه/غوغه، این روزها در حال بهسازی و ساخته‌شدن است. طرح و اجرای این پروژه‌ی زیربنایی و حیاتی، با همت، تلاش، همفکری، همکاری و کمک نقدی و معنوی برخی از شخصیت‌های برجسته‌‌ و آینده‌نگر منطقه، ممکن شده است. گرچه برخی از تاجران و نیکوکاران داخل منطقه و مقیم شهرهای افغانستان و مهاجران منطقه در کشورهای مختلف دنیا، این پروژه را حمایت مالی کرده‌اند که دستشان درد نکند؛ اما هزینه‌ی اجرای آن به دلیل کمبود امکانات و کوهستانی بودن منطقه بسیار زیاد و نجومی است. این سرک، در مسیر خود، دره‌‌های پر پیچ و خم و دشوارگذر مناطق مختلف هیچه را به شیرداغ وصل و تا ارزگان خاص امتداد می‌یابد و تأثیر مستقیم روی زندگی( نظام معیشت، بهداشت و…) مردم این مناطق دارد. مخصوصن برای مردم شیرداغ، پشی، سیرو، کندلان و… در فصل زمستان. بنابراین، لازم و ضروری است که تاجران، نیکوکاران و شخصیت‌های ذی‌نفوذ این مناطق نیز برادران خود در هیچه و غوغه را یاری رسانند. در فصل زمستان که کوتل شاه‌منصور بسته می‌شود، بیماران اورژانسی بعض از مناطق ارزگان خاص، شیرداغ و پشی، از همین مسیر به شفاخانه‌های جاغوری، غزنی، کابل و… می‌رسند…
ادامه دارد

111بازدید

کامنت بسته شده است.