سفر والی جدید در جاغوری در چهارشنبه پانزدهم جوزا سال ۱۳۸۷

مدبریت ۱۰:۱۳ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش

سلام دوستان

والی جدید غزنی که قرار بود به جاغوری بیاید خودش به دلایلی که  معلوم نیست چه باشد نیامد به جای خود معاون اش جناب آقای الله یار  را همراه با سلام های گرم خود به جاغوری فرستاد . معاون والی همرای هیئات به  شمول نمایندگان منتخب جاغوری در شورای ولایتی غزنی با دو فروند چرخ بال پی ار تی صبح چهارشنبه ۱۵/۳/۸۷به جاغوری آمد .

 

ابتدا سرود توسط شاگردان صنف پنجم خوانده شد بعد از آن آقای عرفانی ولسوال جاغوری پس از خوش آمد گوی به مهمانان و هیئت همراه  مشکلات ولسوالی جاغوری را بیان کرد گفت : قرار بود بسیاری از باز سازی ها توسط دولت و موسسات خارجی انجام شود که متاسفانه هچکدام عملی نشده است . ساختمان جدید ولسوالی وسرک غزنی به  جاغوری و … را می توان به عنوان نمونه یاد کرد . که همه این پروژه ها قرار بود یک سال پش کار آن به اتمام برسد.  هزینه ولسوالی را پی ارتی قبول کرده بودند  وبعد ها با دخالت پی ارتی که تا هنوز دلیل شان برای ما معلوم نیست کار شان برای مدت طولانی تعطیل شد.

بعد از آن مدیر حقوق جاغوری به ایراد سخن پرداخت توجه جدی مسئولین غزنی را نسبت جاغوری خواستار شد

سپس مقاله ای توسط یکی از شاگردان صنف دوازدهم لیسه سلطانی خوانده شد که در آن مقاله  ازجمله مشکلات معارف جاغوری ، نبود کتاب ،چوکی و میز کمبود معاش معلمین ، فساد اداری در سطح ولایت ، بی توجهی مسولین ولایت نسبت به ولسوالی جاغوری و نرسیدن کمک های بشردوستانه به جاغوری و عدم رسیدگی به والسوالی جاغوری  نسبت به دیگر ولسوالی ها ی مجاور  جایگزین روابط بر زوابط سفارش و … از جمله مشکلات ذکر کرد که دامن گیر والسوالی جاغوری شده است . 

  ولسوالی جاغوری که دارای ۸۷ باب مکتب فعال است  به ولسوالی های دیگر  که پنج باب مکتب فعال دارد مقایسه میشود واین درست نیست غیر عادلانه و منطقی نیست  لذا ما خواهان توجه جدی مسولین و بست مکاتب و دیگر امتیازات برای مدارس جاغوری هستیم . بازسازی دراین ولسوالی صورت نگرفته فقط با وعده های پوچ و میان خالی با نوک قلم و زبان  ، مردم را فریب داده است .

بعد از آن مدیر معارف جاغوری به ایراد سخن پرداخت  ایشان ضمن بیان  مشکلات معارف جاغوری خواستار توجه بشتر مسئولین ولایت به این مرکز شد. مدیر معارف جاغوری از کمبود مواد درسی میز و چوکی برای شاگردان و معلمین جاغوری سخن به میان آورد وآنها را  ازمشکلات عمده خود قلمداد کرد.

سپس آقای یعقوبی وکیل منتخب مردم جاغوری پشت تریبون قرار گرفت واز مشکلات که  مردم جاغوری به آن رو بروست  آغاز سخن کرد . ایشان مشکلات معارف و مردم جاغوری را ابراز نموده و گفتند که نسبت به دیگر ولسوالی های ولابت غزنی ولسوالی جاغوری از کمکهای بشر دوستانه محرومند . مردم کار ندارد به کشورهای بیگانه رفته مزدوری می کند  با این همه دشت های وسیع که افغانستان دارد مردم جاغوری هیچ بهره از آنها ندارد و به اندازه کافی زمین ندارد که کشاورزی کند مثل این که این مردم از این خاک نیستند .  مردم از سرمایه های خود مکتب ساخته است و راجستر دولت کرده است بدون اینکه یک پیسه از دولت چیزی دریافت کرده باشد . مردم جاغوری سری بار دولت نبستند این مردم جاغوری هستند که چوب طرفداری از دولت را می خورد . مردم این ولسوالی امنیت ندارد نه از قرباغ به جاغوری و نه از ناور به جاغوری نه از جنده به جاغوری ،  هیچ راه دیگری هم نیست که این مردم با خیال راحت عبور و مرور نماید .  گناه این مردم چی است ؟!!!  گناه این مردم این است که طرفدار دولت است به همبن خواطر از هیچ امکانات بهره مند نیست اگر مثل ولسوالی های دیگر نا امن می بود آن وقت دولت مثل ولایت هلمند از سرو کله اش امکانات می اندختند . ما عرض ما این است که به ولسوالی جاغوری بشتر توجه شود . تا امنیت این منطقه پایدار بماند .

دراخیر  الله یار معاون والی بعد از شنیدن خواستهای مسولین و مردم جاغوری ، هدف از سفر  خود معرفی والی جدید  بررسی مشکلات جاغوری وپی گیری خواستهای مردم جاغوری و بازسازی سرک و غیره  عنوان کرد  گفت :

ابتدا  از پذیرای مسولین و مردم جاغوری قدردانی نموده و مشکلات مردم را تاید کرد گفت : شما مردم حق دارید که سری ما خاک برزید بجای پذیرایی من خودم احساس شرمندگی می کنم برای اینکه هر کدام از مسئولین به نوبت خود به شما وعده های داده و رفته ، پشت سرش هم نگاه نکرده ، که خود من شاهد ان هستم و من خودم چندین بار در جاغوری آمدم . الله یار ، مردم را به اتحاد و مقاومت و مجاهدت فرا خواند که از حق خود دفاع کند.

در پایان قومندان پی ار تی نیز مثل دفعه های قبل وعده نمود که بازسازی سرک جاغوری به قرباغ بزودی آغاز می گردد و بودجه آن نیز تامین شده است وی همچنان گفت  که بودجه ساخت یک شفانه نیز تامین گردیده  و کار آن در منطقه چهیل باغتو پشی اغاز شده است .

مرکز اینترنت جاغوری – حبیب سروری

r=0/>

مرکز اینترنت جاغوری – حبیب سروری

 نوشته شده توسط حبیب سروری در چهارشنبه پانزدهم خرداد ۱۳۸۷

+;نوشته شده در ;یکشنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت;۱۰:۱۳ توسط;مدیریت وب سایت ; |;

1,185بازدید

کامنت بسته شده است.