سقوط ولسوالی خاجه عمری غزنی

مدبریت ۵:۰۱ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
سقوط ولسوالی خاجه عمری غزنی

سقوط ولسوالی خاجه عمری غزنیTAlban
شورشیان مسلح شب گذشته (چهار شنبه شب ۲۲ حمل ۹۷ ) بالای ولسوالی خاجه عمری غزنی حمله کردند
منبع می گویند، تعداد زیاد از منسوبین و مسؤلین حکومتی این ولسوالی به شهادت رسیدند و تعداد نیز به اسارت گرفته شده است.

مومن زاده جاغوری

#جناب_استادمحمدعارف_رحمانی:
در باب سقوط ولسوالی خواجه عمری

۱- شب گذشته در ولایت غزنی جهنمی برپا بود. ولسوالی مهم خواجه عمری سقوط کرده ، ولسوال، مدیر امنیت ولسوالی، تعداد ۱۵ تن از پرسونل پولیس و کارمندان امنیت ولسوالی شهید شده است. در ولسوالی قره باغ نیز یک پوسته سقوط کرده و جمعی از سربازان شهید و زخمی شده است. ولسوالی زنخان از چندی بدین سو در آتش می سوزد.
۲- انچه واضح است در ولایت غزنی ناهماهنگی و ناکارامدی در سطوح مدیران امنیتی آشکار است. بارها گفته بودیم که باید مدیران ارشد امنیتی در ولایت غزنی تبدیل گردند تا یک هماهنگی و کارامدی جدی در سطوح سه ارگان پولیس ، امنیت ملی و اردوی ملی به وجود آید. اما متاسفانه به اذان غریب کسی توجه نمی کند/ نکردند و حالا پاسخ این فاجعه را باید بدهند!
۳- حکومت باید به سرعت ولسوالی خواجه عمری را از دشمن خون خوار و غدار باز پس گیرد. نگذارد تا دشمن بیش از این در اطراف غزنی مانور دهد. هم چنین نیاز است تا با برکناری مسولان خاطی و خایین و فاقد کفایت غزنی و انتصاب جمعی از بهترین مدیران امنیتی در راس ارگان های مربوطه، کار آمدی و توانمندی‌ را در نیروهای امنیتی ایجاد نماید.
۴- اگر دوستان ما در پایتخت به سرعت اوضاع نابسامان ولایت غزنی را مورد توجه قرار ندهند؛ به زودی فاجعه ی بیش تر: در حد سقوط شهر غزنی به وجود خواهد آمد. حالا نمی دانیم دوستان ما که در مرکز صدای ما را نشنیدند چه حرفی برای گفتن دارند؟
۵- برای شهدا فاجعه سقوط ولسوالی خواجه عمری از خداوند طالب اجر و درجات عالی هستم و برای مجروحان ان شفای عاجل می طلبم. هم چنین برای بازماندگان شهدا از خداوند اجر و صبر خواستارم.‌
(انالله و اناالیه راجعون)

350بازدید

کامنت بسته شده است.