سیاست مدار یا معامله گر

عزیزالله جاغوری ۳:۱۸ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
سیاست مدار یا معامله گر

سیاست مدار یا معامله گرScreenshot_۲۰۲۰۰۷۱۳-۱۸۲۶۱۲_1
فیلم جومونگ برای چندمین بار از شبکه های ایران پخش می شود. برای بیننده هربار تازگی دارد در این سریال جذاب، سیاست بسیار به وضوح به تصویر کشیده شده است.
جامعه ای هزاره از لحاظ سیاسی صفر وزیر صفرند. به همین دلیل، است که هزاره ها وجودش در دولت امروز از بیست درصد بن، به دو درصد تقلیل یافته است. درست است که تبعیض عامل اصلی است. ولی کم سیاستی ما به عنوان چوب سوخت وبه قدرت رساندن این وان را، نباید بسادگی از انها گذشت.
بد بختانه جامعه هزاره، نه رهبر و مردان سیاسی دارند ونه مردمی سیاست مدار. همانطوری که جامعه ای هزاره روزگاری سواد خواندن و نوشتن را نداشتند امروزه سواد سیاسی را ندارد. به هیمن دلیل بازیگر سیاسی نیستند. یک مشت معامله گر از جانب هزاره خود را بعنوان سیاست مدار جا زدند بد بختانه رفتار انها به چیزی که شباهت ندارد سیاست است.
جامعه ای هزاره همانطوری که درقسمت فرهنگ و سواد خود را بالا کشیده است باید خود را دربعد سیاست نیز بالا بکشد. در بسیاری موارد من جمله سیاست باید تحقیقات راهبردی صورت بگیرد درهمه ای عرصه های ان، طرح های کاربردی وراهبردی به اجرا گذاشته شود.
در بعد عمومی سریال جومونگ یا لا اقل قسمت های ان به زبان ازرگی دوبله شود. همه ای نقش ها یک پیام خواص خود را دارد که باید توجه شود. در این وسط نقش بادوکبال بارز ترین نقش، در سیاست است. که دراین نقش، همه ای راز رمز یک سیاست مدار، به خوبی به تصویر کشیده است.
امید روزی، این سریال به زبان ازرگی دوبله ودراختیار جامعه هزاره قرار گیرد.
نوت :
یادی شهید یوسفی بخیر دوبله بزچینی از دوبله های ماندگار ایشان وهمکارنش هست . وباید دوبله بی عیب نقص صورت گیرد.
این دوبله مشکلات زیادی دارد فقط به عنوان نمونه ان را به اشتراک گذاشتم . امید که دوبله گران به همه نکته ها توجه کنند.

168بازدید

کامنت بسته شده است.