سید ابرار شاه هزاره معاون مدیر کل انجمن ورزش پاکستان به شهادت رسید

مدبریت ۹:۴۳ ق.ظ ۷

سید ابرارشاه هزاره

کویته ۱۶-۶-۲۰۱۱: سید ابرار شاه هزاره معاون مدیر کل انجمن ورزش پاکستان  رئیس هیئت ورزشی استانی بلوچستان و  در نزدیک ایوب استادیوم به شهادت رسید. سید ابرار شاه از دفتر خود در ایوب استادیوم طرف خانه بر می گشت که  مورد حمله افراد مسلح قرار گرفت و شدیدا زخمی شد. بعد از آن در شفاخانه انتقال داده شد که متاسفانه در آنجا به دیدار حقیقی پیوست. جنازه شهید در هزاره قبرستان کنار دیگر شهدا به خاک سپرده شد.

سید ابرار شاه در سالهای ۱۹۸۴, ۱۹۸۸ و ۱۹۹۲ در بازی های المپیک به نمایندگی از پاکستان شرکت کرده بود  و در سال ۱۹۹۰  در بازی های آسیا در بجنگ مدال طلا را از آن خود کرد. 

از طرف حکومت پاکستان تمغه (مدال) حسن کارکردگی داده شده است. سید ابرار یکی از مشهورترین بازیگر باکسنگ بود و تعداد زیاد شاگردان را تعلیم می داد. 

+;نوشته شده در ;جمعه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۰ساعت;۹:۴۳ توسط;عاقلی – کویته; |;

1,014بازدید

۷ دیدگاه »

 1. خرمی جوزا ۲۷, ۱۳۹۰ در ۱۱:۱۲ ق.ظ -

  جمعه ۲۷ خرداد۱۳۹۰ ساعت: ۱۱:۱۲

  با کمال تاثر و تاسف که هر هفته ای هزاره های بیچاره در کویته پاکستان یک از بهترین فرزندان شان را قربانی می دهند. شهادت ابرار حسین هزاره واقعا جای تاثر بسیار است این ضایعه ای المناک را به مردم هزاره کویته و خانواده داغدار شان صمیمانه تسلیت عرض نموده و بر روح بزرگ او که فخر پاکستان بود و فخر هزاره های پاکستان درود بی پایان نثار می کنیم . امید که خداوند قاتلان وی را به جزای عمل شوم اش برساند و این اظهار همدردی تنها چیزی است که از راه دور می تونیم ابراز کنیم . خداوند وی و دیگر شهدائی مظلوم کویته را رحمت کند. آمین .

 2. بسم الله احمدی جوزا ۲۷, ۱۳۹۰ در ۲:۱۳ ب.ظ -

  جمعه ۲۷ خرداد۱۳۹۰ ساعت: ۱۴:۱۳

  انا لله و انا الیه راجعون.

  شهادت این فرزند دلیر و قهرمان ملی هزاره ها را به بازماندگان عزیز ایشان و همه مردم هزاره تسلیت عرض می کنیم. ایشان براستی یکی از افتخارات مردم هزاره در پاکستان و دارای مقامهای بی نظیر ملی و ورزشی برای کشور پاکستان بود.
  مردم عزیز ما باید با هوشیاری و انسجام کامل توطئه ی تروریستان و بدخواهان را که طاقت دیدن عزت و شکوه مردم ما را ندارند خنثی نمایند. کاش ای کاش اگر کاری دیگری از دست مان نمی آید از همین لحظه شروع به بیدار کردن همان ۹۹ فیصد مردم غافل خود نماییم و در هرکوچه و بازار و مسجد ومدرسه مردم شریف و مظلوم خودرا بفهمانیم که اگر انسجام و درایت نداشته باشند در معرض حملات گوناگون دشمنان قسی القلب و وحشی قرار دارند که به هیج ارزش انسانی و اسلامی پایبندی ندارند.
  افسوس افسوس که سی سال پیش و در دوران جهاد دیگران مشغول محکم کردن بنای اقتدار سیاسی شان بودند وما به دنبال شعارهای موهوم و سر به هوا به تقلید از دیگران می دویدیم!!!
  افسوس و صد افسوس که ده سال پیش وقتی جامعه جهانی به کشور ما آمد و بهترین فرصت طلایی دست داد ما به دنبال پاسپورت گرفتن و آبدارچی شدن در ادارات و… می گشتیم و بلد نبودیم که با قاطعیت از همان ابتدا بازسازی جاده ها و بند برقها و دانشگاهها و بیمارستانهاو… در هزارجات مطالبه کنیم و ساکت و راکد ماندیم تا اینکه جامعه جهانی نیز فراموش مان کرد!!!

 3. رحمانی جوزا ۲۷, ۱۳۹۰ در ۲:۲۸ ب.ظ -

  جمعه ۲۷ خرداد۱۳۹۰ ساعت: ۱۴:۲۸

  بسیار غمناک شدم یکی از بهترین جوانان هزاره بود. خدارحمتش کند و به مامردم غیرت و پیروزی عنایت کند.

 4. سیدعصمت الله نقوی جوزا ۲۷, ۱۳۹۰ در ۴:۰۵ ب.ظ -

  جمعه ۲۷ خرداد۱۳۹۰ ساعت: ۱۶:۵

  مدیریت وبلاگ (جاغوری نوین) شهادت این قهرمان را به تمام هواداران وخانواده عزیزش تسلیت گفته وازبارگاه ایزدمنان برای شهید مذکور جنت برین وبرای بازمانده گانش صبرجیمل را استدعادارد لعنت به وهابیون لعنت به آنانیکه مردم را بی گناه به شهادت میرسانند..

 5. حمید رسولی جوزا ۲۸, ۱۳۹۰ در ۱۲:۴۲ ق.ظ -

  شنبه ۲۸ خرداد۱۳۹۰ ساعت: ۰:۴۲

  شهادت برادری .قهرمان که جای بسیار تاسف است .یک ضایعه ای بزرگ در جامعه ای ورزشی هزاره و پاکستان . شهادت مظلومانه این جوان رشید را برای خوانواده ای ان مرحوم و تمام ورزشکاران وهواداران تسلیت عرض منمایم .خداوند جنت برین را نصیب شان گرداند وبه خوانواده ای مهترم شان صبر عنابت فرماید

 6. هموطن جوزا ۲۹, ۱۳۹۰ در ۱۱:۴۱ ق.ظ -

  یکشنبه ۲۹ خرداد۱۳۹۰ ساعت: ۱۱:۴۱

  درود برشهیدان نفرین برکوردلان!

 7. نصیر جوزا ۳۱, ۱۳۹۰ در ۱:۵۶ ب.ظ -

  سه شنبه ۳۱ خرداد۱۳۹۰ ساعت: ۱۳:۵۶

  قومای محترم! شهادت سید ابرار شاه هزاره، اولش نیست و آخرش هم نخواهد بود. پیش ازین هم مردان بزرگی از هزاره را درکویته شهید کرده اند.
  من با تمام احترامی که به مذهب دارم؛ اما طرفدار استقلال عمل در مذهب هستم نه تقلید از این و آن. هزاره کویته از ۶ جولای ۸۴ به بعد، هدف ایدئولوژیست های وهابی قرار دارند؛ دلیلش در همان حادثه ۶ جولای نهفته است. دران وقت آقای توسلی امام جمعه کویته به اشاره ایران شعار می داد که کویته را لبنان میسازم!
  نفوذ امریکا و اسرائیل در وهابیت و آی اس آی پاکستان و تضاد آنها با ایران را که خوب می دانید.
  در۶ جولای افراد زیادی به خاک وخون کشیده شد و بعد ازان سلسله ترورهای مردم هزاره ادامه یافت. هزاره کویته قربانی اقدامات چند ارباب مذهبی و آخند میشوند؛ اربابان و آخندهایی که به کنسولگری ایران وابسته اند ودر بهاى دریافت ویزه یا فلم و مجله اى از سوى کنسولگرى ایران، مظاهره هایی به نفع ایران راه می اندازند. محافل و تجلیل از ایرانی ها میگیرند و مقامات کنسولگری را دعوت میکنند. راهپیمایی روز قدرس راه می اندازند و یاوه های مفت ایرانی را در زیربیرق پاکستان، تکرار میکنند و شعار میدهند؛ با اینحال انتطارداریم که چه شود!!
  هزاره هاى کویته باید این نازکی را درک کنند که پاکستان کشور شان است و هماهنگی با پالیسی عمومی آن کشور، برای شان اولویت دارد. کویته را شهری از ایران جورنکنند. ایران هزاره را اولاد چنگیز ومغول می داند و فقط در پیشبرد مقاصد سیاسی خود از آنها بعنوان چوب سوخت استفاده میکند!! در کابل هم متاسفانه همین کار جریان دارد و یک عده احمق خشک مغز، روز قدس راه مى اندازند و در ایام محرم بیرقهای چاپ ایران همه جارا پرمیکند! چه کنیم! مردم عام در برابر مذهب کر وکور میشوند. ملاها که هوش سیاسى ندارند و اگر دارند میترسند که دکاندارى شان کساد شود! کاش ایران که سالها هزاره را در دانشگاه ها و لیسه های خود راه نداد، در حوزه های آخندی هم راه نمی داد و ملای هزاره ایران زده نمی داشتیم.
  هزاره قل از ایران شیعه بوده است! چه لزومی دارد که از ایرانی که قرنها بعد در دوره صفویه روی انگیزه هاۍ سیاسی شیعه شده، تقلید و دنباله روی کند و قم را قبله خود بداند و برایش قربانی بدهد!