شرکت بیش از هزاران نفر در نماز جنازه وتدفین شهدای سانحه ای مستونگ.

۴:۲۵ ب.ظ ۳
شرکت بیش از هزاران نفر در نماز جنازه وتدفین شهدای سانحه ای مستونگ.

quia

 

1,709بازدید

۳ دیدگاه »

 1. م لومانی! دلو ۴, ۱۳۹۲ در ۷:۱۶ ب.ظ -

  Lomani Mirahmad
  با ابراز همدردی عمیق با مردم مظلوم و هردم شهید کویته؛ میخواهم یاد اوری بنمایم این که: ” آنان که در محافل و مجامع، ردای بلند و فاخر رهبریت این مردم به خون نشسته را بردوش میکشند؛ در قبال وضعیت این چنینی ” باید” جوابده باشند! رهبریت مسئولیت است! و مسولیت رهبری چه بسا به هزار بار خطیر تر و پر مسئولیت تر از وظیفه پزشک و طبیب میباشد! طبیب در قبال جان فرد جواب ده بوده؛ اما رهبریت مسئولیت کتله های عظیم انسانی را بردوش میکشند. مسئولیت حیات و مرگ، اقتدار، عزت و یا زبونی و ذلت جامعه یی را …!
  جامعه کویته در تب مزمن ی دارد میسوزد و قربانی میدهد! جامعه کویته هر روز دسته دسته عزیزان خویش را به دفن میگرند! و این یعنی؛ جامعه کویته به پزشک حاذق و کاردانی نیاز مند میباشند! شما برای تداوی یک سرما خورده گی ساده دنبال پزشک خوب هستید. اما موقعیت اجتماعی تا ن را به دیده سهل و ساده مینگرید! هزاره های کویته، جوانان دلسوز آن دیار، انان که در معامله ها آلوده نگردیده اند، آنان که شعور و شرف شان در حقارت و حماقت به لجن کشیده نشده اند؛ آنان باید مسایل کویته را علمی و بدور از تعصب ها کالبد شکافی بنمایند! و در این میان بیش از همه، عمل کرد های رهبران سیاسی هزاره هارا دراین سرزمین، و بخصوص رهبریت در چند دهه اخیر را مورد نقد، تحلیل و برسی قرار بدهند! نقد شکاک؛- نه از گ.نه های های « خ..ا .مالی ها» رهبریت مسئولیت میباشد! رهبریت خدمت میباشد و برای خدمت نمودن انسان های کار دان و صادق نیاز مند میباشد! ما عادت کرده ایم که اشتباهات خودرا نپذیریم! سیاست مداران سرتمبه، خود خواه، مستبد و خود پسند از این گونه ها میباشند وضعیت تلخ و شکننده جاری در کویته بخش مهم آن، پیامد عمل کرد های خود هزاره ها در روندتعامل های جاری در آن دیار میباشد! هزاره های کویته، سیاست و عقلانیت را جایگزین شعار، هیاهو، قمه زنی و چنگیز بازی ها باید بنمایند! هیا هو و چنگیز بازی های که یک بار در کابل مارا به قتل عام واداشت؛ و حال در کویته دارد از عزیزان مان قربانی میگرد! در پیامد اشتباهات رهبری نابخردانه، این توده ها هستند که قربانی های سنگین و جبران ناشدنی تاریخی راباز پرداخت مینمایند!!

 2. غفوری دلو ۵, ۱۳۹۲ در ۴:۱۴ ق.ظ -

  اولا شهادت این عزیزان را به تمامی مردم خویش به خصوص خانواده محترم و داغدار آنان تسلیت می گویم. از خداوند برای آن شهیدان علو درجات و برای بازماندگان صبر و بردباری خواهانم.
  دوما باید به این موضوع توجه نمود که هر وقت مردم با وحدت و همدلی و یکپارچه در کنار هم استاده باشند و با حضور جدی در صحنه و بر خواسته های معقول و منطقی خویش پای بفشارند حتما به هدف شان خواهند رسید. پیروزی با علیه خصم زبون تنها در کنارهم بودن و در کنارهم استادن و باهم بودن ممکن خواهد بود

 3. نصیر دلو ۹, ۱۳۹۲ در ۱:۵۶ ب.ظ -

  شهادت این عزیزان را به خانواده های شان و مردم شریف کویته تسلیت میگویم و خودرا درغم و اندوه شان شریک میدانم.
  متاسف از برخی کسانی مثل لومانی هستم که از سنگر درد و داغ این شهیدان، استفاده کرده و عقده های گروهی سه دهساله خویش را بیرحمانه بر قلب مردم شلیک میکند.
  لومانی عقده ای، نمیداند که این شهیدان از زیارت کربلای حسین شهید آمده بودند نه از پیش رهبران سیاسی شان؛ تا ایشان مثل افعی نیش از دهان برآورده و زهر سیاه ذهن کج و معوج خود را از تابوت این شهدا بر پیکر جامعه بریزد و از خون شهدا، در القای ایده های سیاه و ناصواب خود، سود ببرد!
  بازماندگان شهدا و مردم داغدار کویته،خود میدانند که به چه گناهی در آتش عصبیت سپای صحابه و لشکر جنگهوی میسوزند و تکه تکه میشوند! نیاز به تفسیر و تاویل لومانی ندارند که از لابلای شیشه های ودکا، بدمستی کند و عقده های سیاه دل خودرا عربده بکشد!