طالبان تعداد از باشندگان جاغوری را به گروگان گرفته اند.

عزیزالله جاغوری ۷:۳۵ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش

طالبان تعداد از باشندگان جاغوری را به گروگان گرفته اند.
—–

طالبان طی هفته های گذشته به مردم جاغوری هشدار داده بود که در صورت بر آورده نشدن خواست های شان راه های مواصلاتی جاغوری را مسدود می کنند. آنها تهدید کرده بودند که باشندگان ولسوالی جاغوری را از مسیر راه های مواصلاتی به گروگان می گیرند.

۱ – خواست طالبان از مردم جاغوری:

یک منبع محلی که نمی خواهد نامی از وی گرفته شود، به #جاغوری_آنلاین می گوید: طالبان مسلح برای بار دوم با ریش سفیدان منطقه دهمرده- جاغوری جلسه می کنند در این جلسه طالبان از ریش سفیدان دهمرده خواهان انتقال پیام شان به مردم جاغوری می شوند. طالبان از ریش سفیدان منطقه دهمرده می‌خواهند که به سنگماشه رفته و برای مردم جاغوری بگوید که هر چه زودتر نیرو های کمکی ارتش افغانستان که در جاغوری جابجا گردیده آنها را از جاغوری بیرون کنند. آنها تهدید کرده اند که اگر این نیرو ها در جاغوری باقی بماند و یا کدام کندک اردو در جاغوری ایجاد شود، طالبان به زودی راه های مواصلاتی جاغوری را مسدود کرده و مسافرین جاغوری را گروگان خواهند گرفت. اینکه تصمیم مردم جاغوری در جواب این پیام چه است تا حالا معلوم نیست.

۲- گروگان گیری مسافرین و مردم ملکی :

منبع افزود: طالبان بعد از ظهر دیروز (شنبه ۱۷ قوس ۹۷ ) راه های مواصلاتی جاغوری- قره باغ و جاغوری-گیلان را مسدود کرده و یک تعداد موتر های مسافر بری که از غزنی به طرف جاغوری در حرکت بودند در منطقه قره باغ از سوی طالبان توقیف شده و پس از لت و کوب مسافرین، آنها را پس طرف غزنی روان می کنند. همچنین طالبان یک موتر از مردم جاغوری را با خود برده اند. سرنشینان این موتر تمامی افراد ملکی می باشند.
در همین حال یک منبع از اتحادیه ترانسپورتی جاغوری که نه می خواهد اسم از وی گرفته شود، به #جاغوری_آنلاین می گوید: طالبان یک نامه به شرکت های ترانسپورتی جاغوری ارسال کرده اند. در متن این نامه ذکر شده، تا اردو و نیرو های ارتش افغانستان در جاغوری هستند، تمامی راه های مواصلاتی ولسوالی جاغوری از سوی طالبان بسته می باشد و هیچ کسی حق تردد از مسیر های: جاغوری-گیلان، جاغوری-قره باغ، جاغوری-لرگه، جاغوری- ناهور و هر راه که جاغوری را به بیرون وصل کند، حق عبور مرور را ندارند. اگر کسی در این مسیر ها دیده شد حق شکایت را ندارند.

۳ – پشتون های نوار مرزی جاغوری خواهان صلح شدند!

پشتون های هم مرز با جاغوری خواهان صلح شدند. انها از مردم جاغوری خواسته که باید با هم دیدار و گفتگو کنیم. آنها ادعا دارند که کسانیکه بالای جاغوری حمله کرده بودند طالبان بیگانه و بیرونی بودند. آنها گفته تعداد زیاد از خانواده از پشتونهای نزدیک به جاغوری خانه های شان را ترک کرده و آواره شدند. تا حالا از نتیجه و پاسخ مردم جاغوری در این باره اطلاع در دست نیست.

#جاغوری_آنلاینJaghorionlinepage

125بازدید

کامنت بسته شده است.